Skocz do zawartości

obniżenie marży kredytu


Recommended Posts

To jest właściwie zadane pytanie. Ja miałem do czynienia z dwoma bankami i w PKO BP marża nie jest negocjowalna (tak mi powiedziano).

Sama marża zależy od kwoty jaką bierzesz, zwykle powyżej 300 tyś można otrzymać ciekawe warunki. Warto też patrzeć, ile zapłacimy prowizji za wydanie decyzji. Jeżeli nawet jest to 1% to i tak jest to duża kwota.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Brałem kredyt na zakup działki rolnej pod zastaw mieszkania w EFG Polbank (był to jeden z nielicznych banków który pozwalał na taką operację, inne proponowały dużo droższą pożyczkę hipoteczną). Z winy pracownika bank spóźnił się z wypłatą kredytu (całe szczęście że sprzedawca działki był wporzo i nie wycofał się z transakcji, choć miał prawo). Napisałem reklamację i poprosiłem o obniżenie marży. I obniżyli !!!

Co do samego banku to mam mieszane uczucia (przez to spóźnienie prawie cały osiwiałem, bo w tym czasie ceny ziemi rosły z dnia na dzień a ja kupiłem jeszcze po bardzo przyzwoitej), ale reklamację rozwiązali honorowo bez większego burzenia. A chyba o to chodzi, aby bank i klient byli partnerami w biznesie.
Link do komentarza
fizycznie obniżyli o około 10 zł miesięcznie w kieszeni (może niewiele) ale na całości to ponad 7 tys zł (a to już coś). Mi bardziej chodziło o zasady. Reklamację pisałem bez wiary w cuda i byłem mocno zaskoczony jak się zgodzili.

Na 1% to nie macie co liczyć (jeśli marża wynosi od 1 do 2 %), mi obniżyli o 0,1 %
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...