Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
usiek

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego

Recommended Posts

Założyłem nowy temat żeby nie zaśmiecać innych moim milionem pytań. Admin niech przeniesie temat tam gdzie powinien być...

Może pod wieczór wrzucę więcej fotek obiektu, który mam zamiar samemu powoli wykończyć.

Chcę zacząć od ocieplenia murłaty i zamknięcia okapu o czym dyskusję już zaczęliśmy w innym temacie. Ocieplenie zewnętrzego jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. W planach jest 20cm styropianu.

Mając w tej chwili coś takiego z zewnątrz żadnej wełny pionowo raczej tam nie ma jak dać. Murłata jest zaraz przy samym brzegu bo była zmiana cegieł z 30cm na 25cm... węższe niż w projekcie.

Zamykanie tego cienkim pasem styropianu (z zostawieniem 2 cm u góry na szczelinę) z tej strony nie wiem czy ma sens bo to się zaraz połamie.

image.thumb.png.ab5a0e73bc405ca1f867192493f6b8a0.png

e25dea3643d501b0.jpgd1c09a824a369a15.jpg

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)

Nie wiem czy rozumiem pytanie ale styropiany nigdzie nie ma. Na krokwiach jest deskowanie dachu, na deskowaniu coś paroprzepuszczalne i dachówka.. 

IMG_20191028_161927.thumb.jpg.80a7a3ab6ca00d19fd506043db571f7d.jpgIMG_20191028_161916.thumb.jpg.a8730ca72f504ca5fa6db26c55e6accb.jpgIMG_20191024_161033.thumb.jpg.84c8fac5e1b9a365d75f5fdf2fee40d1.jpgIMG_20191024_161021.thumb.jpg.d411d0498bb5f62e6c1989ecd9a40081.jpgIMG_20191024_161017.thumb.jpg.550f8ea05fd1108d9f3608a6b654839f.jpgIMG_20191024_160935.thumb.jpg.f67b82f5f3d5ef2bfa9c245044f41f2b.jpg  

IMG_20191024_160950.jpg

IMG_20191024_161003.jpg

A ocieplamy teraz tą niższą część domu...

IMG_20190725_163904.thumb.jpg.3d5381e76d9759ab63e86c41fd27002d.jpg

7 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Przede wszystkim trzeba utworzyć pustkę wentylacyjną pod deskowaniem ( FWK odsunięta o 3 cm) z wyprowadzeniem na zewnątrz domu. Murłata ociepli się sama po  ułożeniu wełny w dachu i styropianu na elewacji.

nie wiem co to FWK.... ale tą szczelinę mam zamiar uzyskać dając 15cm wełny w krokwie 18cm.... u góry będzie 2-3cm luzu.

A skoro nie bawić się teraz przy tej murłacie z ociepleniem to chciałbym jakoś zamknąć tą szparę co by tamtędy nie pizgało.... Położyć wełnę, profile i karton gips. Bo myślę, że aż tak nietechniczny nie jestem i dam radę. Poza tym wystrzelałem się z całej kasy i muszę samu po troszku walczyć dalej :)

2 godziny temu, usiek napisał:

nie wiem co to FWK

To folia wstępnego krycia

2 godziny temu, Eksperci Rockwool napisał:

Czy ty od góry na krokwiach masz ułożony Styropian ? Moge prosić więcej zdjęć ?

To folia wywinieta na deskę tak wygląda

• Dziękuję 1

image.png.8d515e44be8061819c23eb6a71de30b2.png

tutaj?

3 godziny temu, usiek napisał:

Położyć wełnę, profile i karton gips

Ale gdzie?

Mówisz o ścianie kolankowej czy o dachu?

Ocieplenie dachu będziesz robił do jętek czy do szczytu?

Wentylację budynku w jakąś przewidujesz? 

Pisałeś coś o kominie - czyli grawitacyjna - tak?

To co zaznaczyłeś to jest jakiś kołnierz z jakiejś pianki okna dachowego.

Ten widoczny na fotce na dachu komin to jest wentylacja. Drugi komin z kotłowni jest pod drugiej stronie... A dokładnie przechodzi przez to pomieszczenie, o którym tu teraz piszemy.

Ściany kolanowej nie będę bo ponoć nie trzeba ocieplać. Ocieplenie dachu chce zrobić... nie wiem czy tylko do jętek. Tam jest tak mało miejsca, że może warto je pociągnąć do samej góry.... Nie wiem

EEe taraz widzę.

To obróbka okna...

3 minuty temu, usiek napisał:

To co zaznaczyłeś to jest jakiś kołnierz z jakiejś pianki okna dachowego.

Uprzedziłeś mnie :icon_biggrin:

Sam będziesz to ocieplał?

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)

Mam milion fotek ale jak chciałem znaleźć i wrzucić fotkę tego okna to nie mam takiej :)

4 minuty temu, usiek napisał:

Ściany kolanowej nie będę bo ponoć nie trzeba ocieplać

Jasne, tylko nie wiedziałem co masz na myśli

Polecam Ci - poszukaj na kanale yt gość gipkarton itd

Fajnie gość pokazuje i tłumaczy po kolei co i jak ogarnąć.

tu masz przykładowy link

gipskarton

Ja zanim się zabrałem za robotę wyoglądałem kilka filmików.

Potem pilnowałem ekipę czy robią jak trzeba.

Zastosowałem też tą folię paroizolacyjną aluminiowaną.

Do przemyślenia.

Tego gościa oglądam już od 2-3 tygodni i po jego filmach stwierdziłem, że sam dam radę to zrobić :)

Folia paroizolacyjna czyli ta między wełną a płytami kartongips? Jak sobie robiłem kosztorys to ją uwzglednialem tylko nie wiem czy ten Isover z 5 razy droższy od jakiejś zwykłej...

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)

Jeszcze nie raz będziesz wybierał między tańszym i droższym, znanym i mniej znanym albo wcale.

Sztuka wyborów i kompromisów do opanowania :icon_biggrin:

Ale widzę, że dasz sobie radę, przejrzysz internet, zapytasz na forum.

6 godzin temu, usiek napisał:

Ściany kolanowej nie będę bo ponoć nie trzeba ocieplać.

Kolankowej może. Ocieplenie ma być nieprzerwane po ścianie i pod dach. Jesli po drodze jest ścianka kolankowa, to też.

6 godzin temu, zenek napisał:

Ocieplenie ma być nieprzerwane po ścianie i pod dach

Ale mówisz o wewnątrz?

2 godziny temu, MrTomo napisał:

Ale mówisz o wewnątrz?

Po murach zewnętrznych od zewnątrz, po dachu albo z dołu albo z góry :14_relaxed:. Kolankową mozna jednocześnie od zewnatrz (do równa z ociepleniem niżej) i od wewnątrz - do połączenia z ociepleniem dachu. Tylko jest kwestia odprowadzenia ewentualnej wilgoci.

Przy szczytach jednak odpuszczę wklejanie tego XPS bo o ile na jednej ścianie szczytowej by wszedł to na drugiej już nie bo krokiew jest zbyt blisko. Wełnę tam dam. Jest w miarę prosto ale miejsca tylko 6-7cm.

Przy murlacie też odpuszczę sobie xps bo taka płyta 4cm kosztuje 13zl a wogole nie wiem czy zda egzamin. Rzeźbiłem wczoraj chwilę nożem w zwykłym styropianie ale za dużo syfu... nóż termiczny muszę kupić

IMG_20191109_132452.jpg

IMG_20191109_132517.jpg

Z tego co widzę to murlata ułozona jest na równo z ścianą zewnętrzną.  Szczeline musisz wykonać między deskami a wełną. Rzeczywiście mnie też zmyliła ta izolacja pianką bo nie było widać na zdjęciu że to okno :) 
Izolację między krokwiami wyciągnij odpowiednio dalej poza obrys ściany zewnetrznej tak by potem połączyć izolację ściany z izolacją dachu. 
Niektórzy wykonawcy przyklejają też izolacje od zewnątrz tylko na wysokości murłaty aby połączyć izolacje dachu z izolacją ściany a resztę wykonują w momencie izolacji ścian.(czyli przykleić np. na 30-50cm izolację do ściany i zrobić detal połączenia izolacji ściany z dachem . Mostka termicznego nie będzie wtedy. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...