Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ścianki działowe a skosy na poddaszu


Recommended Posts

Witam, 

 

Jak właściwie powinna być wykonana taka zabudowa, chodzi o kolejność. Czy najpierw:

 

- wykonać stelaże pod ścianki działowe,

- następnie do tego stelaża mocować stelaż UD od skosów i w nie następnie profile CD ?

 

Czy może  najpierw stelaże od skosów a następnie do nich profile od ścianek ?

 

I na koniec jeszcze jedno ważne pytanie, czy w każdej z w/w opcji po wykonaniu stelaża pod np ściankę działową należy go opłytować i dopiero następnie mocować stelaże od skosów ? Czy płytowanie robić dopiero po wykonaniu konstrukcji z wszystkich profili ?

 

Proszę o informację

Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Rigips`a jest poradnik w pdf i tam przestawiają to w innej kolejności. Sugerują aby najpierw ustawić stelaż ścianki działowej i to najlepiej do konstrukcji dachu. A jak z płytowaniem, jest to jakaś zasada, reguła że płytuje się dopiero po wykonaniu konstrukcji z profili ? Tego właśnie nie mogę znaleźć na stronie Rigips`a.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z płytowaniem. Płyty układać zaraz po wykonaniu ścianki działowej i wtedy profil UD przez regips do ścianki i dalej skosy czy może  profile UD od skosów przykręcać do profili ściennych i na koniec montować płyty najpierw na skos później na ściankę działową ?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej najpierw zrobić stelaże na skosach i konstrukcję ścianek działowych, a dopiero potem układać płyty na całości. Dla mnie to po prostu wygodniejsze. Ponadto, jak najpierw pokryje się ścianki płytami, to później łatwo te płyty uszkodzić przy dalszych pracach.

PS. Ja z kolei też wolę najpierw zrobić stelaże na skosach na ich całej długości i dopiero wtedy dostawiać ścianki działowe. Swoją drogą wolę drewnianą konstrukcję ścianek niż profile blaszane.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciągłe ułożenie paroizolacji jest zdecydowanie łatwiejsze. Przewody i rury też łatwiej układać, gdy jest sam szkielet. No i po ułożeniu płyt mamy już wszędzie tylko jeden rodzaj robót - szpachlowanie spoin, szlifowanie (pył w sporej ilości).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...