Skocz do zawartości

Co zrobić z dachem, który pokryto bez ułożenia folii dachowej FWK?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Brak folii przed ułożeniem ostatecznego pokrycia dachowego jest poważnym błędem, jeśli poddasze będzie wykorzystywane na cele mieszkalne, a więc i ogrzewane. Sytuacje takie zdarzają się najczęściej, gdy dach kryty jest prowizorycznie papą na deskowaniu, a dopiero po pewnym czasie układane jest docelowe pokrycie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/8292-co-zrobic-z-dachem-ktory-pokryto-bez-ulozenia-folii-dachowej-fwk

Link do komentarza
Dzień dobry! Mam nie lada problem. Zakupiliśmy dom z roku 1975 z dachem skośnym, Dach jest oczywiście nie ocieplony, pokryty dachówką betonową. Żeby było śmieszniej, między tą dachówką a krokwiami jest kilkucentymetrowa płyta z supremy. Mam uprzejme pytanie-czy jest możliwe w miarę bezpieczne od zawilgocenia ocieplenie takiego dachu i jak można je wykonać i przy użyciu jakich produktów,..Najlepiej, bez usuwania supremy....pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź. Paweł
Link do komentarza

Dzien Dobry! Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zasadnicza kwestia jest jednak taka, że ten dom jest w Holandii a ja chciałbym jednak sam zrobić to ocieplenie, głównie ze względu na tutejsze ceny robocizny....Czy jest Pan w stanie coś bliżej poradzić, aby można to było samemu wykonać bez rażących błędów w sztuce? Dodam, że nie są to moje pierwsze prace budowlane ale pierwszy raz mam do czynienia z  supremą na poddaszu...Głównie chodzi mnie o to ,aby nie dochodziło so skraplania się pary wodnej...Poddasze aktualnie nie jest użytkowane, niemniej jednak znajduje się na nim kocioł gazowy. Kocioł jest chyba nastawiony na tryb antyzamrożeniowy, ponieważ nawet jeśli termostat pokojowy nie daje mu sygnału do załączenia ( zadana temperatura jest osiągnięta w miejscu zamontowania termostatu) to kocioł włącza się na dosłownie dwie sekundy co chwilę. może w przyszłości będzie to poddasze też użytkowane...dlatego też moje pytanie o ocieplenie dachu...Z góry dziękuję za cenne rady i życzę miłego dnia

Link do komentarza
19 godzin temu, Pawełnl napisał:

a ja chciałbym jednak sam zrobić to ocieplenie

Będzie to trudne zadanie

 

19 godzin temu, Pawełnl napisał:

Czy jest Pan w stanie coś bliżej poradzić, aby można to było samemu wykonać bez rażących błędów w sztuce

Proszę przeszukać chociażby to forum.

Porad jest mnóstwo, tylko poszukać i czytać.

 

 

Dnia 15.11.2019 o 00:31, Gość Paweł napisał:

między tą dachówką a krokwiami jest kilkucentymetrowa płyta z supremy

Krokwie o jakich wymiarach?

Ta suprema gdzie się znajduje - bliżej mieszkania czy dachówki?\

Ile miejsca zostaje pomiędzy krokwiami?

 

 

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Waldemar
Dzień dobry. Mam taki sam problem jak w temacie pokrytego deskowania papa i blacha. Chcę teraz docieplic dach. Różnica u mnie jest tylko taka ze strych jest nie ogrzewany i nie bedzie stanowil powieszchni do adaptacji na pokoje itp. Pytanie czy powinienem zastosowac folie parapszepuszczalna?. Dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Panowie problem jest 1 od izolujemy budynek czyli bryłę kwadratowąI pozostawimy w wolną przestrzeń w dachową tam nastąpi skraplanie się wody kapanie na zaizolowany strop Z tego co wiem bo mam taki sam problem Trzeba by było wywinąć folię paroprzepuszczalną Od krokwi do krokwi wełna5 snurek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...