Skocz do zawartości

8 błędów popełnianych podczas docieplania poddasza


Recommended Posts

Za mała grubość ocieplenia, niedokładne przycięcie wełny czy niestaranne jej ułożenie, to tylko niektóre błędy popełniane podczas docieplania poddasza. Oto 8 najczęstszych błędów popełnianych podczas docieplania poddasza wełną mineralną.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/24702-8-bledow-popelnianych-podczas-docieplania-poddasza

Link do komentarza
Gość romanelk@wp.pl
Witam serdecznie Mam dom w którym jest membrana i dachówka i chciałbym go ocieplić tylko ze względów ekonomicznych,gdyz poddasze nie jest uzytkowe.Strop będe miał ocieplony styropianem ale pod membrane dachową chce położyc jeszcze wełne między krokwie i całość zasłonić ekranem termoizolacyjnym .Proszę o pomoc czy tak może zostać a może natrysk ? sam nie wiem ,pozdrawiam
Link do komentarza

W tej sytuacji lepiej pogrubić tylko izolację na stropie. Można to zrobić znacznie łatwiej, dokładniej i szybciej, a w efekcie taniej. Po co ocieplać dach nad z założenia i tak nieużytkowym poddaszem? Po dobrym ociepleniu stropu zmaleje przecież ucieczka ciepła z ogrzewanej części domu na poddasze.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość dekarz
"Brak folii wysokoparoprzepuszczalnej" raczej membrany wysoko paroprzepuszczalnej, folie są nisko paro przepuszczalne ... trochę wiedzy w nazewnictwie by się przydało. ;)
Link do komentarza
Dnia 3.12.2019 o 17:48, Gość romanelk@wp.pl napisał:

Witam serdecznie Mam dom w którym jest membrana i dachówka i chciałbym go ocieplić tylko ze względów ekonomicznych,gdyz poddasze nie jest uzytkowe.Strop będe miał ocieplony styropianem ale pod membrane dachową chce położyc jeszcze wełne między krokwie i całość zasłonić ekranem termoizolacyjnym .Proszę o pomoc czy tak może zostać a może natrysk ? sam nie wiem ,pozdrawiam

Takie prace zrób dopiero na etapie adaptacji poddasza na cele mieszkalne. W innym przypadku zrób, jak radzi Kolega Jarek i zapewnij wentylację na poddaszu. Sprawdź szczelność pokrycia etc. i tyle zachodu. Tu chodzi o odcięcie przestrzeni nad stropem za pomocą warstwy izolacji o odpowiedniej grubości. Zrób sobie tam suszarnię na pranie. Inwestowanie w ocieplenie połaci od spodu nie ma zbytnio sensu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...