Skocz do zawartości

Zablokowana klamka w drzwiach antywłamaniowych


Andrzejh

Recommended Posts

Witam

Mam problem z otwarciem drzwi wejściowych antywłamaniowych. Normalnie zamyka sie je przez podniesienie klamki do gory i przekrecenie klucza. Otwiera sie normalnie. Wczoraj sprawdzalem czy drzwi sa zamkniete (przy zamknietych drzwiach na klycz klamka nie da sie ruszyc)-nacisnalem klamke, ktora opadla a kiedy ja podnioslem tak juz zosta. Nie moge jej ruszyc. Kluczem moge obracac. Przy tej próbie drzwi zamkniete byly na klucz. Jak teraz mam otworzyc drzwi? Czy bez slusarza sie nie obejdzie?

Prosze o odpowiedz.

15745921175855493110133006044568.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Podpowiem Ci lub raczej innym z podobnym problemem patrząc na datę Twojego wpisu.

To nie są drzwi antywłamaniowe. Drewniane antywłamy z taką klamką??? Nie ma szans. Co najdalej klasa RC2, a antywłamaniowe umownie są w klasie 3-4.
Kolejna rzecz jakiej nie wiadomo to jaki jest tam zamek - czy tylko zamek bolcowy znajdujący się w okolicach klamki czy jest to zasuwnica hakowa na całej wysokości skrzydła. Druga opcja znacznie trudniejsza.

Może drzwi lekko opadły na zawiasach i zasuwnica się zawiesiła. Jak jest to zamek bolcowy to warto posłuchać czy nie ma nic niepokojącego w pracy wkładki (co to za marka wkładki jest?).
Czy z drugiej strony wszystko działa tak samo. Czy może pomaga lekkie podnoszenie drzwi za klamkę i próba przekręcenia klucza? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...