Skocz do zawartości

Czy można jeszcze przyciąć różę?


doktor

Recommended Posts

Nigdy nie przycinaj róży przed zimą tylko po zimie!!! Przytniesz przed, to zawsze coś przymrozi, a jak poczekasz do wiosny to przycinasz tylko to co przemarzło lub tyle ile ci pasuje. Ja tak robię i nigdy nie maiłem problemów, zawsze co roku kwitły do listopada. Mam nawet zdjęcie kwiata róży pokrytego szronem... wygląda jak z cukru icon_smile.gif
Link do komentarza
Późną jesienią przycinamy tylko chore pędy róż. Lekko można podciąć też dłuższe gałązki. Nie należy tą porą przeprowadzać cięcia generalnego, ma miejsce w kwietniu po ustaniu mrozów, ale jeszcze przed rozwojem młodych pędów.

Wrażliwe na mróz róże warto zabezpieczyć na zimę. Można to zrobić wbijając wokół krzewu kołeczki, na których następnie rozciąga się folię lub matę. Miejsce pomiędzy tym zabezpieczeniem a krzewem można wypełnić liśćmi. Okrywanie rozpoczynamy w listopadzie. Odmiany o pokroju krzewiastym dobrze jest obsypać ziemią na wysokość około 20 cm, natomiast róże pnące - zdjąć z podpór i także zabezpieczyć.
Link do komentarza
Cienki, biały materiał do okrywania roślin to włóknina, która nadaje się również do zabezpieczania róż. Jest ona łatwo dostępna w sklepach ogrodniczych. Stanowi delikatne okrycie, które przepuszcza światło i powietrze. Zabezpieczając rośliny włókniną, należy owinąć je po bokach, z dołu oraz z góry, a następnie włókninę przytwierdzić do podłoża.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Słoma to nie włoknina - nie jest to zbyt brutalne słoma jako materiał do ochrony róż?


Róże możemy spokojnie okrywać słomą, można na przykład wypełnić nią przestrzeń między krzewem a rozciągniętą wokół niego na palikach folią. Można tez stosować słomiane maty do okrywania róż i innych krzewów. Sprawdzają się one przy zabezpieczaniu na przykład dużych róż pnących, których nie można zdjąć z podpór i zabezpieczyć w inny sposób.
Link do komentarza
  • 10 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...