Skocz do zawartości

Jak ułożyć panele podłogowe?


MrTomo

Recommended Posts

Te deski na ścianach masz już wykończone na gotowo?

Jeśli z tych schodów nie bedziesz wchodził do przedpokoju np. w butach ze śniegiem, to ja nie widzę tu zagrożeń. To, że drzwi małych pokojów pokrywają się i przy układaniu wzdłużnym wyjdzie Ci 11 metrów panela, nie jest problemem, bo pod oknami zrobisz dylatację i przykryjesz listwą.

Tylko że w takiej sytuacji zacząłbym układanie właśnie od tej najdłuższej linii przez drzwi!! Bo jeśli zaczniesz od czerwonej ściany, a potem się okaże np. że kąty w przedpokoju się nie bardzo zgadzają... Skośne ułożenie paneli przez drzwi może być bardzo widoczne. Spróbuj ułożyć to w przedpokoju poprzez drzwi na sucho (ze 3 panele, od okna do okna - 11 metrow) i potem obracaj o niewielki kąt. Zobaczysz jak się prezentuje. Bo może nie mam racji.

Link do komentarza
14 minut temu, retrofood napisał:

Te deski na ścianach masz już wykończone na gotowo?

Tak

14 minut temu, retrofood napisał:

Jeśli z tych schodów nie bedziesz wchodził do przedpokoju np. w butach ze śniegiem

to poddasze, więc raczej nie...

Nie odpowiadam za ponysły dzieci...

15 minut temu, retrofood napisał:

, że drzwi małych pokojów pokrywają się i

Nie pokrywają sie, są przesunięte o jakies 20cm

Link do komentarza
12 godzin temu, uroboros napisał:

Napisałem wyżej, że ta zasada jest przereklamowana!!! Dzisiejszy postęp technologiczny w produkcji paneli spowodował, że spojenia paneli są niemal niewidoczne nawet przy bocznym oświetleniu.

Wcale  nie jest przereklamowane, bo  narzucasz swój styl. Wystarczy wyciągnąć ulotkę z pierwszej lepszej paczki paneli i zobaczyć jak instrukcja obrazkowa pokazuje sposób układania paneli. I wcale nie jest prawda że chodzi o łączenia bo łączeń nawet w "starych" panelach nie było widać jak były prawidłowo ułożone. Tu chodzi o wzór, większość paneli ma wzór wzdłużnej deski czy deseczek i to przeważa właśnie na sposobie układania paneli, wzór a nie zamki. A jak się ułoży panele czy wzdłuż czy w poprzek to tylko i wyłącznie zależy od inwencji twórczej inwestora. Widziałem kiedyś jak jeden gości miał ułożone panele po przekątnej pokoju inaczej mówiąc po skosie. Na pewno było przy tym dużo "zabawy" i jeszcze więcej odpadów, ale efekt nie powiem inspirujący :) 

classen.jpg3127_z3.jpg

 

250438_1290110844239_n.jpg

ba nawet znalazłem układanie paneli w jodełkę :) 

dab_malaga_jodelka_skos2.jpg

4.jpg

Link do komentarza
24 minuty temu, mhtyl napisał:

 nie jest przereklamowane, bo  narzucasz swój styl.

Nie narzucam swojego stylu, tylko, jako że mam PRAKTYKĘ, to próbuję pomóc i wskazać którymi szczegółami nie warto zawracać sobie głowy...

Tak samo, jak tworzenie iluzji, że układ w poprzek OPTYCZNIE "poszerza lokal, a wzdłuż do okien - OPTYCZNIE wydłuży/rozciągnie pokój...

 

Ja osobiście rozpocząłbym od ceglanej ściany w kierunku "północnym" (na rysunku :)z postu #54), do drzwi D2, a potem w kierunku "południowym" do prawego przejścia, do okien O2 i O3 i  w tym pomieszczeniu "w górę" i "w dół".

 

Natomiast nie byłbym taki pewien co do jednej ciągłości w poprzek, przez te 11 metrów... To już trochę za duża odległość, aby w przejściu nie robić dylatacji... Wbrew pozorom panele są dość wrażliwe na wilgoć z powietrza, a tu masz okna, poddasze, warunki będą bardzo zmienne na wiosnę - po sezonie grzewczym i jesienią - przed grzaniem... 11 metrów - to dużo... może być za dużo... widziałem ściankę z g/k uszkodzoną panelami...

 

 

2 minuty temu, MrTomo napisał:

Ktoś wie, ile kosztuje usługa montażu paneli?

Można chyba zrobić zakup wraz z montażem?

Bo już mam obawy

Przy takim zakupie cena paneli jest wyższa, niż osobno zakupione panele + normalna cena za ułożenie...

Przy Twoich manualnych zdolnościach nie musisz się niczego obawiać :icon_mrgreen:

 

Jaki wzór paneli - z grubsza - masz, czy masz mieć?

Link do komentarza
4 minuty temu, MrTomo napisał:

Ktoś wie, ile kosztuje usługa montażu paneli?

Można chyba zrobić zakup wraz z montażem?

Bo już mam obawy

Spróbuj najpierw ułożyć kilka "na sucho" tak, aby zamki złapały a potem je rozłącz. To naprawdę nie jest trudna robota. Ja u siebie układałem pierwszy raz i zrobiłem to dobrze. 

 

Aha, przy montażu listew przypodłogowych, kiedy wywierci się dziurę w ścianie na kołek, trzeba odkurzaczem zebrać zaraz powstały pył, aby nie dostał się pod panele. Bo one jednak uginają się i w trakcie chodzenia pył byłby wydmuchiwany szczelinami do pomieszczenia.

Link do komentarza

Paneli jeszcze nie mam

Wrzuciłem temat na kilka chwil naprzód, kończę jeszcze fugowanie cegieł.

Potem poskladam drzwi, potem wykoncze ostani pokój, gdzie teraz jest "warsztat" i wtedy już panele.

Ale chce już wiedzieć  z czym się mierzyć i jak

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!!

18 minut temu, uroboros napisał:

Przy Twoich manualnych zdolnościach nie musisz się niczego obawiać :icon_mrgreen:

:scratching::)

Link do komentarza
13 minut temu, uroboros napisał:

Przy takim zakupie cena paneli jest wyższa, niż osobno zakupione panele + normalna cena za ułożenie...

Bzdura. Cena paneli jest niższa bo kupujesz towar z usługą, czyli płacisz 8% vatu.

18 minut temu, MrTomo napisał:

Ktoś wie, ile kosztuje usługa montażu paneli?

Można chyba zrobić zakup wraz z montażem?

Bo już mam obawy

Niektóre firmy kupując panele z montażem narzucają usługę kompleksową czy wraz z podkładem i listwami przypodłogowymi. W niektórych przypadkach nie płacisz dodatkowa[o za montaż a niektórzy sobie życzą dodatkowo. Musisz sobie policzyć jaki koszt przy zakupie z 23% Vatu i swoim montażu a ile z usługą + ewentualnie dodatkowa oplata z montaż.

Zresztą dasz radę ułożyć sam panele, już bardziej kłopotliwe jest pomalowanie ściany aniżeli ułożenie paneli.

Link do komentarza
1 minutę temu, mhtyl napisał:

Bzdura.

Nie do końca... Sprawa przedstawia się tak jak z każdą promocją.. są PROMOCJE i "PROMOCJE" - sprzedawcy nie robią nic charytatywnie...

 wiem od sprzedawców i wykonawców jak oni to kalkulują za ladą...

 

20 minut temu, retrofood napisał:

przy montażu listew przypodłogowych, kiedy wywierci się dziurę w ścianie na kołek, trzeba odkurzaczem zebrać zaraz powstały pył, aby nie dostał się pod panele. Bo one jednak uginają się i w trakcie chodzenia pył byłby wydmuchiwany szczelinami do pomieszczenia.

To jest bardzo cenna uwaga! Najlepiej włącz odkurzacz podczas wiercenia i od razu zbieraj pył...

Z jakiego materiału masz ściany, przy których masz zamiar listwy montować? Jeśli jest to bloczek typu ytonga możesz spróbować listwy (plastikowe) montować na wkręty z dużym skokiem gwintu, np. gipsiakami do drewna... Zależy też jakie listwy wybierzesz. U Ciebie pewnie pójdziesz w drewno - wtedy wiercenie będzie niezbędne.

Link do komentarza
2 minuty temu, uroboros napisał:

Nie do końca... Sprawa przedstawia się tak jak z każdą promocją.. są PROMOCJE i "PROMOCJE" - sprzedawcy nie robią nic charytatywnie...

To nie jest żadna promocja!!!!!!!!! To jest ustawowo ustalona stawka z usługą 8% Vatu bez usługi 23% Vatu.

Link do komentarza

O czym ty piszesz??!!! 

Poczytaj sobie ile wynosi stawka podatku zamawiając towar z usługą a potem wkleja ten spam.

Przed chwilą, MrTomo napisał:

Czy wszystkie panele mają taki sam mechanizm mocowania?

Nie wszystkie mają  taki sam ale podobny. W  zasadzie np panele tego samego producenta jednakowej grubości  będą miały taki samo mocowanie ale już tego samego producenta ale grubsze panele nie będą pasować tak samo jak panele innego producenta.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Widziałem kiedyś jak jeden gości miał ułożone panele po przekątnej pokoju inaczej mówiąc po skosie. Na pewno było przy tym dużo "zabawy" i jeszcze więcej odpadów, ale efekt nie powiem inspirujący :) 

Efekt może inspirujący, tylko że podłoga jest do mieszkania. Wazne, żeby inspirujące nie stało sie męczące psychicznie na codzień. 

Link do komentarza
3 godziny temu, mhtyl napisał:

To nie jest żadna promocja!!!!!!!!!

Absolutnie masz rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jest "promocja"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vat Vatem, ale od czego liczy się ten Vat i jakie są sumarycznie ceny to jest całkiem inna sprawa... Nie rozumiesz, że 8% od odpowiednio dobranej ceny może być lepszy dla sprzedawcy niż 23% od odpowiednio dobranej ceny???????????????? To takie trudne do zrozumienia?????????????????????

Powtarzam, że nikt w handlu nie działa charytatywnie!!!

 

 

2 godziny temu, zenek napisał:

męczące psychicznie na codzień

byłyby czarne paski na żółtym tle... a nie panele, ułożone po skosie...

 

Link do komentarza
18 godzin temu, MrTomo napisał:

To szybki rysunek, nie oddaje kilku zakamarków.

Chodziło mi o zasadę ułożenia paneli.

duży pokój 6x5,5m

pokoje 3,5x5m

korytarz około 3x5m

 

coś w ten deseń?

 

 

plan2.jpg

Moim zdaniem ten sposób ułożenia jest najodpowiedniejszy. Ściana z cegły powinna być ścianą bazową, od której zaczynamy układanie, w jedną i drugą stronę. Panele powinny być wsunięte pod ścianę z cegły, ponieważ prędzej będziesz wymieniał panele niż okładzinę ścienną. Panele powinny być ułożone wzdłuż ściany z cegły, w poprzek się nie da złożyć. Przy przejściu z dużego pomieszczenia, na linii ściany z cegły powinna być dylatacja. Podstawowa sprawa to wilgotność wylewki i całego pomieszczenia, aby była na tyle niska, by nie powodować niebezpiecznych zmian posadzki jej w obrysie.

Link do komentarza
3 minuty temu, retrofood napisał:

Pod ścianą z oknem też może być problem. Przez kaloryfer.

Jeśli jest... ten kaloryfer...

34 minuty temu, zenek napisał:

Dlaczego?

Układałeś kiedyś, czy może widziałeś kiedyś jak układa się panele na klicka? Bo z twojego zapytania wygląda, że nie...

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Absolutnie masz rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jest "promocja"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vat Vatem, ale od czego liczy się ten Vat i jakie są sumarycznie ceny to jest całkiem inna sprawa... Nie rozumiesz, że 8% od odpowiednio dobranej ceny może być lepszy dla sprzedawcy niż 23% od odpowiednio dobranej ceny???????????????? To takie trudne do zrozumienia?????????????????????

Powtarzam, że nikt w handlu nie działa charytatywnie!!!

 

 

 

 

To mam rację czy nie? Bo piszesz  że mam a potem piszesz że to promocja, a ja twierdze że kupując towar z usługą to żadna promocja. Nie wiesz jak to działa a się kłócisz.

Kupując towar wraz z usługa kupuję towar z 8% Vatem a nie z 23% czyli mam taniej a różnice tych 15% firma sobie "odbierze" z urzędu skarbowego i nie działa charytatywnie. Jeżeli mamy możliwość odliczenia Vatu to nieraz opłaca sie kupować z 23% , jeżeli nie ma takiej możliwości to taniej wychodzi o ile jest taka możliwość kupować z usługą czyli ze stawka 8%.

Kupowałem okna do nowego domu wraz montażem czyli z usługą i zapłaciłem zamiast 23%, 8% od ogólnej sumy okien i za montaż nie zapłaciłem ani grosza, drugi przykład kupowałem blachę trapezową na budynek gospodarczy i też kupiłem ją z usługą czyli montażem i zapłaciłem taniej o wyżej wymieniana kwotę podatku ale nie mogłem żądać zwrotu podatku. Natomiast gdy kupowałem panele podłogowe kupiłem je ze stawką 23% a mogłem kupić je wraz z usługa ale z racji że sam je położyłem mogłem sobie odliczyć część  podatku w skarbówce od zakupionych paneli.skarbówce.

Cytat

Stawkę podatku VAT w wysokości 8% stosuje się - zgodnie z art. 41, ust. 12 ustawy o podatku od towaru i usług - do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

 

46 minut temu, Parkiet Komplex napisał:

A jak je zapniesz pod ścianą?

Aby zapiąć panele wystarczy około 5 cm wysokości aby panel zapiąć.

mood_parket_und_aminat_verlegen.jpg

Link do komentarza
10 minut temu, mhtyl napisał:

To mam rację czy nie? Bo piszesz  że mam a potem piszesz że to promocja, a ja twierdze że kupując towar z usługą to żadna promocja. Nie wiesz jak to działa a się kłócisz.

Kupując towar wraz z usługa kupuję towar z 8% Vatem a nie z 23% czyli mam taniej a różnice tych 15% firma sobie "odbierze" z urzędu skarbowego i nie działa charytatywnie. Jeżeli mamy możliwość odliczenia Vatu to nieraz opłaca sie kupować z 23% , jeżeli nie ma takiej możliwości to taniej wychodzi o ile jest taka możliwość kupować z usługą czyli ze stawka 8%.

Kupowałem okna do nowego domu wraz montażem czyli z usługą i zapłaciłem zamiast 23%, 8% od ogólnej sumy okien i za montaż nie zapłaciłem ani grosza, drugi przykład kupowałem blachę trapezową na budynek gospodarczy i też kupiłem ją z usługą czyli montażem i zapłaciłem taniej o wyżej wymieniana kwotę podatku ale nie mogłem żądać zwrotu podatku. Natomiast gdy kupowałem panele podłogowe kupiłem je ze stawką 23% a mogłem kupić je wraz z usługa ale z racji że sam je położyłem mogłem sobie odliczyć część  podatku w skarbówce od zakupionych paneli.skarbówce.

 

Aby zapiąć panele wystarczy około 5 cm wysokości aby panel zapiąć.

mood_parket_und_aminat_verlegen.jpg

Napisałem "pod ścianą", nie przy ścianie. Chodziło o ścianę z okładziną z cegły, gdzie panel układany prostopadle do ściany, miałby być wsunięty pod tę okładzinę.

Link do komentarza
1 minutę temu, Parkiet Komplex napisał:

Napisałem "pod ścianą", nie przy ścianie. Chodziło o ścianę z okładziną z cegły, gdzie panel układany prostopadle do ściany, miałby być wsunięty pod tę okładzinę.

Wtedy należałoby zaczynać układanie od tej ściany a nie kończyć na niej.

Link do komentarza
44 minuty temu, mhtyl napisał:

Wtedy należałoby zaczynać układanie od tej ściany a nie kończyć na niej.

Wzdłuż ściany nie ma problemu... problemem jest ułożenie pod kątem prostym do ściany i zapięcie klicka, mając ograniczenie manewru przez brak wysokości do zapięcia.

Cały czas jest mowa o rozpoczęciu układania właśnie od tej ściany!!!

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

To mam rację czy nie?

Oczywiście masz, jak zwykle... ty zawsze masz rację :zalamka: - piszę, że to jest promocja w cydzysłowie, jak powinieneś to zauważyć, czyli, że jest to NIBY-PROMOCJA

Kupujesz z tym obniżonym VATem, ale z tak podwyższoną ceną, że wydaje ci się że coś zyskujesz :bezradny:. I bardzo dobrze, że masz takie wrażenie...

Link do komentarza
1 godzinę temu, Parkiet Komplex napisał:

Napisałem "pod ścianą", nie przy ścianie. Chodziło o ścianę z okładziną z cegły, gdzie panel układany prostopadle do ściany, miałby być wsunięty pod tę okładzinę.

Przy ścianie też jest kijowo, jeśli na zakończenie wyszła nam np. listwa w postaci kilku cm szerokości panela. A jeszcze ściana niekoniecznie równa.

Link do komentarza
4 minuty temu, uroboros napisał:

 

Cały czas jest mowa o rozpoczęciu układania właśnie od tej ściany!!!

 

Ale ja o tym wiem. 

2.jpg

12 minut temu, uroboros napisał:

Wzdłuż ściany nie ma problemu... problemem jest ułożenie pod kątem prostym do ściany i zapięcie klicka, mając ograniczenie manewru przez brak wysokości do zapięcia.

Jak widać na fotce to na tej ścianie cegła nie sięga do samej wylewki/posadzki więc czy wzdłuż czy pod kątem prostym ja nie widzę problemu, miejsca jest na tyle że spokojnie da się zapiąć panele. Panel wystarczy jak już pisałem podnieść o jakieś 5 cm coś około 20-30 stopni aby prawidłowo go zapiąć a tam jest o wiele więcej miejsca.

 

5 minut temu, uroboros napisał:

Kupujesz z tym obniżonym VATem, ale z tak podwyższoną ceną, że wydaje ci się że coś zyskujesz :bezradny:. I bardzo dobrze, że masz takie wrażenie...

A jak kupię bez usługi to ile zapłacę? Mniej czy więcej? Ceny są podawane zawsze z 23% podatku.

Natomiast promocje tak działają, że podczas promocji zapłacisz więcej niż bez promocji bo słowo "PROMOCJA" działa na ludzi jak czerwona płachta na byka. Sam tego doświadczyłem kiedyś śledząc ceny aparatu fotograficznego w jednym dużym sklepie z elektroniką i po promocji ten są aparat był o dwie stówy tańszy niż podczas promocji.

Link do komentarza
6 godzin temu, Parkiet Komplex napisał:

A jak je zapniesz pod ścianą?

 

4 godziny temu, Parkiet Komplex napisał:

Tak, dokładnie należy zacząć od tej ściany.

Kwestia jest taka, że przecież z przyczyn estetycznych chyba przy każdej ścianie ta podłoga musi się kończyć podobnie. Więc obojętnie gdzie zacznie wzdłuż i tak pod innymi ścianami będzie albo albo wzdłuż, albo w poprzek i też będzie musiał zamknąć ostatnią klepkę. 

4 godziny temu, mhtyl napisał:

A jak kupię bez usługi to ile zapłacę? Mniej czy więcej? Ceny są podawane zawsze z 23% podatku.

Kiedyś dowiadywalem sie w Castoramie, to jakoś tak było, że cena była powiązana z wykupem albo bez usługi. A więc cena z Vatem 23 była stała - obniżka dotyczyła tylko w wpadku usługi układania. Chyba że jest to tylko stricte układanie klepki, bez zakładania innych warstw podłogi. Ale to chyba bez sensu, bo właśnie te wrstwy są najbardziej pracochłonne.

Wydaje mi sie że stolarka okienna z montażem jest bardziej opłacalna.

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

 

Kwestia jest taka, że przecież z przyczyn estetycznych chyba przy każdej ścianie ta podłoga musi się kończyć podobnie. Więc obojętnie gdzie zacznie wzdłuż i tak pod innymi ścianami będzie albo albo wzdłuż, albo w poprzek i też będzie musiał zamknąć ostatnią klepkę.  

Przeczytaj wątek i nie chrzań andronów.

1 godzinę temu, zenek napisał:

 Wydaje mi sie że stolarka okienna z montażem jest bardziej opłacalna.

A jeszcze bardziej drobne ziemniaki. 

Wątek o układaniu paneli a ten zawsze musi kretyństw powstawiać.

Link do komentarza
2 godziny temu, MrTomo napisał:

Jaki podkład Pan poleca na ogrzewanie podłogowe pod panele?

Powiedzmy 2-5mm grubości (podkład)

Wybór podkładu zależy zacząć od sprawdzenia płaskości wylewki. Przy założeniu że jest, powiedzmy idealnie płaska można zainwestować w podkład droższy, twardy, gęsty, dobrze tłumiący dźwięki. Natomiast przy nierównej wylewce, nie warto inwestować w tego typu podkłady, ponieważ istniejące pustki powietrzne nie pozwolą w pełni zagospodarować właściwości tego typu podkładów. W praktyce wylewki są różne i moim zdaniem, dobrym, praktycznym rozwiązaniem jest podkład z pianki PU 3 mm. Wypełni ona dosyć szczelnie przestrzenie powietrzne, poprawiając akustykę podłogi,  przy wystarczająco małym oporze cieplnym. Sądzę, że jest to rozwiązanie optymalne dla jakości, trwałości i ceny.

Link do komentarza
4 godziny temu, uroboros napisał:

Dobrze by było gdyby ktoś twoją piątą w końcu się zajął...
:scratching:

Widzę, że oprócz zdolności edytorskich to jeszcze chętnie wysyłasz ludzi do psychiatry. Ciekawe :takaemotka:

 

Dnia 29.11.2019 o 17:40, MrTomo napisał:

2. Nie chciałbym kończyć na ścianie zaznaczonej czerwoną linią.

Tutaj wolałbym rozpocząć, bo na ścianie przyklejona jest cegła, i chciałbym panele wsunąć pod ostatni rząd.

 

11 godzin temu, retrofood napisał:

 

13 godzin temu, zenek napisał:

 

Kwestia jest taka, że przecież z przyczyn estetycznych chyba przy każdej ścianie ta podłoga musi się kończyć podobnie. Więc obojętnie gdzie zacznie wzdłuż i tak pod innymi ścianami będzie albo albo wzdłuż, albo w poprzek i też będzie musiał zamknąć ostatnią klepkę.  

Przeczytaj wątek i nie chrzań andronów.

Właśnie w wątku Tomo napisał, że chce tylko pod jedną ścianę wsunąć panele - a przy reszcie ścian jak? Wsunąć, czy nie?

Myślę że sensownie jest wszedzie tak samo pod ścianą kończyć panele. Ale to kwestia estetyki, więc gustu. Czyli do przyjęcia wg siebie.

 

4 godziny temu, Parkiet Komplex napisał:

Wybór podkładu zależy zacząć od sprawdzenia płaskości wylewki. Przy założeniu że jest, powiedzmy idealnie płaska można zainwestować w podkład droższy, twardy, gęsty, dobrze tłumiący dźwięki. Natomiast przy nierównej wylewce, nie warto inwestować w tego typu podkłady, ponieważ istniejące pustki powietrzne nie pozwolą w pełni zagospodarować właściwości tego typu podkładów. W praktyce wylewki są różne i moim zdaniem, dobrym, praktycznym rozwiązaniem jest podkład z pianki PU 3 mm. Wypełni ona dosyć szczelnie przestrzenie powietrzne, poprawiając akustykę podłogi,  przy wystarczająco małym oporze cieplnym. Sądzę, że jest to rozwiązanie optymalne dla jakości, trwałości i ceny.

To mnie zaskoczyło - przyznam. 

Propozycja wyrównania nierówności wylewki za pomocą pianki 3 mm jest dość ciekawe i "wypełnianie nią pustek powietrznych". Rozumiem, jak pustka bedzie większa, to nic się nie stanie, bo pianka sama sie napompuje :14_relaxed:

I stwierdzenie na koniec , że "jest to rozwiązanie optymalne dla jakości, trwałości i ceny". 

Zawsze myślałem, że zapewnienie odpowiedniego podkładu dla warstwy wierzchniej podłogi - paneli, klepek, płytek - to oprócz odpowiednich warstw podłogi -    jest dokładne jego wypoziomowanie pod te klepki, tym bardziej panele. 

 

Tu czytam:  "Przy założeniu że jest, powiedzmy idealnie płaska można zainwestować w podkład droższy, twardy, gęsty, dobrze tłumiący dźwięki. Natomiast przy nierównej wylewce, nie warto inwestować w tego typu podkłady"

 

Wg mnie przy nierównej wylewce - należy ją wyrównać i potem inwestować w lepszy podkład. I naczej o d... tą całą robotę rozbić. Ale to moje zdanie. I rzeczywiście - osobiście podłogi z paneli i klepek jeszcze nie robiłem. To może się mylę  :takaemotka:

Ale będę robił - i na pewno podkład pod klepkę zrobię tak dokładnie wypoziomowany i stabilny, jak tylko to możliwe.:14_relaxed:

Link do komentarza
3 minuty temu, retrofood napisał:
20 minut temu, zenek napisał:

 . I rzeczywiście - osobiście podłogi z paneli i klepek jeszcze nie robiłem... 

... ale się wypowiem, bo ja zawsze o wszystkim się wypowiadam. Szczególnie wtedy się wypowiadam gdy nie mam zielonego pojęcia o tym co inni napisali. Ale to zabawa, hej!

Czytaj ze zrozumieniem - to jest kwestia uwagi, na pewno potrafisz, tylko musisz chcieć.

 

To, że nie robiłem podłogi z klepek, nie znaczy, że nic o tym nie wiem. To, że podłoże musi być wypoziomowane i stabilne - wie pomocnik parkieciarza na drugi dzień, jak się najmie w robocie. Chyba, że służy tylko do donoszenia materiałów. 

 

A więc - czytaj ze zrozumieniem - a nie napalaj się na szukanie dziury w całym. I myśl - to nie boli :takaemotka:

Link do komentarza
20 minut temu, zenek napisał:

To mnie zaskoczyło - przyznam. 

Propozycja wyrównania nierówności wylewki za pomocą pianki 3 mm jest dość ciekawe i "wypełnianie nią pustek powietrznych". Rozumiem, jak pustka bedzie większa, to nic się nie stanie, bo pianka sama sie napompuje :14_relaxed:

I stwierdzenie na koniec , że "jest to rozwiązanie optymalne dla jakości, trwałości i ceny". 

Zawsze myślałem, że zapewnienie odpowiedniego podkładu dla warstwy wierzchniej podłogi - paneli, klepek, płytek - to oprócz odpowiednich warstw podłogi -    jest dokładne jego wypoziomowanie pod te klepki, tym bardziej panele. 

 

Tu czytam:  "Przy założeniu że jest, powiedzmy idealnie płaska można zainwestować w podkład droższy, twardy, gęsty, dobrze tłumiący dźwięki. Natomiast przy nierównej wylewce, nie warto inwestować w tego typu podkłady"

 

Wg mnie przy nierównej wylewce - należy ją wyrównać i potem inwestować w lepszy podkład. I naczej o d... tą całą robotę rozbić. Ale to moje zdanie. I rzeczywiście - osobiście podłogi z paneli i klepek jeszcze nie robiłem. To może się mylę  :takaemotka:

Ale będę robił - i na pewno podkład pod klepkę zrobię tak dokładnie wypoziomowany i stabilny, jak tylko to możliwe.:14_relaxed:

Ocena min. płaskości wylewki to "mój chleb powszedni" - taką mam pracę. W tym poście poruszamy się w wylewkach w przedziale normowym, czyli teoretycznie od 0 mm/m do 3mm/2m. Praktycznie w tym przedziale można wiele, ale najlepiej ze zdrowym rozsądkiem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...