Skocz do zawartości

Mokra membrana


Recommended Posts

To może być po prostu efekt wykraplania pary wodej.

Nie masz jeszcze ocieplonego calego dachu, a ciepło migruje w górę

Dach tez nie jest tak zbudowany jak piszesz, ale po prostu mozesz nie wiedzieć :)

Dach Szczelinę wentylacyjna ma?

Wlot w okapie wylot w szczycie?

Ocieplasz do jetek czy do szczytu?

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

JA również uważam że plamy nie wskazują na przeciek membrany. Wygląda to na typowe zjawisko wykraplania sie pary wodnej. Nie musisz się niczego obawiać. Wykonasz izolacje poddasza z folią paroizolacyjną od środka i zjawisko zniknie. 

Polecam natomiast zastosowanie jako izolacji hydrofobizowanej wełny skalnej TOPROCK SUPER + SUPERROCK,  które zostały zabezpieczone dodatkowo w procesie produkcyjnym przed wilgocią. 

Link do komentarza
Dnia 12.11.2019 o 11:22, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Plamy nie wskazują na przeciek  - woda od zewnątrz zmienia barwę membrany, ale jeśli nie pęknie to nie ma problemu. Pod dachówka może kondensować para wodna ściekając na folię.

Z membrany nie kapie woda. Poprostu są plamki/plamy.

Pod membrana jest wełna potem mam folię i osb - chodzi mi bardziej czy wełna przez takie plamy/skraplanie nie spowoduje powstanie plesni/ grzyba itp.  ??

 

Poddasze nie jest do końca docieplone. Dół jest grzany więc myślę sobie że może to jest to .

Link do komentarza
22 godziny temu, joks napisał:

Bingo ,

Musi się wypowiedzieć inwestora, czy po prostu wcześniej nie przyglądała się tym miejscom 🤔

Inna potencjalna przyczyna to ewentualne docinanie dachówek na dachu. Od rozgrzanych ścinków z membrany robi się sito. 

Nie mniej wydaje mi się, że plama jest tłusta, do tego miejsce zagęszczenia przy krokwi, prostopadle... 

Link do komentarza
16 godzin temu, Takiowaki napisał:

Nie. 

Skąd takie stanowcze stwierdzenie? Skoro autorka tematu jak dotąd nic więcej nie napisał, a ja miałem takie same "plamki" na membranie po zacinającym deszczu więc napisałem że na 90% są to plamy od wody.

Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...