Skocz do zawartości

Lukarny czy okna połaciowe?


Recommended Posts

Wydaje mi się, że z lukarnami jest więcej roboty. Są oczywiście ładne i brzydko nie wyglądają, jednak u siebie mam okna połaciowe. Bardziej doświetlają pokój, a w nocy widać przez nie rozgwierzdzone niebo, przy ładnej pogodzie oczywiście. Trzeba jednak pamiętać aby zakupić do nich jakieś roletki, bo czasem księżyc potrafi ładnie zaglądać do domu icon_smile.gif
Link do komentarza
Lukarny powiększają nam pomieszczenie (- bardzo podoba mi się stolik ustawiony pod takim oknem i fotel bujany, książka .....).

Ale podczas wykonywania lukarn wykonawcy często popełniają błędy i może się okazać że np. podcieka nam woda itp.
Okna połaciowe są łatwiejsze w montażu i dają jednak więcej światła - no i są tańsze.

Lukarny najlepiej stosować w przypadku stromych dachów (pow.45stopni), które mają ścianki kolankowe ponad 1m.
Link do komentarza
Są okna dachowe Fakro (od 1500zł) - które mają dwie funkcje otwierania skrzydła - które to zmienia sie przełącznikiem wbudowanym w połowie wysokości ościeżnicy. Pierwsza funkcja - uchył do 35stopni druga - to obrót umożliwiający mycie zewnętrznej strony szyby . Jest automatyczny nawiewnik, który zapewnia kontrolowany poziom napływu powietrza z zewnątrz. Niestety Ja nie mam takich okien .....
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Słyszałem, że okna dachowe są uciążliwe, jeśli się je chce otworzyć to zawsze nalecą do pokoju jakieś paprochy (liście) a zimą to już w ogóle koszmar gdyż nawet odśnieżyć ich nie można bo wszystko wlatuje do domu.


Proszę o opinie użytkowników takich okien, czy faktycznie trzeba uważać przy otwieraniu ich?
Link do komentarza
Jeśli na dachu leży śnieg - to normalne jest że otwierając okno śnieg wpadnie do domu. Tylko że Ja nie zastanawiałam się nigdy nad tym czy jest to jakieś dla mnie uciązliwe. Czasami zasypie dach i okna, ale śnieg z dachu się zsuwa i problemu nie ma... Niedługo wcale nie będzie takiego problemu - gdyż nie będzie śniegu !!!!! icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...