Skocz do zawartości

Przepisana działka.


Recommended Posts

Witam, już na wstępie przepraszam jeśli był podobny temat, jestem zielony w tych kwestiach, a mam ważne pytanie. Mianowicie mieszkam poza granicami Polski, została przepisana działka na moją żonę i zastanawiamy się nad powrotem do kraju. Jednak na odległość wszystkiego załatwić się nie da i tu pojawiaja sie schody. 

Działka jest w mieście, obok znajdują się domki jednorodzinne, wymagany jest wniosek o warunki zabudowy. Czy to normalne, by we wniosku podawać wszystkie konkretne już dane odnoście domu? Ja przede wszystkim chciałbym wiedzieć co mógłbym tam wybudować, bo działka nie jest duża, więc już jest ograniczenie. Okazuje się jednak że muszę okreslic bardzo szczegółowo projekt którego nie mam. Czy mogę gdzieś znaleźć warunki zabudowy dla danego terenu, bym wiedzial chociaż jak wysoki może być budynek, jaki dach ma mieć spać, jaka odległość od granic dzialki mam zachować itp.?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
5 minut temu, budujemy.domek.pl napisał:

Działka jest w mieście, obok znajdują się domki jednorodzinne, wymagany jest wniosek o warunki zabudowy. Czy to normalne, by we wniosku podawać wszystkie konkretne już dane odnoście domu?

Skąd taka informacja?

Przecież to właśnie w WZ np. określają wysokość dopuszczalną obiektu.

Link do komentarza

Nie. "Co" to jednak musisz określić, aby wiedzieli pod "co" mają wydać warunki. Bo inne będą na dom, a inne np na sklep. Albo wcale ich nie będzie bo Ci zabronią stawiać sklep. Natomiast to oni winni określić warunki brzegowe jak to "coś" ma wyglądać. Że powinieneś (znaczy musisz) zachować taką a taką odległość od granicy z tą działką, a od drogi taką odległość, że nie może być wyższy niż...  że to, że tamto i tak dalej.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...