Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Arkusze blachy, które docierają na budowę pokryte są filcem na prawie całej spodniej części arkusza. Jedynym miejscem które nie jest pokryte filcem jest odcinek zakładu blachy nakrywającej (zakład wzdłużny). Filc nie może występować w strefie okapu i kalenicy oraz na zakładzie poprzecznym. Kiedy zachodzi taka potrzeba, musi być usunięty ręcznie na placu budowy – należy zedrzeć filc z miejsc niedozwolonych, a następnie odciąć go. Dopuszczalna jest również metoda opalania. Zapobiegnie to przenikaniu wody.

Magazynowanie dużej ilości wody przez powłokę jest niekorzystne, ponieważ na skutek zatrzymania wody na styku blacha – łata szybciej następują procesy gnilne w drewnie. Stałe utrzymywanie się w powłoce wysokiego zawilgocenia jest dużym zagrożeniem, dlatego dachy i ściany z blachami lub foliami z powłoką antykondensacyjną muszą być wentylowane. Antykondensat ma bowiem takie właściwości, że nie tylko zatrzymuje wodę, lecz także transportuje ją i podciąga. Wynika to ze specyficznych cech wody, która przemieszcza się i gromadzi w materiałach porowatych na skutek zjawisk podciągania kapilarnego i sorpcji.

Podstawowym wymogiem prawidłowego funkcjonowania antykondensatu jest dobra wentylacja blach, które powinny być owiewane powietrzem w utworzonych do tego celu przestrzeniach – z wlotami i wylotami.

 

________________________________

Blachy trapezowe dachowe, Blachy Pruszyński

 

trapezy_dachowe.jpg.5c82fafdf9a0bafde84b0e7a5ae76878.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...