Skocz do zawartości

Problem z przyłączem wody


Recommended Posts

Witam. 

Otóż mój problem ciągnie się za mną już od jakiegoś czasu a chodzi dokładnie o przyłącze wodno kanalizacyjne. W roku 2018. 05 wystąpilem do gzgk o wydanie warunków technicznych o przyłącze wody oraz kanalizacji, otrzymałem je. W tym roku po otrzymaniu pozwolenia na budowę zacząłem budowę domku drewnianego, mam już wykonana konstrukcje więc udałem się do Pana który ma wykonać mi projekt na budowę wody, kanalizacji nie ma więc buduje szambo. Oprócz tego pojechałem do gzgk aby zapytać czy wykonają mi przyłącze po dostarczeniu im projektu. Na miejscu usłyszałem że nie będę mógł teraz wykonać projektu który oni wykonają ponieważ w to samo miejsce zakład komunalny zaprojektował sobie jakąś sieć tranzytowa która mnie zablokowała... Proszę mi powiedzieć jak to jest prawnie mogą coś takiego robić? Mam przecież warunki które są jeszcze wazne do nast roku do maja a oni mi tutaj takie cyrki robią.. Mało tego miałem podpisana umowę przedwstępna z gmina na wykonanie tego przyłącza we własnym zakresie.. W gzgk nie potrafią mi odpowiedzieć co teraz, jedyne co mówią że miałem czas na wykonanie projektu a że tego nie zrobiłem to oni zrobili szybciej ale przecież moje warunki są ważne 2 lata więc mam prawo w ciągu 2 lat wykonać ten projekt, dostałem odpowiedź od nich że do tego tranzytu mogę się wpiac ale jak poprosiłem o dokument który potwierdzi to na piśmie nie chcą mi wydać takiego oświadczenia.. . Proszę mi powiedzieć co ja mam robić w takiej sytuacji, do kogo się z tym zgłosić bo chciałbym z tego jakoś wybrnąć... A już niedługo będe kończył budowę i chciałbym także szybko odbiór domku  a tu takie cyrki.. 

Edytowano przez Kosi1994 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wiem tylko czy nie zrobiłem sobie większego problemu. Jak byłem wczoraj znowu pytać o to czy dostanę coś na pismie oczywiście były problemy ale pani zaproponowała że mogę wystąpić o nowe warunki na których powinni opisać że będzie możliwość wpiecia się do nowo budowanej sieci. Teraz pytanie czy czasami nie dostanę gorszych warunków niż te które posiadam.. Można cofnąć jeszcze ten wniosek? Jutro jestem umówiony z dyrektorem i z nim będę wszystko ustalal tylko męczy mnie to że wystąpiłem o nowe warunki.. 

Link do komentarza

Czyli problemu nie ma bo normalne że wodociągi nie zgadzają sie abyś wpiął sie w wodociąg który będzie za jakiś czas likwidowany.

Nowe warunki nie będą gorsze bo tu chodzi tylko o wpięcie, a cenę Ci nie zagwarantują bo to jest ruchome.

Link do komentarza

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, być może nie jasno napisałem. Tutaj nic nie będzie likwidowane tylko bedzie budowana sieć przez wodociągi do nast. wioski aby zwiększyć ciśnienie i akurat będzie szła w miejscu, które mam opisane w moich warunkach. Moje warunki były wydawane jeszcze przed tym zanim oni zrobili sobie projekt i w nich mam napisane że to ja mam zaprojektować sieć oraz ją wybudować dopiero później od niej wykonać przyłącze do domu. Ale teraz jej nie wykonam bo oni sobie wykonali projekt i nie wzięli pod uwagę tego że ja się tam buduje.. Dodatkowo wepna sie do rozdzielacza, który ma tylko jedna wpinke więc nawet jakbym chciał na własny koszt wybudować to nie będę miał możliwości.. 

Link do komentarza

nie

to, że sobie zaplanowali to nic nie znaczy - dostaniesz warunki na gdy....

a masz na konkrety,

i tu w zasadzie musisz się wykazać determinacją lub "cwaniactwem" - albo na udry, albo na rzeczywistość - jest=>masz warunki=>projektujesz swoje bez wnikania co z tym będzie=>masz wodę

na udry => bierzesz na siebie ciężar przeprojektowania i wykonania nowej idei, ale zapewniasz sobie podłączenie po wykonaniu bez względu na przekazanie im na stan sieci, a wtedy każdy następny będzie partycypował w kosztach,

ale to dla Ciebie koszty bez gwarancji zwrotu

 

z warunków nie rezygnuj - egzekwuj, nie zyskasz w "oczach" Gminy, ale może coś ugrasz -ale to  do indywidualnej decyzji

 

w/w to kwestie finansowe, tylko ty możesz ocenić czy warto

Link do komentarza

Teren jest kawałek gminy reszta gospodarza. Zobaczymy co jutro mi powie dyrektor. Wtedy zobaczymy co mogę ugrać.

Aru chciałem tak zrobić jak piszesz ale jest kilka ale. Po 1 zanim wykonasz projekt musisz podpisać z gmina umowę, która zobowiązuje cię do oddania sieci zaraz po jej ukończeniu. Po drugie nawet jak zrobię projekt na obecnych warunkach to. Wodociągi nie wyraża zgody na wybudowanie tej sieci (przynajmniej tak mi powiedzieli) więc płacić za projekt który i tak nie przejdzie troch bez sensu.. 😒 

Link do komentarza
32 minuty temu, Kosi1994 napisał:

w nich mam napisane że to ja mam zaprojektować sieć oraz ją wybudować dopiero później od niej wykonać przyłącze do domu.

To co piszesz jest niedorzeczne albo coś przekręciłeś bo nie rozumiem jak Ty masz zaprojektować sieć?!! Ty masz zrobić projekt przyłącza i przedstawiasz go wodociągom gminnym.

35 minut temu, Kosi1994 napisał:

Dodatkowo wepna sie do rozdzielacza, który ma tylko jedna wpinke więc nawet jakbym chciał na własny koszt wybudować to nie będę miał możliwości.. 

Do jakiego rozdzielacza?!!! Naprawdę nie nadążam za Tobą.

19 godzin temu, Kosi1994 napisał:

zakład komunalny zaprojektował sobie jakąś sieć tranzytowa która mnie zablokowała...

 

1 godzinę temu, Kosi1994 napisał:

pani zaproponowała że mogę wystąpić o nowe warunki na których powinni opisać że będzie możliwość wpiecia się do nowo budowanej sieci.

Na podstawie tego co napisałeś będziesz mógł sie wpiąć a w poście #5 wypisujesz jakieś dziwaczne rzeczy.

 

 

Link do komentarza
3 minuty temu, Kosi1994 napisał:

Teren jest kawałek gminy reszta gospodarza. Zobaczymy co jutro mi powie dyrektor. Wtedy zobaczymy co mogę ugrać.

Aru chciałem tak zrobić jak piszesz ale jest kilka ale. Po 1 zanim wykonasz projekt musisz podpisać z gmina umowę, która zobowiązuje cię do oddania sieci zaraz po jej ukończeniu. Po drugie nawet jak zrobię projekt na obecnych warunkach to. Wodociągi nie wyraża zgody na wybudowanie tej sieci (przynajmniej tak mi powiedzieli) więc płacić za projekt który i tak nie przejdzie troch bez sensu.. 😒 

Matko, nie bardzo rozumiem. Ile metrów masz tego wykonać i oddać? Toż to rozbój w komunistycznym stylu!

Link do komentarza
3 minuty temu, Kosi1994 napisał:

Teren jest kawałek gminy reszta gospodarza.

W takiej sytuacji raczej nic nie ugrasz bo jeżeli wodociągi maja już projekt to uzgodnili to z owym gospodarzem i uzyskali od niego zgodę odpłatnie lub nie. Kto pierwszy ten lepszy jak to mówią.

I dokładnie napisz, czy wpinasz się do wodociągu czy robisz odgałęzienie od głównego wodociągu i do niego się wpinasz?

Link do komentarza
2 minuty temu, mhtyl napisał:

To co piszesz jest niedorzeczne albo coś przekręciłeś bo nie rozumiem jak Ty masz zaprojektować sieć?!! Ty masz zrobić projekt przyłącza i przedstawiasz go wodociągom gminnym.

Do jakiego rozdzielacza?!!! Naprawdę nie nadążam za Tobą.

 

Na podstawie tego co napisałeś będziesz mógł sie wpiąć a w poście #5 wypisujesz jakieś dziwaczne rzeczy.

Wszystko to co napisałem jest rzeczywiste mam wykonać SIEĆ TAK MAM ZROBIĆ OK. 60 METRÓW  sieci łącznie z postawienie hydrantu koszt mój by wyniósł ok 13 tysięcy. 

2 minuty temu, mhtyl napisał:

 

 

Link do komentarza
8 minut temu, Kosi1994 napisał:

Po 1 zanim wykonasz projekt musisz podpisać z gmina umowę, która zobowiązuje cię do oddania sieci zaraz po jej ukończeniu.

Takie mają warunki i nic z tym nie zrobisz. Znam przypadki gdzie tak właśnie działają wodociągi gminne.

1 minutę temu, Kosi1994 napisał:

Wszystko to co napisałem jest rzeczywiste mam wykonać SIEĆ TAK MAM ZROBIĆ OK. 60 METRÓW  sieci łącznie z postawienie hydrantu koszt mój by wyniósł ok 13 tysięcy. 

Jeżeli takie dostałeś warunki to wiedziałeś na co się godzisz, a z drugiej strony ja bym ich olał i za te pieniądze które masz wydać na te 60 m wodociągu zrobił studnie głębinową i miał swoją wodę.

Link do komentarza
7 minut temu, mhtyl napisał:

Jeżeli takie dostałeś warunki to wiedziałeś na co się godzisz, a z drugiej strony ja bym ich olał i za te pieniądze które masz wydać na te 60 m wodociągu zrobił studnie głębinową i miał swoją wodę.

Tak wiedziałem na co się pisze i tak jak pisze ja bym to wykonał to nie problem natomiast wodociągi mi teraz nie wyrażają zgody na zaprojektowanie tego. 

Link do komentarza
11 minut temu, Kosi1994 napisał:

Teren jest kawałek gminy reszta gospodarza. Zobaczymy co jutro mi powie dyrektor. Wtedy zobaczymy co mogę ugrać.

Aru chciałem tak zrobić jak piszesz ale jest kilka ale. Po 1 zanim wykonasz projekt musisz podpisać z gmina umowę, która zobowiązuje cię do oddania sieci zaraz po jej ukończeniu. Po drugie nawet jak zrobię projekt na obecnych warunkach to. Wodociągi nie wyraża zgody na wybudowanie tej sieci (przynajmniej tak mi powiedzieli) więc płacić za projekt który i tak nie przejdzie troch bez sensu.. 😒 

no to jest gra, ale masz do czynienia z monopolistą, moim zdaniem to co masz to ich trochę "rygluje"

ja takie postępowanie gestora nazywam odlaniem się cudzym...., masz kartę dobrą przetargową w postaci umowy, kwestia na ile sobie pozwolić - moim zdaniem z uporem maniaka powoływałbym się na umowę i ewentualną krzywdę wyrządzoną klientowi przez monopolistę i wspomniał o UOKiK, CBA, NKWD, PZPR i takich tam obrońców biednego inwestora...

Link do komentarza
1 minutę temu, aru napisał:

no to jest gra, ale masz do czynienia z monopolistą, moim zdaniem to co masz to ich trochę "rygluje"

ja takie postępowanie gestora nazywam odlaniem się cudzym...., masz kartę dobrą przetargową w postaci umowy, kwestia na ile sobie pozwolić - moim zdaniem z uporem maniaka powoływałbym się na umowę i ewentualną krzywdę wyrządzoną klientowi przez monopolistę i wspomniał o UOKiK, CBA, NKWD, PZPR i takich tam obrońców biednego inwestora...

Może to będzie jedyne wyjście żeby wyszło na moje.. 

Link do komentarza
30 minut temu, Kosi1994 napisał:

Wszystko to co napisałem jest rzeczywiste mam wykonać SIEĆ TAK MAM ZROBIĆ OK. 60 METRÓW  sieci łącznie z postawienie hydrantu koszt mój by wyniósł ok 13 tysięcy. 

 

To się nadaje do prasy. Budowanie sieci jest zadaniem gminy, na co zresztą może uzyskać kasę z zewnątrz. Musiała by tylko chcieć.

21 minut temu, aru napisał:

 moim zdaniem z uporem maniaka powoływałbym się na umowę i ewentualną krzywdę wyrządzoną klientowi przez monopolistę i wspomniał o UOKiK,   

Też bym poszedł przede wszystkim do UOKiK w powiecie. Oni się nudzą i nie mają co robić, poza tym, tam porady są bezpłatne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...