Skocz do zawartości

Zmiany w wieńcu stropu po zalaniu


Recommended Posts

1. Nadproże powstałe w wyniku zalania wieńca i stropuWitam

Po zalaniu stropu zorientowałem się że powstałe w wyniku zalania wieńca nadproże jest za nisko o jakieś 20 cm. Sytuacja przedstawiona na rysunku. Oglądając wszystko dokładnie doszedłem do wniosku że zbrojenie w miejscu drzwi specjalnie zostało opuszczone do tej wysokości (wykonawcy nie zauważyli na planie ze ma być jeszcze wylewka o wysokości tych 20 cm). Po obu stronach tego nadproża jest umieszczona cegła/pustak z portotermu dlatego mam pewność że specjalnie w tym miejscu zbrojenie zostało między cegłami opuszczone. Czy w obecnym stanie rzeczy jest możliwość podniesienia tego nadproża tak żeby nie uszkodzić konstrukcji domu? Chodzi o to że nadproże musiałoby mniej więcej być skute do wysokości cegieł na boku. Zdaję sobie sprawę że jest to dosyć problematyczne bo będzie tam ingerencja w zbrojeniu w tym miejscu. Proszę zorientowane osoby czy jest możliwość bezpiecznie to zrobić i w jaki sposób najlepiej do tego podejść. 

Link do komentarza

 

56 minut temu, PiotrekSiti napisał:

Proszę zorientowane osoby czy jest możliwość bezpiecznie to zrobić i w jaki sposób najlepiej do tego podejść. 

Z takim pytaniem to nie na forum tylko do kierownika budowy, abyś mógł spać spokojnie i twoja rodzina.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Z takim pytaniem to nie na forum tylko do kierownika budowy, abyś mógł spać spokojnie i twoja rodzina.

Oczywiście kierbud na miejscu jest jak najbardziej zorientowany - niemniej na 99% można ten żelbet usunąć, bo to tylko nadproże. Szkoda ze nie ma szerszego widoku tego miejsca. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...