Skocz do zawartości

Rodzaj ogrzewania domu/wody


Mateusz_3991

Recommended Posts

Witam, z żoną mamy kupiony projekt:

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-2-m16021fa4e5575

Ogrzewanie będzie podłogowe raczej w całym domu + grzejniki w łazienkach.

Teraz mamy problem z wyborem rodzaju ogrzewania. Pierwsze to ogrzewanie gazowe z butli przydomowej ( ziemnego w okolicy brak), 

i teraz czy kupić butlę samemu, czy dzierżawić od dostawcy gazu, przyjmując jego warunki do do płatności za gaz.

Drugi rodzaj to kocioł na ekogroszek/pellet.

Oczywiście do tego zasobnik na wodę.

Nie możemy się zdecydować, którą opcję wybrać. Poczytałem na tym forum już trochę, ale może jeszcze za mało.

Wiem, że dużo zależy od ocieplenia budynku. 

Czy ktoś może mi coś doradzić, czy to raczej wróżenie z fusów w tym momencie?

Pozdrawiam,

Mateusz.

Link do komentarza

Poczytaj, pogadaj, pomyśl...

Czysta, bezobsługowa instalacja, bez inwestowania w butle i instalacje gazowe - prąd i tak musisz w domu mieć...

Jest tu parę wątków o ogrzewaniu i pompa ciepła, czy nawet samo grzanie prądem warte jest rozważenia.

Tym bardziej, że dopiero startujesz :)

Link do komentarza

Myślę, że warto rozważyć pompę powietrze woda, która przy odpowiednio przemyślanej instalacji zapewni Ci ogrzewanie domu i wody.

Podrzucam film naszej produkcji. Na dachach domów tego osiedla widać panele PV, które dodatkowo niwelują koszty zasilania pompy ciepła do minimum. Biorąc jednak pod uwagę zasadę działania tych urządzeń grzewczych, efekt do nakładu jest zwielokrotniony. Wszak odzyskujemy część ciepła z NATURY.

 

Link do komentarza

Zatem nowoczesny kocioł kondensacyjny, który znakomicie będzie pracował na niskiej temperaturze medium. Kondensacja będzie zachodzić non-stop przy parametrach zasilania podłogówki.

 

Dnia 13.11.2019 o 13:14, Mateusz_3991 napisał:

Ok, orientujecie się jaka jest przybliżona kwota, którą trzeba by było wydać na instalację z pompą ciepła? Czy za wiele niewiadomych póki co?

Za mało. Zapotrzebowanie na ciepło - od tego zależy moc urządzenia. Tak na początek. W promocji można trafić taniej. Wystarczy, że wpiszesz hasło SMOG :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...