Skocz do zawartości

Wodomierz w ścianie


Recommended Posts

Witam. 

Zamontowany jakiś czas temu wodomierz jest bardzo blisko ściany (a właściwie jego osprzęt). Chciałbym położyć na ścianie płytki ale żeby miało to ręce i nogi to pasuje mi odsunąć caly osprzęt od ściany z 5 cm. Można to jakoś sensownie przedłużyć? Od razu zaznaczam że pytałem kilku "specjalistów" także tych że spółdzielni i natrafiam za każdym razem na duży opór z ich strony żeby się tego podjąć. Czy to na prawdę takie skomplikowane?

IMG_20191211_180215.jpg

IMG_20191211_180201.jpg

Link do komentarza

Czy to aby wodomierz? Bo takiego dziwadła jeszcze nie widziałem, mam na myśli te rurki/wężyki a i sam nie wiem jak to nazwać ten sześciokątną przedłużkę co jest przykręcony do niej wodomierz a potem z powrotem wężyk od wodomierza jest przykręcony do tej sześciokątnej przedłużki a po przeciwnej stronie kolejny wężyk który idzie nie wiadomo do czego, chyba do instalacji domowej.

10 minut temu, Spala81 napisał:

Od razu zaznaczam że pytałem kilku "specjalistów" także tych że spółdzielni i natrafiam za każdym razem na duży opór z ich strony żeby się tego podjąć. Czy to na prawdę takie skomplikowane?

Jeżeli pytałeś tych "specjalistów" którzy zamontowali tak ten wodomierz to wcale się nie dziwię że wg nich to bardzo skomplikowane bo to są najzwyklejsi pyproki a nie specjaliści.

Niue ma większego problemu aby to przerobić tak jak chcesz ale żeby to zrobić musiałbyś zamknąć zawór główny aby po wykręceniu tego ustrojstwa woda nie zalała Ci mieszkania.

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym czy udałbym sie osobiście do siedziby wodociągów gminnych i tam zlecił wykonanie poprawne mocowania wodomierza, a powinno wyglądać to mniej więcej tak.

z20553384Q,Wskazania-wodomierza-sa-podst

Link do komentarza
14 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Radosna twórczość to w tym przypadku mało powiedziane.

Trafne, bardzo trafne określenie:D

Tylko smutne jest to że autor tematu założył temat i tyle my go widzieliśmy a tak bardzo mu niby zależało na szybkim rozwiązaniu problemu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...