Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

animus

animus

41 minut temu, uroboros napisał:

Wydaje mi się, że animusowi chodzi o naprawę usterki "wykonanej" przez ostatniego wykonawcę, który zapiankował odpływ...

Tu pięć lat nie minęło...

Trudno powiedzieć jak wykonana była pierwsza wersja montażu tego odpływu...

Odpływ odpływem, Pani dostała rekompensatę ostatniej fuszerki.

Cytat

Odzyskałam połowę pieniędzy po kłótni z tym ,,fachowcem”, chociaż tyle. 

Co do wcześniejszego montażu odpływu to był ok. 

Chodzi o kanalizację o jej wykonanie. 

Zawory napowietrzające  dostarczają powietrze do instalacji kanalizacyjnej w celu wyrównania panującego w niej ciśnienia. Natomiast nie zapewniają odprowadzenia powstających gazów kanałowych. Dlatego nie należy stosować wyłącznie napowietrzaczy bez zastosowania wywiewek zakańczających pion kanalizacyjny.

Potrzebny jest fachowiec, który stwierdzi jakość wykonanych robót systemu odprowadzania ścieków - kanalizacja.

animus

animus

41 minut temu, uroboros napisał:

Wydaje mi się, że animusowi chodzi o naprawę usterki "wykonanej" przez ostatniego wykonawcę, który zapiankował odpływ...

Odpływ odpływem, Pani dostała rekompensatę ostatniej fuszerki.

Cytat

Zawory napowietrzające  dostarczają powietrze do instalacji kanalizacyjnej w celu wyrównania panującego w niej ciśnienia. Natomiast nie zapewniają odprowadzenia powstających gazów kanałowych. Dlatego nie należy stosować wyłącznie napowietrzaczy bez zastosowania wywiewek zakańczających pion kanalizacyjny.

Potrzebny jest fachowiec, który stwierdzi jakość wykonanych robót systemu odpowietrzania ścieków - kanalizacja.

animus

animus

29 minut temu, uroboros napisał:

Odpływ, odpływem Pani dostała rekompensatę ostatniej fuszerki.

Cytat

Potrzebny jest fachowiec, który stwierdzi jakość wykonanych robót systemu odpowietrzania ścieków - kanalizacja.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie będzie możliwa budowa.   Jeżeli obecnie działka ma 1500 m2 i tyleż samo zakłada plan to ja nie widzę innej możliwości, matematyka jest nieubłagana. Podejrzewam że bank jako właściciel działki może nie wyrazić zgody na podział a jeżeli już się zgodzi to musi ustanowić nowa hipotekę bo działka po podziale nie będzie tą samą działką co przed.
    • Księga to wieczysta a Ty pytasz o dziennik budowy. Nie rozumiem za bardzo o co pytasz. Rozbudowa a wytyczenie budynku to dwie rożne rzeczy. Najpierw powinno być wytyczenie budynku bo jak można dokonać rozbudowy jak nie będzie wytyczenia budynku i jego wybudowania. Rozbudowa kojarzy mi się dostawieniem części murów do istniejącego już budynku. Na moje rozumowanie to najpierw powinien być wpis geodety o wytyczeniu domu a potem kolejny wpis o wytyczeniu jego rozbudowy. Komu miałby te obowiązki powierzyć? Został odwołany przez inwestora czy co? I powiedz o co konkretnie chodzi, chcesz kupić ten dom? Jeżeli chodzi o kupno to wszelakie formalności papierkowe notariusz zweryfikuje przed kupnem, a jeżeli masz jakieś obawy to udaj się do notariusza po poradę.
    • Będzie. Papiery mają być w porządku, żeby później nie biegać. To sprzedający odpowiada za jakość "towaru" do sprzedaży. Poza tym, notariusz może odmówić sporządzenia aktu, jeśli zauważy nieprawidłowości.
    • Zgadza się że to pierwsze rury z plastiku jakie zaczęto stosować do c.o.  Fajnie się robi wszystkimi metodami pod warunkiem że się umie   ale uważam że lepiej i prościej wykonać instalacje z alupexa. Pion wystarczy 25 a podejścia jak pisałem wcześniej 14-16. Między innymi to miałem na myśli pisząc że z alupexa wychodzi taniej bo nie trzeba na to zwracać uwagi.   Przy alupexie tak dokładnie jest. Życie trzeba sobie upraszczać a nie komplikować, więc cały czas uważam że obecnie robiąc instalacje c.o. używając rur PP jest to archaizm, pomimo że te rury dalej są w ofercie, więc po co komplikować sobie jak można zrobić to o wiele łatwiej i prościej. Od tego należałoby zacząć a nie od czapy zrobić a potem w razie niedziałania pytać się co się źle zrobiło.
    • Do grzejników wystarczy nawet 20mm (wewn. 16mm) wg. mnie. Możesz zastosować np. 25mm na kondygnacji I i 20 na wyższej (II). Kłopotliwe natomiast przy rurach pp może być to, że trzeba uwzględniać wydłużenie liniowe pod wpływem temperatury na dłuższych odcinkach.  Współczynnik rozszerzalności dla rur pp jest ponad 10x większy niż dla rurek miedzianych. Czyli jeśli odcinek prosty l>5m to trzeba zrobić kompensację. Trzeba wtedy stosować kompensatory (w kształt u).  Chyba, że są to rurki wielowarstwowe stabilizowane aluminium, to wtedy jeśli każe odgałęzienie rozdzielone jest punktem stałym (tj. mocowaniem, które uniemożliwia przemieszczanie), to nie trzeba wykonywać kompensacji.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...