Skocz do zawartości

Smród z odpływu liniowego mimo założenia nowego syfonu


Recommended Posts

Dnia 11.11.2019 o 02:04, animus napisał:

W momencie spłukiwania, w toalecie wytwarza się podciśnienie, które zasysa wodę do kanalizacji z odpływu liniowego

Dla ścisłości -  nie w toalecie wytwarza się podciścienie! Ono wytwarza się w pionie kanalizacyjnym nad słupem/korkiem wodnym, który gwałtownie spada w dół w rurze tego pionu, po spuszczeniu wody w toalecie, gdy nie ma doprowadzenia powietrza zewnętrznego  do przestrzeni nad słupem wody... Doprowadza powietrze zewnętrzne  wystawiona nad dach budynku rura, będąca przedłużeniem pionu, albo odpowiednio zamontowany napowietrzacz.

 

I to podciśnienie zasysa wodę w miejscu, gdzie ma najmniejszy opór - a w odpływie liniowym przeważnie jest płytki syfon, z niewielką ilością wody, a więc ten syfon, który jest zamknięciem hydraulicznym kanalizacji stawia najmniejszy opór, woda zostaje wyssana i kanalizacja zostaje otwarta - przez ten otwór ulatniają się "zapachy"...

 

Jeśli rura na dachu jest niedrożna i nie ma napowietrzacza - musi śmierdzieć :bezradny:

 

 

20 minut temu, Eliza Kownacka napisał:

W lipcu minęło 5 lat..

Wydaje mi się, że animusowi chodzi o naprawę usterki "wykonanej" przez ostatniego wykonawcę, który zapiankował odpływ...

Tu pięć lat nie minęło...

 

Trudno powiedzieć jak wykonana była pierwsza wersja montażu tego odpływu...

 

Link do komentarza
41 minut temu, uroboros napisał:

Wydaje mi się, że animusowi chodzi o naprawę usterki "wykonanej" przez ostatniego wykonawcę, który zapiankował odpływ...

Tu pięć lat nie minęło...

Trudno powiedzieć jak wykonana była pierwsza wersja montażu tego odpływu...

 

Odpływ odpływem, Pani dostała rekompensatę ostatniej fuszerki.

Cytat

Odzyskałam połowę pieniędzy po kłótni z tym ,,fachowcem”, chociaż tyle. 

Co do wcześniejszego montażu odpływu to był ok. 

Chodzi o kanalizację o jej wykonanie. 

Zawory napowietrzające  dostarczają powietrze do instalacji kanalizacyjnej w celu wyrównania panującego w niej ciśnienia. Natomiast nie zapewniają odprowadzenia powstających gazów kanałowych. Dlatego nie należy stosować wyłącznie napowietrzaczy bez zastosowania wywiewek zakańczających pion kanalizacyjny.

Potrzebny jest fachowiec, który stwierdzi jakość wykonanych robót systemu odprowadzania ścieków - kanalizacja.

42 minuty temu, uroboros napisał:

Dla ścisłości -  nie w toalecie wytwarza się podciścienie! Ono wytwarza się w pionie kanalizacyjnym nad słupem/korkiem wodnym, który gwałtownie spada w dół w rurze tego pionu, po spuszczeniu wody w toalecie.

 

Na pionach są takie średnice, że trudno wytworzyć korek.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tu mamy do czynienia z...............................

Złota zasada, miski ustępowej najlepiej nie podłączać do wspólnego podejścia z innymi przyborami sanitarnymi. Jeżeli chcemy złamać tę zasadę, na podejściu należy zainstalować dodatkową wentylację. W przeciwnym razie podczas korzystania z urządzeń sanitarnych znajdujących się bliżej pionu może dochodzić do wysysania wody z syfonu przyboru sanitarnego znajdującego się na końcu podejścia. W podejściach niewiele dłuższych niż 3 m wystarczy na końcu zamontować syfon z zaworem napowietrzającym lub sam zawór napowietrzający.

Link do komentarza
4 godziny temu, uroboros napisał:

I jeszcze opisz, co dokładnie jest na antresoli NAD ŁAZIENKĄ, szczególnie nad miejscem, gdzie jest pion kanalizacyjny w łazience.

szafa...

5 godzin temu, animus napisał:

Nawet mnie to nie zdziwiło.

Proszę o zdjęcia łazienki,  jak są rozmieszczone urządzenia sanitarne.

Mówił, że tam jest jakaś kratka i nic nie jest zatkane na 100 procent. Jutro podeśle zdjęcia bo nie ma mnie w domu.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Eliza Kownacka napisał:

Mówił, że tam jest jakaś kratka i nic nie jest zatkane na 100 procent.

Jaka kratka?

Jemu nie pomyliło się coś z wentylacją łazienki?

 

Wywiewka wyprowadzana jest ponad dach, i nie może być prowadzona kominem. 

Albo napowietrznik jest pod dachem na koncu pionu. 

 

Do tego żeby nie było za prosto, napowietrznik musi być odpowiednio dobrany pod względem średnicy pionu.

Zresztą przekrój wywiewki i pion napowietrzający również.

Ostatni pion powinien być wyprowadzony ponad dach.

Konserwator był na dachu?

 

Ta kratka nie daje mi spokoju...

Link do komentarza
3 godziny temu, Eliza Kownacka napisał:

Nie wiem, opowiadał coś, że u niego kiedyś wleciał gołąb i śmierdziało :hahaha2:, ale że u mnie nie ma takiej opcji bo jest jakaś kratka..

Rozumiem, ale kratka w środku budynku to absolutnie nie to czego szukamy.

Chyba że wyobrazimy sobie iż odpowietrzenie wyprowadzone jest np w ścianie pod dachem i wtedy mogłaby być kratka na ścianie zewnętrznej żeby nic nie wleciało.
Ale kratka wewnątrz budynku to nie to.
Gdyby nawet w prawidłowe odpowietrzenie kanalizacji wleciał gołąb to Ty w domu i tak byś tego nie poczuła bo wylot powinien być albo nad dachem albo przez ścianę

Link do komentarza
49 minut temu, Eliza Kownacka napisał:

A jakby brodzik tam wstawić?

To Twoja łazienka.

Jeśli brodzik Ci się podoba...

Na pewno można większy syfon wtedy zastosować.

Może jednak wystarczyłoby zamontować

 

Dnia 13.11.2019 o 00:46, animus napisał:

Złota zasada, miski ustępowej najlepiej nie podłączać do wspólnego podejścia z innymi przyborami sanitarnymi. Jeżeli chcemy złamać tę zasadę, na podejściu należy zainstalować dodatkową wentylację. W przeciwnym razie podczas korzystania z urządzeń sanitarnych znajdujących się bliżej pionu może dochodzić do wysysania wody z syfonu przyboru sanitarnego znajdującego się na końcu podejścia. W podejściach niewiele dłuższych niż 3 m wystarczy na końcu zamontować syfon z zaworem napowietrzającym lub sam zawór napowietrzający.

 

 

Dnia 13.11.2019 o 17:05, animus napisał:

Proszę o zdjęcia łazienki,  jak są rozmieszczone urządzenia sanitarne.

 

Link do komentarza

Prosiłem, abyś opisała co jest nad łazienką - odpowiedziałaś, że szafa...

A mi chodzi o to, jakie jest pomieszczenie, którędy na dach może lecieć rura odpowietrzająca...

Wstaw może plan/układ pomieszczeń na pięrtze wokół łazienki i pomieszczenia NAD ŁAZIENKĄ...

Dnia 13.11.2019 o 17:05, animus napisał:

Proszę o zdjęcia łazienki,  jak są rozmieszczone urządzenia sanitarne.

Takie rzeczy pomogą postawić diagnozę...

 

9 godzin temu, Buster napisał:

kratka w środku budynku to absolutnie nie to czego szukamy.

Jak sugerował, że gołębie nie mają możliwości wlecieć, to skąd przyszło Ci do głowy że kratka jest w środku budynku?

 

Wstawienie brodzika nic nie da - możliwe będzie TYLKO zamontowanie syfonu o większej pojemności wody zamykającej... ale przy braku napowietrzenia kanalizacji i tak w końcu wyssie wodę i smród pojawi się znowu..

Dnia 13.11.2019 o 00:30, animus napisał:

Na pionach są takie średnice, że trudno wytworzyć korek.

Jest trudno, no trudniej może, ale nikt nie powie, że takie średnice UNIEMOŻLIWIAJĄ wytworzenie korka... który spowoduje powstanie podciśnienia wysysającego zamknięcia hydrauliczne...

Link do komentarza
28 minut temu, uroboros napisał:

Prosiłem, abyś opisała co jest nad łazienką - odpowiedziałaś, że szafa...

A mi chodzi o to, jakie jest pomieszczenie, którędy na dach może lecieć rura odpowietrzająca...

Wstaw może plan/układ pomieszczeń na pięrtze wokół łazienki i pomieszczenia NAD ŁAZIENKĄ...

Takie rzeczy pomogą postawić diagnozę...

 

Jak sugerował, że gołębie nie mają możliwości wlecieć, to skąd przyszło Ci do głowy że kratka jest w środku budynku?

 

Wstawienie brodzika nic nie da - możliwe będzie TYLKO zamontowanie syfonu o większej pojemności wody zamykającej... ale przy braku napowietrzenia kanalizacji i tak w końcu wyssie wodę i smród pojawi się znowu..

Jest trudno, no trudniej może, ale nikt nie powie, że takie średnice UNIEMOŻLIWIAJĄ wytworzenie korka... który spowoduje powstanie podciśnienia wysysającego zamknięcia hydrauliczne...

Ok wstawię zdjęcia wieczorem jak będę w domu.

Link do komentarza
Dnia 13.11.2019 o 22:11, Eliza Kownacka napisał:
Dnia 13.11.2019 o 17:05, animus napisał:

Nawet mnie to nie zdziwiło.

Proszę o zdjęcia łazienki,  jak są rozmieszczone urządzenia sanitarne.

Mówił, że tam jest jakaś kratka i nic nie jest zatkane na 100 procent. Jutro podeśle zdjęcia bo nie ma mnie w domu.

 

3 godziny temu, uroboros napisał:

Jak sugerował, że gołębie nie mają możliwości wlecieć, to skąd przyszło Ci do głowy że kratka jest w środku budynku?

Nie widzę żeby sugerował. Może wspominał swoje ciekawe przypadki w karierze.

 

Z moich wspomnień...przed laty ptak wleciał do tzw zetki,nie miał możliwości wylecieć bo nie mógł rozpostrzeć skrzydeł.Pod kratką wewnątrz budynku leżała masa piór...strasznie było mi go szkoda.

Link do komentarza
34 minuty temu, Buster napisał:

Nie widzę żeby sugerował. Może wspominał swoje ciekawe przypadki w karierze.

Chyba nie zrozumiałeś uroborosa.

On pyta na jakiej podstawie wydedukowałeś, że on mówił o kratce wewnątrz.

Wewnątrz raczej gołębie nie fruwają a tam jest wlot zabezpieczony kratką.

Co świadczyłoby raczej o kominie wentylacyjnym, może i na dachu, ale kupy się to za bardzo nie trzyma.

Link do komentarza
11 minut temu, MrTomo napisał:

Chyba nie zrozumiałeś uroborosa.

On pyta na jakiej podstawie wydedukowałeś, że on mówił o kratce wewnątrz.

Wewnątrz raczej gołębie nie fruwają a tam jest wlot zabezpieczony kratką.

Co świadczyłoby raczej o kominie wentylacyjnym, może i na dachu, ale kupy się to za bardzo nie trzyma.

animus poprosił o zdjęcia łazienki na co Eliza odpowiedziała że tam jest jakaś kratka. Co zrozumiałem że kratka jest w łazience a konserwator ględzi sobie o swoich "przewagach"

Zresztą nieważne :D

Link do komentarza

Odpowietrzajacy pion powonien być zrobiony rura fi min. 100mm, 110mm

Więc nie jest to rurka, a rura.

Gdzieś musi być na nią miejsce.

Chyba, że faktycznie jest to rurka o średnicy 50mm, wtedy za tyłek trzeba brać właściciela budynku.

 

Zawór napowietrzający, ktory możesz zamontować u siebie to koszt około 50zł

 

Zobacz tutaj, zrozumiesz o co chodzi

 

 

 

zawor2.jpg

U Ciebie odpływ liniowy jest blisko odpływu z wc.

Oby podejścia były osobne.

Link do komentarza
46 minut temu, MrTomo napisał:

Odpowietrzajacy pion powonien być zrobiony rura fi min. 100mm, 110mm

Więc nie jest to rurka, a rura.

Gdzieś musi być na nią miejsce.

Chyba, że faktycznie jest to rurka o średnicy 50mm, wtedy za tyłek trzeba brać właściciela budynku.

 

Zawór napowietrzający, ktory możesz zamontować u siebie to koszt około 50zł

 

Zobacz tutaj, zrozumiesz o co chodzi

 

 

 

zawor2.jpg

U Ciebie odpływ liniowy jest blisko odpływu z wc.

Oby podejścia były osobne.

Nie wiem jak się niby kłócić z nimi jak konserwator mnie zbywa i twierdzi, że wszystko działa jak powinno. Ja już nic nie wiem.. każdy mówi co innego 

Link do komentarza
2 godziny temu, Eliza Kownacka napisał:

492300BC-8A73-4CCA-9284-326D48E4FEA5.jpeg

4AF35AEF-0726-458B-9777-1A4B8926F7EB.jpeg

9160DB3C-E7FB-471A-9B39-17702911C66D.jpeg

55761E11-7D27-44E0-9070-F9253AC4C51C.jpeg

 

Nie jest źle, muszla ustępowa jest zamontowana na jakiejś płycie chyba meblowej, jest lepszy dostęp bez dużej demolki w łazience.

Niech Pani bardzo szczelnie zatka czymś odpływ liniowy, tam w środku w nim jest ujście do kanalizacji. Zobaczymy czy korzystając z miski wc po zatkaniu odpływu liniowego, kibelek w trakcie spłukiwania wyciągnie teraz wodę z syfonu pod umywalką.

 

Proszę o zdjęcie podłączenia umywalki, w szafce powinien być jakiś syfon i jeszcze jedno czy po otwarciu drzwiczek tych nad kibelkiem jest jakiś dostęp do dołu, do przyłącza kanalizacyjnego lub do wodomierzy itd...

Link do komentarza
6 godzin temu, Eliza Kownacka napisał:

z kratką to mu chodziło o to, że niby jest na dworze.. tam nie ma tego zaworu napowietrzającego, nie wiem jak to działa pewnie Wy to wiecie.

Jeśli ta kratka jest tak jak piszesz na zewnątrz i odpowietrzenie (rura) jest drożne to jest w porządku.Tam już zawór nie jest potrzebny.

Link do komentarza
4 godziny temu, Buster napisał:

Jeśli ta kratka jest tak jak piszesz na zewnątrz i odpowietrzenie (rura) jest drożne to jest w porządku

Pod warunkiem, że odpowiedniej średnicy.

 

Dobrze byłoby zweryfikować z projektem ile jest pionów i o jakich średnicach.

Oczywiście może to być niewykonalne bez współpracy konserwatora - wiem.

 

Bo jeśli nie jest tak jak w projekcie to znaczy, że wykonawcy coś sobie "uprościli" i wtedy kosztami usprawnień obciążyłbym właściciela. 

Odpowietrzający zawór powinien pomóc tak czy inaczej.

Przy umywalce również można go zamontować.

 

 

 

 

Link do komentarza

Pod zlewem w kuchni jest zawór napowietrzający, ale jest założony nieprawidłowo (czarny po lewej). 

Powinien być poziomo, brak jest jednego kolana 30-45* przed zaworem.

Tam jest przyłącze zmywarki i pralki chyba, potrzebne zdjęcie z innej perspektywy, ktore uwidoczni to co zasłania syfon.  

3 godziny temu, Eliza Kownacka napisał:

A to jest w szafce nad kibelkiem

 

Wodomierze do wody zimnej, ciepłej, jasne, a czy da się  coś sfotografować kierując smartphone'a  w dół. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Proszę zakupić zawór napowietrzający  pod umywalką za syfonem do łazienki.

https://allegro.pl/oferta/napowietrzacz-zawor-napowietrzajacy-fi-32-jimten-7825780071

Załatwić kogoś do montażu,  wystarczy prawdziwy facet i szlifierka kątowa do skrócenia rurki .

Po montażu powinno być tak. 

1975998539_montanapowietrzacza.png.eba362effecbd04cb3cdc9ef46b0a60f.png

Do poprawienia montażu instalacji zaworu napowietrzającego w kuchni,

potrzebne jest jedno z tych dwóch kolan:  

KOLANA KANALIZACYJNE

- PCV fi 50 kąt 30°

- PCV fi 50 kąt 45°

Trzeba zakupić oba, po montażu oddać jedno.

Tu narzędzia niepotrzebne, wystarczy płyn do poślizgu, który ułatwi montaż rur plastykowych, trzeba wyjąć zawór

napow.png.f1cc960c2237577c9feb56214145aec3.png

 

wstawić ten zawór w jedno z tych kolan i zamontować całość z powrotem.

Zawór musi być w takiej pozycji

comment_FUkEAhtmz3qQFqtTEBRE4dV3nI8f4Faz

Tam wewnątrz jest mały zaworek, który się otwiera w czasie przepływu wody, dlatego musi być montowany w takiej pozycji do prawidłowego działania.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 16.11.2019 o 21:42, animus napisał:

Pod zlewem w kuchni jest zawór napowietrzający, ale jest założony nieprawidłowo (czarny po lewej). 

Powinien być poziomo, brak jest jednego kolana 30-45* przed zaworem.

Powinno być pionowo :) wiem że miałeś pionowo na myśli bo

Dnia 17.11.2019 o 17:44, animus napisał:

Po montażu powinno być tak. 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...