Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

obniżenie marży kredytu


Recommended Posts

To jest właściwie zadane pytanie. Ja miałem do czynienia z dwoma bankami i w PKO BP marża nie jest negocjowalna (tak mi powiedziano).

Sama marża zależy od kwoty jaką bierzesz, zwykle powyżej 300 tyś można otrzymać ciekawe warunki. Warto też patrzeć, ile zapłacimy prowizji za wydanie decyzji. Jeżeli nawet jest to 1% to i tak jest to duża kwota.
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
Brałem kredyt na zakup działki rolnej pod zastaw mieszkania w EFG Polbank (był to jeden z nielicznych banków który pozwalał na taką operację, inne proponowały dużo droższą pożyczkę hipoteczną). Z winy pracownika bank spóźnił się z wypłatą kredytu (całe szczęście że sprzedawca działki był wporzo i nie wycofał się z transakcji, choć miał prawo). Napisałem reklamację i poprosiłem o obniżenie marży. I obniżyli !!!

Co do samego banku to mam mieszane uczucia (przez to spóźnienie prawie cały osiwiałem, bo w tym czasie ceny ziemi rosły z dnia na dzień a ja kupiłem jeszcze po bardzo przyzwoitej), ale reklamację rozwiązali honorowo bez większego burzenia. A chyba o to chodzi, aby bank i klient byli partnerami w biznesie.
Link to postu
fizycznie obniżyli o około 10 zł miesięcznie w kieszeni (może niewiele) ale na całości to ponad 7 tys zł (a to już coś). Mi bardziej chodziło o zasady. Reklamację pisałem bez wiary w cuda i byłem mocno zaskoczony jak się zgodzili.

Na 1% to nie macie co liczyć (jeśli marża wynosi od 1 do 2 %), mi obniżyli o 0,1 %
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • I znawca podczytywacz uważa, że wszystkie są do wymiany.
  • Tiaaaa... jedna maszyna... parę dni temu widziałem tę NOWINĘ!!!   NAWET 5 KM DZIENNIE Może jeszcze da się kupić i drugą... to będzie 10 km!!! DZIENNIE!!!  rocznie ze 3000 km... A co z sobotami i niedzielami?   Także, ten... tego... SPOKO LUZIK   Ciekawe ile takich maszyn dałoby się kupić za kasę otrzymaną za sprzedaż uprawnień do emisji CO2, na przykład za 1% za rok 2021 ( 5,6 mld euro ), czyli za 56 mln euro...     I będzie postępować... ocieplenie Ziemi następuje, bo cyklicznie od zawsze zmieniają się ery ciepłe i zlodowacenia... akurat teraz ociepla się, a za paręset lat znowu nastąpi oziębienie... Działania cywilizacyjne homosapiensów tylko przyśpieszają tempo ocieplenia... Zaraz walnie kryzys energetyczny, zabraknie internetu, żarcia, ciepła do przetrwania homosapiensów i Ziemia wróci do swoich NORMALNYCH działań... odetchnie jak po dinozaurach... coś tam przetrwa...
  • Przecież możesz termomodernizację robić etapami i właśnie jest szansa na ocieplenie ganku.    Chyba nie do końca.  Wolisz płacić ciągle za gaz znośnie, a możesz zmniejszyć na stałe  te rachunki przerzucając pieniądze w ocieplenie. Ocieplenie od wewnątrz nić nie da,  zafiksowałeś się i tyle.
  • A wiesz, że dotację w programie "czyste powietrze", można dostać tylko raz? Na przykład na wymianę pieca, okien i fotowoltaikę? I nie każdego stać, na to żeby do tego, jeszcze wpakować 40 klocków w ocieplenie domu?   Możemy tak sobie odbijać piłeczkę, ale naprawdę to przemyślałem i wiem że najlepiej by było wpakować 20 cm styropianu na cały dom, ocieplić fundament i dach, a potem wymienić piec gazowy na pompę ciepła, skoro mam fotowoltaikę... Ale jakoś nie mogę tych numerków lotka trafić, więc uznaję, że skoro zimno w domu nie mam,  rachunki za gaz są znośne, a ganek i tak będę wybebeszał z boazerii, to mogę przy tej okazji zainwestować parę groszy więcej, w ocieplenie, żeby mi buty nie zamarzały. I dlatego pytałem o ocieplenie ganka, a nie "ile dać styropianu od zewnątrz" Ale i tak, dziękuję za zainteresowanie  
  • A wiesz, że są dotacje do ociepleń?  Ze względu na drogi opal koszty izolacji budynku bardzo szybko się odzyskuje.   Powstało założenie energetyczne, że trzeba nas kroić, buduje się na naszych oczach wielki monopol, więc przy spalaniu każdego z paliw zacznie się  sztucznie utrzymywane ceny na podobnym poziomie, może przeciwdziałać temu jedynie ograniczając zużycie porządną termomodernizacją, to jest kluczowe do płacenia mniejszego haraczu.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...