Skocz do zawartości

Ścianki działowe a skosy na poddaszu


Recommended Posts

Witam, 

 

Jak właściwie powinna być wykonana taka zabudowa, chodzi o kolejność. Czy najpierw:

 

- wykonać stelaże pod ścianki działowe,

- następnie do tego stelaża mocować stelaż UD od skosów i w nie następnie profile CD ?

 

Czy może  najpierw stelaże od skosów a następnie do nich profile od ścianek ?

 

I na koniec jeszcze jedno ważne pytanie, czy w każdej z w/w opcji po wykonaniu stelaża pod np ściankę działową należy go opłytować i dopiero następnie mocować stelaże od skosów ? Czy płytowanie robić dopiero po wykonaniu konstrukcji z wszystkich profili ?

 

Proszę o informację

Pozdrawiam

Link do komentarza

Na stronie Rigips`a jest poradnik w pdf i tam przestawiają to w innej kolejności. Sugerują aby najpierw ustawić stelaż ścianki działowej i to najlepiej do konstrukcji dachu. A jak z płytowaniem, jest to jakaś zasada, reguła że płytuje się dopiero po wykonaniu konstrukcji z profili ? Tego właśnie nie mogę znaleźć na stronie Rigips`a.

Link do komentarza

Lepiej najpierw zrobić stelaże na skosach i konstrukcję ścianek działowych, a dopiero potem układać płyty na całości. Dla mnie to po prostu wygodniejsze. Ponadto, jak najpierw pokryje się ścianki płytami, to później łatwo te płyty uszkodzić przy dalszych pracach.

PS. Ja z kolei też wolę najpierw zrobić stelaże na skosach na ich całej długości i dopiero wtedy dostawiać ścianki działowe. Swoją drogą wolę drewnianą konstrukcję ścianek niż profile blaszane.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...