Skocz do zawartości

Domek Holenderski/Angielski kilka pytan - rozczarowanie inna Alternatywa


Recommended Posts

Witam

 

Napalilem sie jakis czas temu na kupno Domku Holenderskiego/Angielskiego - calorocznego w kwocie max do 60tys PLNów/ rozmiar 3,7mx12m... z zalozeniem pomieszkiwania w nim w PL w okresie zima-lato ze wzgledu na posiadanie 2 dzialek w 2 miejscach PL i w pozniejszym czasie przewiezienia go jeszcze w inne miejsce,  lecz po wnikliwej analizie ufff na moje szczescie! :D kilku producentow z UK calorocznych domkow tzn. od strony kuchni/technicznej, co nie bylo takie oczywiste-proste, aby zweryfikowac w PL necie-sprzedawcow... np. dostac chocby jakikolwiek wycinek wnetrza struktury sciany lub dachu/podlogi...co mocno tez mnie rozaczrowalo ;/...tym jak sa na PL rynku reklamowane-prezentowane-oferowane owe domki, a ogolnie piszac: kup Pan caloroczny i mieszkaj Pan z minimalnymi problemami caly rok tylko oplaty moga byc wyzsze za ogrzewanie... tak samo sprawa po rozmowach od strony kuchni (na 8firm z PL tylko 1-2 byla w 85% szczera, ze caloroczne-ale do niemalej modyfikacji dla dobrego podkreslam dobrego komfortu po zmianach dla mieszkania), ze ma dobre parametry od strony scian - cienkie, ale da sie mieszkac w zimie przy obecnym stanie ocieplenia-dla calorocznego tylko mocniej grzac bedzie trzeba :P

 

Coz za oczy w orbite wybilo mi po odnalezieniu owego zdjecia! z linii produkcyjnej akurat tej firmy, ktorej domek spodobal mi sie (tylko chyba inna wersja u ktorej chodzilo glownie o wyposazenie i dlugosc inna) i ktory o malo, co nie kupilem :O.

 

 

Reasumujac... zrodzilo to wiele Pytan  w tej materii (juznie wspomne o obrocie o 180stp. i nowej koncepcji nabycia takiego domku) np. do bardziej doswiadczonych/moze bylych pracownikow przy tych budowie takich domkow jak sa na tym forum lub wlascicieli owych Tworow ;) :

 

1. czy sa w ogole modele np. nowsze takich Domkow Holenderskich/Angielskich - calorocznych  np. od roku 2010 z solidniejszymi scianami i ociepleniem? bo z tego co na dzis widzialem/wiem juz... to trzeba wlozyc niemala kase np. do takiego calorocznego z UK domku w przerobki (jesli sie oczywiscie da), aby dojsc do uzyskania minimum optymalnej formy domku spelniajacego okreslone parametry dla PL klimatu (juz nie wspomne o ruruach-kanalizacji-czy wymianie tego cienkiego saidingu przypominajacego opakowanie butelki po wodzie)

 

2. czy dobrze mi sie zdaje, ze starsze modele Domkow Holenderskich/Angielskich zalozmy do 2012 to raczej wiekszosc to przerobka z letniskowej formy bryly/grubosci szkieletu-desek domku, w zakresie wnetrza scian/ocieplen itd. dla wersji calorocznej jak na zdjeciu? (oczywiscie nie wliczajac ogrzewania centralnego i innych poza bryla konstrukcji) czy jednak jeszcze ciensza jest wersja szkieletu Domku Angielskiego od tej ze zdjecia?

Bo jak na teraz to wyglada na to, ze jest wrecz brak alternatywy na PL klimat z tych domkow w formie calorocznej w ofercie UK firm z tego profilu produktu... i bez wkladu wlasnego w sporo rzeczy to taki domek jest wrecz spora pomylka w zakupie :/

 

 

3. jaka polecilibyscie moze inna Alternatywe (poza domkami ala Holenderski od PL producentow, ktorych musze przynac po zapoznaniu sie iz ich domki sa, co do bryly-szkieletu ogolnie wnetrza scian/parametrow na bardzo wysokim poziomie strikte pod domek caloroczny-PL Klimat) na domek pod PL klimat tzn. cos na parametry ocieplenia jak u Polskich producentow mobilnych-ala holendersko-uk domkow, ale nie o taki mi typ domka chodzi... ktory oczywiscie nie bedzie wymagal fundamentu i np. bedzie na wysokosci postawiony lub max kostce czy na plytkach betonowych. Oraz ktory moglbym zlozyc/przewiesc/bez problemow jak i rozlozyc/skrecic ponownie w miare szybko.

Mysle, ze metraz od 35 do max 50m2 no i do kwoty 60tys. :P oczywiscie licze sie w tym przypadku, ze juz raczej bedzie to golas tzn. bez wyposazenia... i chyba juz nowy - choc uzywany tez moze byc. A moze jest jakas w PL gielda uzywanych takich domkow ktos cos spotkal z Was?

 

 

Dzieki wielkie z gory za kazda odpowiedz!

 

 

 

 

 

holender-sciany.jpg

Edytowano przez zFerajny (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 15.11.2019 o 19:11, uroboros napisał:

Aleeeee o sooooo chodziiiiiiiii :icon_rolleyes::icon_eek:

:D zbyt uscislilem temat?

 

a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE jaka musze kurna chata wydac, albo zalozmy ze zainwestowac :P


 

Ok rozjasnie jeszcze tak temat... mam dwie dzialki-budowalne i na jednej chce na teraz postawic DOM-standardowy fundament max do 100m2,

ale chce tez jak najszybciej zamieszkac juz na tej 1dzialce na ktorej bedzie budowa domu.

 

Dlatego potrzebuje ogarnac Domek - jesli bedzie trzeba to na projekt bo raczej chce powyzej 35m2... choc podobno z tego co sie dowiedzialem jak zaczne budowe DOMu-standardowego to prawnie bede mogl postawic taki domek z mediami bez cyrkow urzedu i innych... lub co do kosztow jak np. drugi projekt i nowa budowa. Oczywiscie do okreslonego czasu budowy DOMu-standardowego.

 

Druga dzialka na najblizszy czas bedzie miala Domek typu Holenderski/UK caloroczny - lub inny [ale zadne kontenerowce], ktory bedzie mozna zlozyc/przewiesc z dzialki nr1 - na ktorej jak juz pisalem bedzie budowa DOM-standardowego, i na ktorej bede mieszkal dluzej np. co do zameldowania.

 

Na 90% bylem przekonany za kupnem domku jak ponizej tzn. podoba mi sie cos w ten styl jak ten WILLERBY LYNDHURST 3pokoje - caloroczny .

W UK koszt tego modelu 10-13tys Funtow- w PL trzeba liczyc min od 5tys. do 15-20tys. drozej na tego typu modelach-domkach.

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg
 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

 

 

s-l1600.jpg

 

 

 

 

Lecz po analizie od strony kuchni UK calorocznych domkow - uzywanych w miare roczniki OK tzn. do 66tys. PLN mozna kupic juz min. z 2010 i wyzej domek tzn. glownie w UK :P chodz. w PL tez, ale jest ich bardzo malo u sprzedawcow. Oraz jak juz pisalem powyzej Okazalo sie, ze sporo modeli ma sciany jak domki Letniskowe tylko te sa w srodku bez ociepelnia i powyzsze zdjecie z fabryki idealnie ukazuje jeden z modeli wlasnie WILLERBY przy produkcji... lecz byla to wersja o kilka lat starsza niz ten co ukazuje ten na zdjeciach WILLERBY LYNDHURST.

 

Stad moje powyzsze pytania... i teraz jestem wrecz przystopowany z takiego obrotu sprawy :( bo lipy nie chce (co do komfortu ciepla-pozniej wiadomo kosztow ogrzewania), a tym bardziej domek, ktory bedzie wersja pseudocalorocznego na rynek PL i co gorsze w ktory jeszcze bede musial wlozyc min 20-30tys w docieplenie-akustyke itd.

 

Alernatyw jest kilka np.

Opcja 1

Domek ala Holender na teraz zostaje mi nabyc od PL producenta, lecz tu dostaje raczej nowke sztuke i GOLASA w cenie - jak juz sie zorientowalem od 75tys. do 100tys. - ktora to narusza juz mocno moj budzed. Chyba ze trafie na uzywany taki PL domek ala Holenderski... choc na teraz nie widzialem takich w sieci.

 

Opcja 2

budowa samemu ;) metoda szkieletowa, lecz taka aby mozna bylo taki domek pozniej rozebrac-przewiesc-zlozyc... mam kilka pomyslow np. co do laczen calosci glownie istotnym odzieleniem dachu do przewozu :P lub najlepsza opcja... jednak zalatwienie-zamowienie stelaza i go przewiesc jak to wyglada w  Holendrach.

 

 

Opcja 3 domek nie strikte Holenderski np. od producenta z gotowych scian- polfabrykatow - zlozyc-rozlozyc i postawic nad ziemia na obecnej dzialce 1.

 

Problem w tych Opcjach  jest taki, ze beda to domki GOLASY :(, lecz NOWE co jest takze sporym plusem na pozniej.

 

 

 

Lecz cos czuje, ze jest na rynku model z UK (bede pisal jeszcze do producentow z UK o dany model tzn. o podanie wymiarow-specyfikacji dokladnej projektu) -Holendrow - moze USA-nski, ktory jednak bedzie mial solidniesze sciany niz to co powyzej na fotkach i w cenie max 66tys. znajde cos hmmm.

 

 

pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez zFerajny (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Uwazajcie na ta Firme Francuzow Masakra!, co do scian jak i reszty budy :O polecam ogladnac co za badziew produkuja ;/, a o grubosci welny(jak to ona) juz nawet sie nie wypowiadam.

 

https://www.youtube-nocookie.com/embed/DADURnULXxw?

a tu inny Domek na Ptaki :D  kobity skladaja blaty-kran hydraulike zapewne tez... ogolnie kreca sruby :P

https://www.youtube-nocookie.com/embed/zc6BGfcCAeA?

 

Czas pomyslec nad wlasna budowa Holendra jasna :P bo raz jest jedna wielka masakra z buda na caloroczna forme z poza PL takiego domku, baaa juz  zalatwilem sobie transport do PL Portow dogadujac z Anglikiem nawet free trasnport na statek/prom do PL! :P hehe, a tu taka Lipka!

, a dwa bo cenowo PL wychodza zbyt drogo holenderskie/uk konstrukcje :( Patrioci za 50centow :D

All I need is a lil' bit... A lil bit o' dis a lil bit o' dat...
This is 50 comin' out your stereo..Hard to tell tho cuz I switch the flow,
Eyes a little low cuz I twist tha dro, Pockets on swoll cuz I move the Homes-y :D

 


, a i tak golasa dostaje sie do prawie 100tys. :( 

 

Tylko bede musial wydac kase na projekt - hmmm ciekawe w jakiej cenie takiego domku moze byc, ktos z Was cos juz takiego robil dla siebie?

lub ma doswiadczenie np. pracujac w takiej Firmie?

 

dzieki za info!

 

 

 

Edytowano przez zFerajny (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...