Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego

Recommended Posts

8 minut temu, animus napisał:

To podłuż podkładki ze sklejki 2-3 cm.

No pierwsze co to tak pomyślałem. Ale mam ES i mam obrotowe żeby móc pomacać jaki to patent.

10 minut temu, animus napisał:

Ja bym wykleił ten cały skos ze styropianu na panikę.

Czyli zamontował byś konstrukcję z profilami, a później omijając wieszaki i kable przykleił styropian? Czyli żadnej funkcji kontrukcyjnej styropian by nie spełniał?

Ale dalej nie wiem jak zamocować skośnie ten kawałek płyty GK o wymiarach 45cm x 236cm....

14 minut temu, animus napisał:

Na tym parapecie  postawisz kwiaty w doniczkach.

A jakiś inny pomysł?

3 godziny temu, usiek napisał:

No pierwsze co to tak pomyślałem. Ale mam ES i mam obrotowe żeby móc pomacać jaki to patent.

Twój cyrk.

Czyli zamontował byś konstrukcję z profilami, a później omijając wieszaki i kable przykleił styropian? Czyli żadnej funkcji kontrukcyjnej styropian by nie spełniał?

Ale dalej nie wiem jak zamocować skośnie ten kawałek płyty GK o wymiarach 45cm x 236cm....

Sam styropian jak na elewacji.

A jakiś inny pomysł?

Ścianka z ploty g/k mocowana do schodów z tego boku, oraz do ściany zewnętrznej i sufitu.

• 1 miesiąc temu...

To wszystko możesz podłożyć. Jedyne ograniczenie, to trzeba się zastanowić, czy jakieś instalację tamtędy nie pójdą, czy nie będzie przeszkadzało. Kurna, ile butelek się po budowach zostawiło nad sufitem...

• 4 tygodnie temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu.... siostra robi remont mieszkania w bloku. 

A mnie chyba jako coraz bardziej zaprawionego w boju wykończeniowca zaczynają podpytywać co i jak :)

Czy te wyrwy po elektryku da radę zagipsować i malować?

Na moje oko bez gładzi na całej ścianie będzie nieładnie. Dobrze myślę?

642ade6f8794a585.jpg

A tu ściana w salonie. Na ścianie z lewej strony były przyklejone jakieś deski (to co tam leży na podłodze). Nie wystarczy zeskrobać kleju, połatać i bez gładzi uzyskać idealną ścianę?

cc8603f61eebf567.jpg

Oraz padło pytanie czy płyty GK na to przyklejać.

Ja bym to raczej normalnie bez GK robił.....

ps. Mam ochotę na te ściany. Idealne pole na test i podniesienie swoich umiejętności przed metrami w moim salonie.

Gładź wałkiem + pióro 80cm bym przetestował.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)

Dziury po elektryku bez problemu załatasz, najlepiej gipsem budowlanym, tylko schnie kilka dni, ale twardy jak kamień. Wątpię że uda Ci się tak szpachlę wyszlifować, żeby nie zostały ślady. Położyć gładź i wyszliwować na tych dwóch ścianach to jest w granicach 10 godzin roboty.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

• Dziękuję 1
13 godzin temu, usiek napisał:

Czy te wyrwy po elektryku da radę zagipsować i malować?  

A jakżeby inaczej? 

Na moje oko bez gładzi na całej ścianie będzie nieładnie. Dobrze myślę?  

Raczej tak. Gładź, jak sama nazwa wskazuje... :icon_biggrin:

A tu ściana w salonie. Na ścianie z lewej strony były przyklejone jakieś deski (to co tam leży na podłodze). Nie wystarczy zeskrobać kleju, połatać i bez gładzi uzyskać idealną ścianę?  

Ona (ściana) będzie w miarę, ale nie idealna. Dlatego reszta jest kwestią wyboru. Czy taki poziom gładkości jest do przyjęcia. Ogólnie powiem tak. Jeśli już szpachluje się ściany, to całość. Chyba, że jakaś jedna zostaje na przykład w gołej cegle. 

Oraz padło pytanie czy płyty GK na to przyklejać.

Ja bym to raczej normalnie bez GK robił..... 

Oczywiście, że tak. Płyty GK to koszty materiału i robocizna. Koszty zbędne. 

• Dziękuję 1
11 godzin temu, vlad1431 napisał:

najlepiej gipsem budowlanym,

Przecież tym materiałem nie da się robić :)

On już zastyga w trakcie mieszania go z wodą, ostatnio zanim na drabinie wszedłem to schodziłem urabiać na nowo :)

On jest chyba 2-3 razy tańszy od szpachlowego ale ja go nigdy już nie kupię bo dla mnie jest bezużyteczny. Może to kwestia wprawy...

17 minut temu, usiek napisał:

Ale da się robić gipsem maszynowym. W mieszkaniu które kupiłem, tynk odpadał całymi płatami. Musieliśmy więc odbijać wszystkie niepewne miejsca. No i wyszła z tego mozaika, z koniecznością uzupełnienia wielkich obszarów ścian i sufitów. Jak oszacowaliśmy ilości szpachli do kupienia... szok. Koszty urosły niebotycznie! Dlatego wybraliśmy takie rozwiązanie. Na ścianę, w miejsca bez tynku, poszły resztki, takie odpady płyt G/K, wciskane w ręcznie nakładaną masę gipsu maszynowego. I cała ściana została wyrównana gipsem maszynowym. Teraz żadnego śladu nie znajdziesz, ze tam pod gładzią jest wielki miszmasz. :icon_biggrin:

PS. A wracając do płyt G/K. O ile na ściany daje się je tylko wtedy, kiedy stare są w stanie katastrofalnym, to sufity najczęściej opłaca się robić podwieszane, albo z płytami klejonymi. Bo inaczej ciężko jest takie sufity wyrównać.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Ja też nie lubię budowlanym robić, ale pierwszy raz koło ościeżnicy w kuchni go użyłem i nic nigdzie nie pękło, a wcześniej zwykły gips, czy zaprawa cała odpadała. Także tego, ja robię sobie tak z dwa centymetry na dnie wiaderka i zazwyczaj udaje mi się cały zużyć, ale w ciągu chyba 3 minut. A na takie dziury można też zaprawe murarską zwykłą dać, bo zwykła szpachla może pęknąć przy schnięciu bo będzie jej. za dużo. Ale nawet jak pęknie, to wtedy kładzie się gładź.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, vlad1431 napisał:

zazwyczaj udaje mi się cały zużyć, ale w ciągu chyba 3 minut 

Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł. Gipsem budowlanym to można załatać jedną dziurę, a na budowie rozrabianie masy co 3 minuty na dnie wiaderka, może wykończyć największego twardziela. Dlatego polecam gips maszynowy. Te dwie godziny mozna nim działać spokojnie i bez potu zalewającego oczy.

15 godzin temu, usiek napisał:

On już zastyga w trakcie mieszania go z wodą, ostatnio zanim na drabinie wszedłem to schodziłem urabiać na nowo :)

On jest chyba 2-3 razy tańszy od szpachlowego ale ja go nigdy już nie kupię bo dla mnie jest bezużyteczny. Może to kwestia wprawy...

Tak jak napisałeś, ten gips jest dla idiotów, w dodatku przyczepność jego jest licha. 

6 godzin temu, retrofood napisał:

Jeśli już, to dla idiotów szybkich.

Bardzo szybkich.

Lepszy efekt osiąga się z gipsem szpachlowym, dodając katalizatora w postaci cementu 

(tzw. piorun budowlany) ilość dosypanego cementu decyduje o szybkości wiązania  gipsu, a  odpowiednio zmieszane składniki wydłużają czas np. do 10-15 minut  od związania i  taka mieszanka jest nawet mocniejsza od zwykłego "gipsu dla idiotów".  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• I tak zrobiłam. Klej kupił wykonawca. Schody powstały w tym roku. Wreszcie, uff. Nawet sobie nie zdawałam sprawy, że wraz z nimi znacząco poprawi mi się komfort życia ( czytaj galopowania po nich). Ostatecznie zrezygnowałam z kombinowania z wysokościami. Zostały takie , jak były. Wyszłam z założenia, że jak nie będę  w stanie po nich chodzić, to się będę wtedy martwić. Jeszcze tylko małe wykończenia i gotowe.  Problem, który mnie teraz nurtuje to panele fotowoltaiczne. Wiem, że jest sens je zakładać do końca roku z uwagi na zmiany sposobu rozliczenia. Zużycie prąduna poziomie 1500 zł rocznie. Planuję zamontowanie urządzenia grzewczego w łazience typu dimplex, żeby grzać w sezonach , kiedy nie chodzi ogrzewanie. Rozważam też założenie przepływowego ogrzewacza wody. Ciągle nie do końca działa mi instalacja wodno- grzewcza . Myślę też o suszarce do prania. Krótko mówiąc zużycie prądu mi nieco wzrośnie. Niestety nie umiem tego wyliczyć.  Zastanawiam się, czy panele w mojej sytuacji mają sens ekonomiczny. Pan , który przyszedł zrobić wycenę , kiedy spojrzał na rachunki , zapytał, czy ja w ogóle mieszkam w tym domu. Dowcipniś jeden .  
    • Witam. Pompa powietrzna do CWU wspomagana grzałką.  Sprężarka zaczęła wydawać z siebie dziwne dźwięki po 4 miesiącach użytkowania. Sprężarka szykuje się do wymiany? Ten dźwięk nie wydobywa się z żadnych luźnych elementów na zewnątrz.  Wentylator się uruchamia, po pewnym czasie sprężarka z brzękiem, sprężarka się wyłącza, wentylator lekko przyspiesza... Na zbiornik pompa ciepła nie dostarcza. Po 20 minutach pracy nawet o 1 ° nie skoczyło.   VID_20211011_154835.mp4
    • To jest nowa instalacja:) wszystko ma 2 lata. Co do montowania pompy, to jeszcze nic nie robiłem. Uściślając, montaż zasugerował hydraulik który czyścił i odpowietrzał. Serwisant nic nie wspominał na temat dodatkowej pompy. Zdj prześle wieczorkiem. Ciśnienie na piecu zdaję się być ok. Temperaturę sprawdzę. Hydraulik nie dotykał się do pieca, wiec żadnego ciśnienia nie sprawdzał:) Zdjęcia podeśle wieczorem. Dzięki za mega szybką odp
    • Pierwotnie projekt przewidywał kocioł na pelet o mocy cieplnej 25 KW. Co do warunków instalacji PV, to tak jak napisałem w czwartkowym wpisie: kąt nachylenia dachu - 35°, orientacja względem stron świata - południe z lekkim przesunięciem na zachód, zacienienie - brak, Dołączam zdjęcia z dokumentacji projektowej, mogą być pomocne ale dotyczą one kotła na pelet.
    • Dodam, że dodanie kolejnej pompy obiegowej może zakłócić prace pompy w kotle i tutaj potrzebne jest dodatkowo sprzęgło hydrauliczne. Tak powiedział serwisant mojego kotła. Mam grzejniki. Regulacja ciśnienia w naczyniu wzbiorczym - to dobra myśl.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...