Skocz do zawartości

Czy istnieje możliwość budowy?


ValterB

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym się poradzić Was w pewnej kwestii dotyczącej ewentualnej budowy domu. Jeśli to zły wątek z góry przepraszam.
Mianowicie moi rodzice posiadają działkę o powierzchni około 1300m2 którą planowali podzielić i na połowie miałem z żoną wybudować dom. Moja wiedza na tematy urzędowe w sprawie budownictwa są znikome, ale znalazłem w sieci PZP dla mojego miasta (załączę zdjęcie pomocnicze) i tam według opisu 85% znajduje się na 2ZP a jakieś 15% na 3MN.
Definicje według urzędu miasta dodane w grafikach.
Teren zielony jest moim zdaniem za sprawą biegnących tam linii WN 220kV, czy jest jakaś możliwość prawna aby wybudować ten dom w rogu działki gdzie jest to 3MN wchodząc na 2ZP? Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Z góry dziękuję za wszelakie wkazówki i pozdrawiam.

Podglądowe zdjęcie dodane u dołu.

dzialka.png

2ZP.png

3MN.png

Edytowano przez ValterB
Dodanie grafik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wedle mojego rozumienia budynek można usytuować tylko na tym niewielkim fragmencie 3MN. Co będzie raczej mało realne ze względu na konieczność zachowania wymaganej prawem odległości od granic działki (3m w przypadku ścian bez okien). Dodatkowo obowiązuje nas linia zabudowy. Gdzie tu ją wyznaczono?

Link do komentarza
2 godziny temu, ValterB napisał:

 
Mianowicie moi rodzice posiadają działkę o powierzchni około 1300m2 którą planowali podzielić i na połowie miałem z żoną wybudować dom.  

Czy ziemia jest tam aż tak cenna, żeby stawiać dom na 6 arach? Dwa kroki od płota do płota... i jeszcze linia 220 kV w roli sąsiada. Uciekaj stamtąd czym prędzej.

Link do komentarza
7 godzin temu, ValterB napisał:

Moja babcia miała dom dwie działki obok i te linie wybudowali jak ona już tam mieszkała dziesiątki lat, prosto nad dachem jej domu.  

Tak niestety się działo w dawnych czasach. Ojcu mojego kolegi zabrano działkę pod linię kolejową, ale jeszcze przez piętnaście lat dostawał wezwanie do zapłaty od niej podatku gruntowego. I musiał płacić, bo przychodził komornik którego żadne wyjaśnienia nie interesowały.

Link do komentarza
20 godzin temu, retrofood napisał:

Jak się uprawomocnił to bez znaczenia kiedy.

ze znaczeniem co było wcześniej

a plan można zmienić

wskazany podział nie "po działkach" tylko wg ładnej grafiki "widok z góry" to jakby dali kolorowanki do pomalowania w przedszkolu

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
20 godzin temu, ValterB napisał:

Idąc do takiego miejskiego architekta z zapytaniem o możliwość zabudowy tej działki trzeba mięć wypis i wyrys danej działki, czy powie mi tak lub nie na podstawie ogólno dostępnego MPZP?

Miejski architekt powinien ci to  powiedzieć na podstawie miejscowego planu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...