Skocz do zawartości

wymiana ościeżnicy


Recommended Posts

9 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Ewentualnie można skleić, wyrównać i pokryć nową warstwą okleiny całą ościeżnicę. Wymiana to już poważniejsze zadanie.

Można, ale... wolałbym już wymienić. Pokryć okleiną w domu tak, aby ościeżnica wyglądała przyzwoicie, łatwo nie będzie.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Naprawić można przez sklejenie  na np. wikol i ściśnięcie ściskami  stolarskimi - pozostanie jednak widoczne uszkodzenie pokrycia. Co do wymiany - ceny ościeżnicy do sprawdzenia w sklepie , a robocizna to orientacyjnie od 150 zł wzwyż.

Skorzystam z tej opcji, bo na ten moment mój budżet jest ograniczony a cena za ścisko stolarski i wikol jest okej. Jeszcze mam pytanie czy zamek mam zamontowac po wyschnieciu kleju czy to jest bez różnicy... Z góry dziekuje za pomoc 

Link do komentarza
55 minut temu, retrofood napisał:

Podpowiedź!

Ścisków nie stosuj bezpośrednio do ościeżnicy, tylko coś większego podłóż. Listwę, linijkę... cokolwiek, aby zacisk nie pozostawił na ościeżnicy śladów.

Co masz na myśli pisząc "zamek"? Tę blaszkę kątową? Lepiej ją teraz zdjąć. 

Blaszkę zdjąłem zaloze za 3 godziny jak wikol złapie. zobaczymy co będzie, dam znać czy pomogło ;)

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja dla potomnych podpowiem, że później taka konstrukcja jest mocno osłabiona i najchętniej pęknie jeszcze raz w tym samym miejscu. Można spróbować blaszkę na zamek przykleić do ościeżnicy i dać dłuższe śruby (jeśli mają jeszcze materiał w który mogą się wkręcić). Oczywiście nadmiar kleju szybko trzeba zdjąć, bo nie będzie jak go usunąć z okleiny, bo tak średnio z jej szlifowaniem czy moczeniem.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Zgadza się. Warto też pogadać z właścicielem mieszkania, że był taki "incydent" jak to napisałeś i chcesz naprawić to uszkodzenie poprzez wymianę ościeżnicy. Patrząc po konstrukcji to może być każda popularna forma taka jak Erkado, DRE, Pol-Skone, Voster itp. Jak pisał finlandia wyżej - koszty są znikome, a warto po męsku załatwić sprawę z właścicielem. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...