Skocz do zawartości

odpływ a umywalka


wilku2243

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie remontu łazienki od zera, umywalka ma stać na blacie, gdy hydraulik wszedł ustaliliśmy że blat będzie na 120, więc zrobił odpływ i dojście wody na środku, w trakcie remontu wyszło że ten blat będzie za blisko do WC, nie przewidziałem tego wcześniej i blat został zrobiony na 100, teraz chce dać umywalke 60cm na środek, więc odpływ byłby 10cm w lewo od korka umywalki, z dojściem wody nie ma problemu bo są wężyki ale niewiem jak rozwiązać problem odpływu? Widziałem że są jakieś giętkie odpływy z plastiku czy czegoś podobnego, ale nie oszczędzam na tej łazience nie chce żeby potem śmierdziało czy coś, więc jest jakiś porządny odpływ który tu moge zamontować?

Link do komentarza
2 minuty temu, uroboros napisał:

10 cm - to żaden problem!!! nie daj sobie wcisnąć tego giętkiego odpływu!!!

Tu nawet nie chodzi o oszczędność... kolanka kosztują po kilka złotych... a będziesz miał spokój!

właśnie o to chodzi że najbardziej to ja bym chciał to zrobić nawet z mosiądzu chromowanego, widzę że są takie kolanka, tylko czy to będzie się tak dało zrobić z mosiężnym odpływem?

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

Nie chcę Cie martwic ale ta półka jest chyba za wysoko, znaczy za blisko odpływu i nie wiem czy zmieścisz syfon.

78601788_1024897581189405_3375763832738676736_n.jpg

Jest 11,5cm od blatu do dolnej czesci odpływu, chyba sie zmieści, poszedłem na dół w łazience jest zrobiony taki sam blat, i tam jest 15cm od dołu do odpływu, ale od syfonu do blatu jest 8cm luzu, ale dzieki za uświadomienie bo bym bezmyślnie zamówił jakiś długi i była by dupa

Link do komentarza
1 godzinę temu, wilku2243 napisał:

czy to będzie się tak dało zrobić z mosiężnym odpływem?

Kiedyś mnie uświadamiano, że nie da się TYLKO parasola w doopie otworzyć...

1 godzinę temu, wilku2243 napisał:

że są takie kolanka

o mosiężnych mówisz? To pewnie i znajdzie się kawałek sztucera mosiężnego do przesunięcia w bok... Odpływ z syfonu powinien być prostopadły do ściany, potem kolanko 45 stopni i kawałek sztucera po ścianie i kolankiem 45 stopni do wlotu w ścianie...

 

Czy umywalka MUSI być przesunięta o te 10 cm? Bo co, musi być w środku symetrii? musi być centralnie pod lustrem?

 

Link do komentarza
6 minut temu, joks napisał:

jesteśpewien tych 45st ....a nie 90tki??

 

sorry, faktycznie 90 stopni...

Te 45 stopni stąd, że uczyli mnie, że mniejsze opory odpływającej wody uzyskuje się przes maksymalne łagodzenie kątów w odpływie i lepiej jest dać dwa po 45 stopni, niż jeden 90 stopni... Ale tu nie ma na takie suwy miejsca...

Link do komentarza
17 minut temu, uroboros napisał:

Kiedyś mnie uświadamiano, że nie da się TYLKO parasola w doopie otworzyć...

o mosiężnych mówisz? To pewnie i znajdzie się kawałek sztucera mosiężnego do przesunięcia w bok... Odpływ z syfonu powinien być prostopadły do ściany, potem kolanko 45 stopni i kawałek sztucera po ścianie i kolankiem 45 stopni do wlotu w ścianie...

 

Czy umywalka MUSI być przesunięta o te 10 cm? Bo co, musi być w środku symetrii? musi być centralnie pod lustrem?

 

musi być na środku, bo bedzie mnie denerwować, taka mam prace, że wszystko musi być symetrycznie... jak to się mówi? zboczenie zawodowe czy coś, a lustro będzie 150cm na 90 cm, wiec tu problemu by nie było, łazienka jest doinwestowana, więc dlatego zależy mi żeby to było w chromie, dzieki za porade

Link do komentarza
6 minut temu, wilku2243 napisał:

bedzie mnie denerwować

wyluzuj i przesuń umywalkę... będziesz miał mniej problemów z szukaniem rurki... a za tydzień przywykniesz do asymetrii...

 

Gdzie widziałeś kolanka fi 32 mosiężne i chromowane, takie na oko jak materiał z jakiego jest syfon?

A jak trzeba będzie się schylać, aby zobaczyć ten syfon, to zrób dojście z tworzywa i pryśnij sprayem w kolorze chromowanego mosiądzu :icon_mrgreen:...

A jak ktoś będzie się schylał nad syfonem, to klepnij w... i powiedz "kto wypina, tego wina!"

Link do komentarza
11 minut temu, uroboros napisał:

wyluzuj i przesuń umywalkę... będziesz miał mniej problemów z szukaniem rurki... a za tydzień przywykniesz do asymetrii...

 

Gdzie widziałeś kolanka fi 32 mosiężne i chromowane, takie na oko jak materiał z jakiego jest syfon?

Jak mam przesuwać to już wolę zrobić z tego co wysłał kolega mthyl, przesunę o 10 centów - w stronę kibla, gdzie wychodzi do góry zabudowany geberit ii tworzy taką półkę - umywalka bedzie wtedy 10 centow od tej zabudowy, a z drugiej strony bedzie 30cm pustego miejsca, no beznadziejnie to bedzie wygladać. Widziałem takie kolanka na allegro za 90zl sa ale sa, a wiesz, schylac sie trzeba zeby zobaczyc go w calej okazalosci, a kawalek bedzie wystawal jak stoisz przed nia, ale zawsze jest opcja może nie spray a taśma aluminiowa zbrojona :D

Edytowano przez wilku2243 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, wilku2243 napisał:

umywalka bedzie wtedy 10 centow od tej zabudowy, a z drugiej strony bedzie 30cm pustego miejsca, no beznadziejnie to bedzie wygladać

Nie śledziłem wątku zbyt dokładnie,poza tym jest rano i dopiero zaczynam pić kawę więc może napiszę bzdurę ale:
tam gdzie masz 30 cm powiesisz ręczniczek albo dasz jakieś chromowane półeczki na mydło w płynie lub inne utensylia i będzie to wyglądać na głęboko przemyślaną decyzję.

PS. Też dostawałem szału gdy coś nie było symetryczne,równoległe lub prostopadłe :D

Link do komentarza

Tak mi przyszło do głowy żeby machnąć ręką na te płytki przyklejone między blatem a półką i poprzenosić wylewki do wody i odpływ i dać ,,przedściankę ''

Przesunąć do przodu stelaż o te 5-6 cm ale tylko między półką a blatem , i ta kombinacja zniknie za nową ,,ścianka''

Link do komentarza
12 godzin temu, wilku2243 napisał:

Jest 11,5cm od blatu do dolnej czesci odpływu, chyba sie zmieści, poszedłem na dół w łazience jest zrobiony taki sam blat, i tam jest 15cm od dołu do odpływu, ale od syfonu do blatu jest 8cm luzu, ale dzieki za uświadomienie bo bym bezmyślnie zamówił jakiś długi i była by dupa

Nie możesz liczyć od blatu tylko od części gwintowanej odpływu/korka. Przy tych wymiarach jakie  nawet teraz podałeś uważam że spokojnie syfon się =zmieści. Syfon jeżeli chodzi o chromowany rurowy to bez problemu możesz go skrócić jak również przesunąć osiowo względem odpływu.

Aby skrócić wystarczy bardziej wsunąć rurkę pionową w kolanko syfonu (kolanko syfonu ma wyraźny kielich w których ten kielich  schowa się nadmiar rurki pionowej) i skręcić a w razie potrzeby gdyby wysokość była jeszcze za duża  spokojnie można rurkę skrócić/ uciąć.

Natomiast aby przesunąć osiowo wystarczy kolanko syfonu obrócić o żądany kąt względem rurki pionowej tej która jest przykręcona do odpływu z umywalki tak aby rurka pozioma trafiła w odpływ w ścianie po czym oczywiście trzeba syfon skręcić na śrubunkach o ile można tak to nazwać :) 

syfon-umywalkowy-rurowy.jpg

ico2_syfon_umywalkowy.jpg

 

12 godzin temu, wilku2243 napisał:

Ok trudno, a jak mogę sobie to wymierzyć? żeby wiedzieć jakie kolanka potrzebuje

 

Jak pisałem wyżej spokojnie załatwisz to syfonem chromowanym tym co pokazałem wyżej albo syfonem takim którego znalazłem, ale ma on tą harmonijkę nieszczęsną a z drugiej strony wygląda to estetyczniej niż  harmonijka plastikowa.

Syfon-umywalki-chromowany-elastyczny

12 godzin temu, wilku2243 napisał:

musi być na środku, bo bedzie mnie denerwować, taka mam prace, że wszystko musi być symetrycznie... jak to się mówi? zboczenie zawodowe czy coś, a lustro będzie 150cm na 90 cm, wiec tu problemu by nie było, łazienka jest doinwestowana, więc dlatego zależy mi żeby to było w chromie, dzieki za porade

Jak uda Ci się zrobić tak jak pokazałem to na fotce wyżej to będzie estetycznie i nie będzie drażnić :) po kto wchodząc do łazienki aby umyć ręce zagląda co jest pod umywalką? a po drugie do wszystkiego idzie się przyzwyczaić na początku będzie cię to denerwowało a po jakimś czasie przywykniesz a inni pomyślą że tak to miało być :) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...