Skocz do zawartości

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego


usiek

Recommended Posts

Dzisiaj chciałem ładować wełnę ale najpierw muszę trawę skosić :)

Tak mnie tylko zastanawia.... te szpalety wystarczy, że tak będą? Zdjęty jest tam UD30 ale oczywiście tam będzie. Już tam wzdłuż, przez środek krokwi nie trzeba żadnego CD60? 

c1208f154f99dc3c.jpg

Od razu też druga sprawa.... skos po przeciwnej stronie.

Czy te skrajne wieszaki zbliżyć do siebie.... bo tak mi jeden podpowiadał.

 

A drugi był u mnie i jak go o to zapytałem to zdjął kąt i powiedział, że przygotuje mi takie blachy.... bo on tak to robi. No i przygotował blachy...

 

64d488715fc76efb.jpg

 

6793e5ff443550c8.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, usiek napisał:

Dzisiaj chciałem ładować wełnę ale najpierw muszę trawę skosić :)

Tak mnie tylko zastanawia.... te szpalety wystarczy, że tak będą? Zdjęty jest tam UD30 ale oczywiście tam będzie. Już tam wzdłuż, przez środek krokwi nie trzeba żadnego CD60? 

c1208f154f99dc3c.jpg

Tak ma być, przy  montażu płyt g/k najpierw przykracasz 2 boki płyty muszą wchodzić w środek na rogach. 

1 godzinę temu, usiek napisał:

 

64d488715fc76efb.jpg

 

 

Najpierw popraw mocowanie jętek, powinny być 2 śruby, a widzę jedną.

1 godzinę temu, usiek napisał:

Od razu też druga sprawa.... skos po przeciwnej stronie.

Czy te skrajne wieszaki zbliżyć do siebie.... bo tak mi jeden podpowiadał.

Wieszaki powinny być zbliżone profile prawie dotykać blachy jak najbardziej tam się daje i jeszcze na łączeniach płyta płyta.

Może trzeba dać jeszcze jeden wieszak?

Link do komentarza

Nie chce mi się poprawiać i dawać drugą śrubę. Skoro cieśla tak zrobił to mu wierzę, że jest dobrze. Znajomy ostatnio był i mówi, że ten dach jest za dobrze zrobiony. On pierwszy raz widzi śruby przy tych małych kleszczach przy samej kalenicy. Jak robił w budowlance to tylko to gwoździami robili....

 

Ten wieszak na kleszczach co będzie trzymał płytę pozioma sufitu dam 5cm w lewo a ten ostatni na skosie przesune lekko w górę. Ale jak je tak przesune to ta blacha tam nie wejdzie bo wieszaki będą zawadzać...

Ta wygięta blacha ma 10cm w jedną i w drugą stronę. Czyli 20cm szeroka i zgięta 2 połowie.

Link do komentarza
58 minut temu, usiek napisał:

Nie chce mi się poprawiać i dawać drugą śrubę. ..

Jak nie chce Ci się wiercić, to dobij po 2 gwiżdże z każdej strony jętki. 

1 godzinę temu, usiek napisał:

Ten wieszak na kleszczach co będzie trzymał płytę pozioma sufitu dam 5cm w lewo a ten ostatni na skosie przesune lekko w górę. Ale jak je tak przesune to ta blacha tam nie wejdzie bo wieszaki będą zawadzać...

Ta wygięta blacha ma 10cm w jedną i w drugą stronę. Czyli 20cm szeroka i zgięta 2 połowie.

Blachę się daje na profile CD, pod płytę g/k, szerokość nie ma znaczenia. 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
36 minut temu, animus napisał:

Blachę się daje na profile CD, pod płytę g/k, szerokość nie ma znaczenia.

Oooo.... i teraz ma to sens! W życiu bym na to nie wpadł.... albo dopiero po skończonej męczarni montując to inaczej :)

 

ps. W sumie nie wiem jak ja to chciałem dać inaczej.... nad CD? Hehe ;)

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Te wiertła nie są ostrzone tak, że mogą skrawać metal! One są do kruszenia betonu... Jak trafisz w pręty, to albo one zahamują w wierceniu na głębokość, albo - zależy jak trafisz - zablokują wiertło, a w ostateczności wykruszą któryś element spieku z grota wiertła...

Przez pręty jedziesz tylko czymś z nasypem diamentowym... i to raczej koronką, a nie wiertłem...

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

No 2 otwory w wieńcu i 2 razy trafiłem na pręt. Na wiertle namagnesowane opiłki. Głębokość wystarczyła to głębiej nie jechałem.

 

Ale nie wiem czy na dniach jak będę wiercił pod UD30 czy cały nie idzie własnie na wieńcu. A fotki jak jak idzie wieniec jak potrzeba to znaleźć nie można.

Pytam też na zapas bo na parterze mam zbrojony strop do wiercenia pod sufit podwieszany... :)

 

 

Ale jakby przeczytać https://econstructor.pl/pl/p/Wiertlo-SDS-widia-krzyzowe-10x160/375?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9930402441&gclid=EAIaIQobChMI4KiCs6q16QIVjhsYCh3-JAZoEAQYBCABEgIBdfD_BwE

 

to można sądzić, że te wiertła pójdą przez pręty

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, usiek napisał:

No 2 otwory w wieńcu i 2 razy trafiłem na pręt. Na wiertle namagnesowane opiłki. Głębokość wystarczyła to głębiej nie jechałem.

 

Ale nie wiem czy na dniach jak będę wiercił pod UD30 czy cały nie idzie własnie na wieńcu. A fotki jak jak idzie wieniec jak potrzeba to znaleźć nie można.

Pytam też na zapas bo na parterze mam zbrojony strop do wiercenia pod sufit podwieszany... :)

 

 

Ale jakby przeczytać https://econstructor.pl/pl/p/Wiertlo-SDS-widia-krzyzowe-10x160/375?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9930402441&gclid=EAIaIQobChMI4KiCs6q16QIVjhsYCh3-JAZoEAQYBCABEgIBdfD_BwE

 

to można sądzić, że te wiertła pójdą przez pręty

Te wiertła nie przewiercą prętów, jak trafisz możesz lekko przechylić wiertarkę, czasami wiertło minie, jak nie trafisz centralnie.

Możesz wiercić  nowy otwór przesuwając się  po profilu, możesz od razu pod kątem zacząć wiercić też miniesz. Wiertło tego typu da radę jedynie przewiercić druty strzemion, pręty zbrojeniowe są z innej stali.  

Trzeba uważać przy wierceniu, pręt potrafi zablokować wiertło, czasem sprzęt bez sprzęgła wykręca ręce, zdarza się też, że urwiesz koronę, pęknie wiertło, albo się zakleszczy.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 minuty temu, usiek napisał:

No tak na logikę może się tak stać... nawet nie pomyślałem.

To nie ma czegoś nie specjalistycznego co takie dziury wywierci? Bo w takim razie ja nie widzę tego wiercenia stropu :P

Przerywanie prętów konstrukcyjnych jest niewskazana, na pewno trafisz  tylko kilka, są oczywiście wiertla, otwornice diamentowe koronkowe, ale drogie do wiertnic większych średnic, male wiertełka koronowe ale to mozolne wiercenie z wodą.

Tak wygląda wiertło do rwania prętów jest płaskie i drogie.

wiertlo-40x340-do-betonu-zbrojonego-sds-

 

Wystarczy Ci wiertarka z dobrym udarem i wiertło SDS.

jakie-wiertlo-do-betonu-wiertla-sds-plus

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
51 minut temu, animus napisał:

Jeżeli to po lewej to ściana, to tego przyściennego nie mocujesz wcale, dopiero przez karton-gips. 

Tak, to sciana. Ale chodzi mi o przykręcenie tego UD co leci wzdłuż skosu okna na dole z CD60.... żeby ten UD nie spadł. Do góry jest przykręcony na wąsa ale na dole nie...

Może tu będzie widać o co mi chodzi...

024ddecee1b44190.jpg

 

Edit: aha, chyba, że chodzi o to, że nie skręcam tego tak jak sobie myślę tylko wzdłuż całego tego UD mam przykręcić płytę KG?

W tych miejscach gdzie CD wchodzi w UD też daje się wkręt przez płytę KG?

Pisze o płycie skosu dachu...

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

A tak już zapytam do przodu bo jutro albo będę kleił folie albo robił stelaż na suficie...

 

CDki będą tam w poprzek kleszczy. Czy wokół tego otworu na schody strychowe przykrecam UD?

A jeśli tak to po całym obwodzie czy tylko przy dłuższych bokach żeby tam CD weszły?

 

10e6567091d69ced.jpg

 

ae7a9801482de733.jpg

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, animus napisał:

Tak.

.....i z  dłuższych boków wsiadasz  w nie CD.

Kurde i chyba znowu problem... Ta skrzynia na schody jest o 2.5cm wyżej niż poziom na jakim mają iść CDki.

Nie wiem jaki miał zamysł ten co mi ja uparł się pomóc zamontować :)

 

I teraz albo nabijam na dole wokół takie 2.5cm deski:

7f41d87f1185368d.jpg

 

Albo montuje tak skręcone dwa UDki:

1bb5f9e97b264b8b.jpg

 

Ten pomysł że skręconymi UDkami jakoś mi się nie widzi.

 

Mogę jeszcze podnieść wieszaki ale specjalnie dałem je 12cm pod kleszczami żeby nie ściskać CDkami za bardzo wełny 10cm...

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, usiek napisał:

Kurde i chyba znowu problem... Ta skrzynia na schody jest o 2.5cm wyżej niż poziom na jakim mają iść CDki.

Nie wiem jaki miał zamysł ten co mi ja uparł się pomóc zamontować :)

I teraz albo nabijam na dole wokół takie 2.5cm deski:

Albo montuje tak skręcone dwa UDki:

Ten pomysł że skręconymi UDkami jakoś mi się nie widzi.

Mogę jeszcze podnieść wieszaki ale specjalnie dałem je 12cm pod kleszczami żeby nie ściskać CDkami za bardzo wełny 10cm...

A ta skrzynia to co to jest, to ruszt do wyłazu, czy już  wyłaz, ma jakieś typowe wymiary? 

Link do komentarza
2 minuty temu, animus napisał:

A ta skrzynia to co to jest, to ruszt do wyłazu, czy już  wyłaz, ma jakieś typowe wymiary? 

Tam będą wpuszczone schody... po 0.5cm powinno być tam luzu z każdej strony.

Schody już leżą kupione 60x120. Za późno się zorientowałem bo 110 albo 100 by się nadawały.

 

81486154fbaf3e83.jpg

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Tylko wogole robiąc to tym sposobem będę tam wtedy miał bo bokach po 2 "otwarte" profile CD, a wokoło taką 3cm pustą ramkę. 

Nawet nie wiem jakby tam folię mocować czy nie zostanie otwarta szpara do wełny...

 

Edit: aha.... jeszcze skrzynia samych schodów przecież będzie....

A wogole skrzynia schodów ma wysokość 14cm. To chyba nie problem, że będzie przykręcana nie do kleszczy tylko do tych belek przykręconych do kleszczy?

af132ed741bcf17c.jpg

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
15 minut temu, usiek napisał:

Tak to właśnie widzę :)

Masz poprawione, tamtego kasuję.

EuY7eoG.jpg

Cytat

Czerwone profile ,niebieskie wieszaki.

Zwróć uwagę jak jest przecięty profil UD i wywinięty na 2 profile CD po obu końcach! 

 

 

15 minut temu, usiek napisał:

Taki tylko jeszcze mały szczegół... Dać tam 3 profile czy może tylko 2? Co 45cm by były.

Teraz jeszcze jedna ważna rzecz, płyty gips/karton muszą się łączyć, w którejś połowie wyłazu, nie na rogach, albo jedna cała płyta ale w środku  niej wyłaz.   

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
53 minuty temu, animus napisał:

Obniż, a ile  tam masz, wysokość  pomieszczenia?

 

Teraz jest 238 do wieszaka. Obniże, tylko muszę porysować sobie nowe poziomy....

Z płytami to ja mam od początku problem. Raz chciałem wzdłuż, później w poprzek..... robię pomiary bo jak mi ktoś nie podpowie to dalej się będę w miejscu kręcił :)

Link do komentarza
8 minut temu, animus napisał:

A to do zamieszkania, czy strych? 

Sypialnia nad garażem. Tak miało być...

To taka niższa część domu. Na 1 stronie dałem fotkę całego domu...

Takie są wymiary do opłytowania. Nie umiem sobie z rozmieszczeniem płyt poradzić.

Kupiłem łączniki poprzeczne jednostronne bo ponoć na łączenie płyt między profilami nośnymi można dawać...

 

3ef2013248f66c89.jpg

 

eb58eaf564924b42.jpg

 

Tak na szybko w telefonie narysowane, nie wiem czy wiadomo o co chodzi.

Link do komentarza
22 minuty temu, usiek napisał:

Sypialnia nad garażem. Tak miało być...

To tragedia, za nisko, będzie męczarnia do spania.

 Na sypialnię poddasze, to min 2,60m.

Trzeba było przesunąć jętki wyżej.

Możesz jeszcze odbić te belki dookoła wyłazu, to z 5 cm będzie i nadbić na jętkach laty, żeby podnieś podłogę. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
29 minut temu, animus napisał:

To tragedia, za nisko, będzie męczarnia do spania.

 Na sypialnię poddasze, to min 2,60m.

Trzeba było przesunąć jętki wyżej.

Możesz jeszcze odbić te belki dookoła wyłazu, to z 5 cm będzie i nadbić na jętkach laty, żeby podnieś podłogę. 

Mówisz, że tragedia będzie?

W sumie nikt się nad tym nie zastanawiał.

Dach zrobiony wg projektu, ale faktycznie można było troszkę podnieść....

Muszę żonie powiedzieć.

 

Jak odbije te belki to trzeba by było zrezygnować z ocieplenia pod jętkami.

Link do komentarza
49 minut temu, usiek napisał:

Mówisz, że tragedia będzie?

W sumie nikt się nad tym nie zastanawiał.

Dach zrobiony wg projektu, ale faktycznie można było troszkę podnieść....

Muszę żonie powiedzieć.

 

Jak odbije te belki to trzeba by było zrezygnować z ocieplenia pod jętkami.

Nie będzie komfortu snu, będziesz zmęczony, a masz wentylację mechaniczną?

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

@animusco sądzisz o takim rozmieszczeniu płyt na suficie?

Ten kwadrat to wyłaz.

Ten zielony prostokącik do góry po lewej to wstawić tam docinkę ok 25cm czy tam na rogu lepiej łączenia nie robić i pociągnąć to z całej płyty? (wtedy o 1 płytę więcej zużyję bo będę musiał całość sufitu tak przesunąć żeby na dole łączenia wyszły w jednej linii...

 

3eaa27f61e428df8.jpg

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
8 minut temu, animus napisał:

1jyRqqe.jpg

 

Czyli przesunąć wszystko o tą dostawkę.

Tu mam wersję bez przesunięcia ale z profilami w miejscach łączeń... reszta profili "leży nie zamontowana" u góry ekranu ale były by w miejscach przerywanych kresek w rozstawie 30-40cm

 

8e76e5ef022523de.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...