Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej jednowarstwowej


Recommended Posts

Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej jednowarstwowej z betonu komórkowego oraz pustaków ceramicznych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/24313-ile-kosztuja-sciany-zewnetrzne-jednowarstwowe

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie w tytule że coś wiecie jeśli tak na prawdę nic nie wiecie a redagujecie nie wiem z palca czy też z jakiejś innej gazetki .:) koszt bloczka dla solbet 420 to jakieś 180 m2 -zależy skąd wozisz ,bo transport też wpływa na cenę metra ściany . więc skąd materiał 109 ,jak wyjdzie na pewno 180 plus odpady , plus kleje ,zaprawy ,zbrojenia itp . do tego robocizna 120 zł jak masz Ukraińców lub 100 jak masz polaków -niestety wiem zatrudniam , nawet we własnym kraju zostaliśmy tanią siłą roboczą -sorry taki mamy klimat , głąboklimat .Jeśli walisz dla dewelopera to już tylko 60 zł ,nieważne kim ,mogą być nawet senegalczycy aby wje....li materiał na górę . tak wię na dzisiaj to nie jest 209 a 310 zł i takie są realia ,a to artykuł z pogranicza dobrej zmiany , od wczoraj nowy VAT , wszyscy zawieszają działalności

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...
Gość PURBLOK
Porotherm to cena kosmos, jest jeszcze pustak keramzytowy z pianką lub z wełną.. parametry lepsze i cena niższa.. grubość ściany 36cm cena za m2 250zł z zaprawą i robocizną.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...