Skocz do zawartości

Problem z krzywą grzewczą


kamien13

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Posiadam kocioł gazowy kondensacyjny o mocy 24kw Junkers Cerapur. Dom jest podzielony na dwa obiegi grzewcze :

Parter to obieg grzewczy nr 1

1 piętro to obieg grzewczy nr 2.

Na parterze znajduje się moduł CW400, a na piętrze nie znajduje się ani moduł ani regulator pokojowy (serwisant stwierdził, że Góra domu będzie się grzać po krzywej grzewczej i czujnik temperatury na górze jest nie potrzebny). Z tym, że przy dobrze działającym ogrzewaniu na dole, gdzie znajduje się moduł, na górze mimo zadanej temperatury 18 stopni, grzeje od 24-29,mimo dwukrotnie zmniejszanej krzywej grzewczej. Mi się wydaje, że na piętrze powinien być regulator pokojowy, który odcinał by zasilanie po uzyskaniu zadanej temperatury. 

Proszę o waszą pomoc co wy o tym myślicie? 

Link do komentarza

Chyba, że ma

4 godziny temu, kamien13 napisał:

Witam wszystkich, 

Posiadam kocioł gazowy kondensacyjny o mocy 24kw Junkers Cerapur. Dom jest podzielony na dwa obiegi grzewcze :

Parter to obieg grzewczy nr 1

1 piętro to obieg grzewczy nr 2.

Na parterze znajduje się moduł CW400, a na piętrze nie znajduje się ani moduł ani regulator pokojowy (serwisant stwierdził, że Góra domu będzie się grzać po krzywej grzewczej i czujnik temperatury na górze jest nie potrzebny). Z tym, że przy dobrze działającym ogrzewaniu na dole, gdzie znajduje się moduł, na górze mimo zadanej temperatury 18 stopni, grzeje od 24-29,mimo dwukrotnie zmniejszanej krzywej grzewczej. Mi się wydaje, że na piętrze powinien być regulator pokojowy, który odcinał by zasilanie po uzyskaniu zadanej temperatury. 

Proszę o waszą pomoc co wy o tym myślicie? 

Dokładnie tak. Po co ma grzać, skoro już jest ciepło. To tak jakby czekać aż 2 piętro się od parteru nagrzeje. Może kiedyś :)

Link do komentarza

Mój serwisant upiera się, aby kontynuować zmniejszanie temperatrury początkowej i końcowej w krzywej grzewczej. Teraz powiedział żeby zmniejszyć z puntu początkowego z 30 na 25, a w punkcie końcowym z 35 na 30. Max temperatura zasilania cały czas ma zostać 48 stopni.

I powiedział, że trzeba zmniejszać krzywą grzewczą aż będzie to dobrze działać....

Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

Czy możesz opisać działania, w wyniku których to się okazało?

Tak dla innych... co powinni sprawdzać...

Mam 2 obiegi grzewcze. 1 obieg działał i był zamykany siłownikiem po uzyskaniu temperatury, a drugi nie działał i nie zamykał. 

Jak sprawdziłem czy siłownik jest niesprawny?
Zamieniłem ten siłownik z 1 obiegu na drugi, przy tym zmieniając kostki w sterownikach.

Po zamianie siłownik zamknął od razu obieg drugi.

Dzięki temu wiedziałem, że siłownik od obiegu grzewczego nr 2 jest niesprawny, dostaje sygnał, aby zamknąć lecz nie reaguje.

 

Jeżeli coś jest nie jasne to proszę pytać :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...