Skocz do zawartości

Peknieta posadzka


Recommended Posts

:zalamka:

6 minut temu, retrofood napisał:

Jasne. Właśnie dlatego, że pod spodem jest styropian. Tu nie ma co "ciągnąć posadzki by była rozrywana na kawałki. Kiedy ustabilizuje się temperaturowo - wilgotnościowo, to tylko tąpnięcie będzie jej zagrażać.  Taż to nie będzie osiadać niczym wieżowiec, chyba ma fundamenty.

Więc uważasz że posadzka w której jest ogrzewanie podłogowe nie pracuje ??nie pracuje w poziomie??nie kurczy się i się nie rozszerza .I nie ma prawa pękać skoro w chudziaku kilkadziesiąt cm niżej jest dana siatka ...

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
8 minut temu, joks napisał:

:zalamka:

Więc uważasz że posadzka w której jest ogrzewanie podłogowe nie pracuje ??nie pracuje w poziomie??nie kurczy się i się nie rozszerza .I nie ma prawa pękać skoro w chudziaku kilkadziesiąt cm niżej jest dana siatka ...

Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale chcę ostudzić troszkę wasze zapały do tej rozmowy 😉 

 

Dom stanął kilka lat temu, nie bylo jednak wylewek. Grunt pod posadzka to piasek, naprawdę twardy i na moje oko przez te kilka lat wszystko się już dobrze ułożyło. Dodatkowo przed wylewkami wybrałem troszkę tego piachu i nasypalem nowy, który zagescilem warstwami. Myślę, że to co miało siąść czy też się ułożyć to przez te kilka lat zdążyło i chyba jest ok. 

 

Mogę się mylić, bo budowlancem nie jestem. 

 

Do tego na chudziaku nie było pęknięć, a robiony był pół roku temu. 

Link do komentarza
2 godziny temu, dominik12171 napisał:

Zdjęcia mam, chociaż nie wszystko widać.. 

IMG_20191026_101524.jpg

IMG_20191026_101530.jpg

Nie będę się wypowiadał co do pęknięcia posadzki, ale rurki to tak no moje oko powinny mieć większy odstęp od krawędzi płyty grzejnej, a wyglądają jakby wchodziły na ścianę.

I gdzie są taśmy dylatacyjne od ściany?

Link do komentarza
6 minut temu, MrTomo napisał:

Nie będę się wypowiadał co do pęknięcia posadzki, ale rurki to tak no moje oko powinny mieć większy odstęp od krawędzi płyty grzejnej, a wyglądają jakby wchodziły na ścianę.

I gdzie są taśmy dylatacyjne od ściany?

Rurki maja odstęp od ściany. A taśmy były przymocowane przed wylewkami. W poprzednich postach dodałem zdjęcie po wylewce, przed tynkami, gdzie widoczna jest taśma dylatacyjna. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...