Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


Marycha78

Recommended Posts

Witam.
Mam problem z tynkiem. Wykonawca położył tynk na ściane a on spływał miejscami. Wezwałem na budowe wykonawce i przedstawiciela z firmy z której pochodził tynk i oczywiście jak to zawsze nikt się nie przyznaje do winy icon_sad.gif
Proszę osoby które coś wiedzą o pomoc w ustaleniu co mogło być przyczyną tej sytuacji.
Przedstawiciel mówi że tynk był kładziony przy zadużej wilgotności i za niskiej temperaturze. Czy to mogło mieć wpływ??
Padał deszcz ale na całej ścianie na rusztowaniach była rozwinięta folia temperatura była około 3-4stopnie.
Wykonawca mówi że w tynku nie było kleju że tynk się nie trzymał ściany.
Bardzo proszę o pomoc
Dziękuję i pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Skoro tynk nie trzymał się ściany to może wykonawca nie zagruntował ściany? Często się zdarza że wykonawcy nie mają pojęcia o pracy którą mają wykonać - tylko wydaje im się to tak proste, że decydują sie na te prace. Ja też miałam takich wykonawców do nakładania marmolitu - gdy pokazałam im wszystkie niedoróbki, jakie zostawili - niedociągnięcia - oni to zaczęli poprawiać - to po wyschnięciu wyglądało to gorzej niż przed poprawkami.
Link do komentarza
Cytat

Podaj bliższe dane o produkcie. Wygląda, że PH producenta ma rację. Nie tylko dodatnia temperatura otoczenia jest wymagana, ale także dodatnia i to o 3 stopnie C wyższa od temperatury punktu rosy!

Pozdrawiam,

Jerzy Zembrowski
BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO
www.bdb.com.pl





Tez jestem tego zdania, temeratura musi wynosic przez trzy dni w ciagu, w dzien i w nocy !!! co najmniej 5°C. W tynku jest woda, a ta w minusowych temperaturach np. w nocy zamarza i caly tynk niewiaze i odpada.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Bardzo mi pomogły.
Wykonawca mógł mi nawijać makaron na uszy ale jak spodkałsie z kierownikiem nadzorującym mają budowe to troszkę zmiękł i skończyło się na ugodzie.
Ja jestem z ugody zadowolony:)
Pozdrawiam



Pomógł kierownik budowy? Ważna informacja na przyszłość gdyby coś poszło nie tak. Warto kogoś takiego mieć na budowie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...