Skocz do zawartości

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego


usiek

Recommended Posts

Pomożecie wybrać drzwi do pokoju? 

W sklepie z panelami dostałem katalogi DRE, Porta.... ale taki drzwi pewnie z 1200zł....

 

Patrzę co allegro ma i trafiłem promocja 47%. Takie drzwi są coś warte? 

https://allegro.pl/oferta/drzwi-wewnetrzne-milton-oscieznica-ramowe-futryna-9119911654?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

O co chodzi z ościeżnicami bo nie rozumiem tej aukcji. Ościeżnica niby jakaś ramowa ale pisze, że na innych aukcjach mają regulowane.

Czym to się różni i jaka ta ościeżnica powinna być?

 

Mur przy otworze na drzwi mam z jednej strony 28cm, z drugiej 28.5cm.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
45 minut temu, usiek napisał:

Pomożecie wybrać drzwi do pokoju? 

W sklepie z panelami dostałem katalogi DRE, Porta.... ale taki drzwi pewnie z 1200zł....

 

Patrzę co allegro ma i trafiłem promocja 47%. Takie drzwi są coś warte? 

https://allegro.pl/oferta/drzwi-wewnetrzne-milton-oscieznica-ramowe-futryna-9119911654?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

O co chodzi z ościeżnicami bo nie rozumiem tej aukcji. Ościeżnica niby jakaś ramowa ale pisze, że na innych aukcjach mają regulowane.

Czym to się różni i jaka ta ościeżnica powinna być?

 

Mur przy otworze na drzwi mam z jednej strony 28cm, z drugiej 28.5cm.

Bardzo ładne, jednak trzeba uważać aby nie skaleczyć w skrajnym przypadku widziałem jak zawiasy stanęły w tego typu drzwiach i się lekko wyłamały z MDF

 

 

z tego co rozumiem to jest cena bez ościeżnicy one są w ofercie na innych aukcjach.

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 godzin temu, gawel napisał:

z tego co rozumiem to jest cena bez ościeżnicy one są w ofercie na innych aukcjach.

No faktycznie będzie tak jak piszesz. A tytuł aukcji sugeruje, że skrzydło nadaje się do tych różnych typów ościeżnic.

 

Czyli zostało pytanie, którą ościeżnicę ja potrzebuje.

Link do komentarza
13 godzin temu, usiek napisał:

O co chodzi z ościeżnicami bo nie rozumiem tej aukcji. Ościeżnica niby jakaś ramowa ale pisze, że na innych aukcjach mają regulowane.

Czym to się różni i jaka ta ościeżnica powinna być?

Ościeżnice tylko regulowane inne to badziew, nie bierz z portalu  A tylko  z marketu.

 

Link do komentarza
42 minuty temu, animus napisał:

nie bierz z portalu  A tylko  z marketu

Ale mówisz o całym komplecie, drzwi+ościeżnica?

I czemu tylko market?

 

Tak zerknąłem na castoramę to nie mają ościeżnic 280mm...max 180mm

Ale w Leroy już coś jest.... 660zł taka ościeżnica ale są tylko do bezprzylgowych.

 

Tu coś mam: https://www.obi.pl/drzwi-wewnetrzne-i-oscieznice/dre-oscieznica-regulowana-280-mm-300-mm-dab-bielony-ryfla-80l/p/5912472

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, usiek napisał:

Tylko, że ja mam do takich dużych marketów 60km i nie mam dostawczaka.

 

Zamówię u miejscowego pośrednika to sobie policzy a terminy 1-2 miesiące.

Tu na miejscu mam to... https://www.invado.pl/

A masz bagażnik dachowy?

Ja 150 km wiozłem 5 drzwi i futrynki w bagażniku, tylko że po drodze jechałam,  zabrałem je. 

Drzwi są zabezpieczone można kłaść jedne na drugie na dachu, futrynki są w kartonach  i ładnie się przewozi.

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Warto dać 400zł za zamek listwowy w drzwiach zewnętrznych? Czyli takie jakby rygle u góry i na dole, które oprócz działania antywłamaniowego niby dociskają te drzwi...

Bo mi się średnio ten patent widzi, ale sprzedawca zachwala.

W dodatku ten zamek jest jest na taką zapadkę i drzwi można otwierać be użycia klamki, popychając je tylko. Cos czuję, że po 3 latach drzwi się nie będą zamykać bo coś tam się wyrobi :)

 

Oglądane było to https://drzwimartom.pl/

Takie doświetle/dostawka kosztuję 1/3 ceny drzwi :)

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, usiek napisał:

Warto dać 400zł za zamek listwowy w drzwiach zewnętrznych? Czyli takie jakby rygle u góry i na dole, które oprócz działania antywłamaniowego niby dociskają te drzwi...

Znam kilku takich co trudnili się kiedyś obrabianiem kwadratów , w domach jednorodzinnych żeden niie pokusił się w swojej karierze aby włazić na robotę przez drzwi wejściowe.

Link do komentarza

To są chyba takie... 72mm, wypełniane pianą pod ciśnieniem. 

Futryna jest metalowa z drewnem w środku.... drewno zamknięte blachą.

Najważniejsze, że żonie się spodobały.. ona je wybrała. Bo mnie już ku.wica bierze jak jadę z nią coś wybrać :)

image.thumb.png.cf68acb6df1a3cd7ebe24b2a8c530763.png

3 minuty temu, joks napisał:

Znam kilku takich co trudnili się kiedyś obrabianiem kwadratów , w domach jednorodzinnych żeden niie pokusił się w swojej karierze aby włazić na robotę przez drzwi wejściowe.

Do siebie chyba bym próbował przez kotłownię drzwiami albo oknem do garażu bądź pokoju na parterze :P

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 minuty temu, usiek napisał:

Do siebie chyba bym próbował przez kotłownię drzwiami albo oknem do garażu bądź pokoju na parterze

Najtrudniesze do pokonania dla złodzieja są okna , nawet antywłamy , antywłamy zajmują conajmniej 10 sek żeby je otworzyć , wystarczy dobra łąpa do wyciągania gwoździ

 

Link do komentarza
3 minuty temu, animus napisał:

Wygląd rzecz gustu. Otwierane na zewnątrz.

Na sklepie są inne... to ja sobie teraz w necie wziąłem taki wzór :)

Ale właśnie jak to ma być otwierane? Nie do wewnątrz?

 

3 minuty temu, joks napisał:

Najtrudniesze do pokonania dla złodzieja są okna , nawet antywłamy , antywłamy zajmują conajmniej 10 sek żeby je otworzyć , wystarczy dobra łąpa do wyciągania gwoździ

Gość od okien tak zachwalał antywłamaniowe, że mu powiedziałem, że biorę te ale nie ze względu na antywłamaniowość bo dla fachowca nie ma różnicy, które napotka :)

Link do komentarza
2 godziny temu, animus napisał:

W razie pożaru w panice człowiek pcha je zawsze na zewnątrz.

Człowiek w trakcie pożaru owszem , pokaż mi jedną klatkę schodową w Polsce w jakimkolwiek bloku gdzie drzwi są ,,fabrycznie ''otwierane na zewnątrz czyli na klatkę ..mają się otwierać na mieszkanie bo tak jest łatwiej wejść taranem lub z buta służbom wszelkiej maści . Przepisy P, POŻ są tutaj dwukierunkowe , wejście na klatkę ma się otwierać na zewnątrz ....ale jakieś uzasadnienie pewnie tego jest. Pewnie jakieś tematy powiązane z zachowaniem logiki tłumu .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, joks napisał:

Człowiek w trakcie pożaru owszem , pokaż mi jedną klatkę schodową w Polsce w jakimkolwiek bloku gdzie drzwi są ,,fabrycznie ''otwierane na zewnątrz czyli na klatkę ..mają się otwierać na mieszkanie bo tak jest łatwiej wejść taranem lub z buta służbom wszelkiej maści . Przepisy P, POŻ są tutaj dwukierunkowe , wejście na klatkę ma się otwierać na zewnątrz ....ale jakieś uzasadnienie pewnie tego jest. Pewnie jakieś tematy powiązane z zachowaniem logiki tłumu .

Wszędzie tak jest, drzwi do budynku otwierają się na zewnątrz.

3 minuty temu, usiek napisał:

Żona właśnie mówiła, że raczej do środka mają się otwierać.

Gdzie baba  rządzi, tam diabeł błądzi...:takaemotka: 

Link do komentarza

Zamówienie na drzwi złożone, zaliczka wpłacona ale się umówiłem z gościem na telefon, że potwierdzę jeszcze w poniedziałek szczegółu wyboru :)

 

I chyba źle wybraliśmy bo padło na przeszklenia z lustra weneckiego. Już doczytałem, że wieczorem przy zapalonym w środku świetle wszystko widać z zewnątrz...

Jest jeszcze szkło refleks, mleczne, mleczne z paskami itd...

Mam rację, że to weneckie odpada? Mam 50cm doświetle z boku...

 

Link do komentarza
2 godziny temu, usiek napisał:

Zamówienie na drzwi złożone, zaliczka wpłacona ale się umówiłem z gościem na telefon, że potwierdzę jeszcze w poniedziałek szczegółu wyboru :)

 

I chyba źle wybraliśmy bo padło na przeszklenia z lustra weneckiego. Już doczytałem, że wieczorem przy zapalonym w środku świetle wszystko widać z zewnątrz...

Jest jeszcze szkło refleks, mleczne, mleczne z paskami itd...

Mam rację, że to weneckie odpada? Mam 50cm doświetle z boku...

 

Mleczne z paskami zamiast judasza, pasek na wysokości oczu .

Lustra weneckie to do łazienki.:takaemotka:

Drzwi 2-s otwierane na zewnątrz, duże skrzydło lewe.

Tam masz kolizję w projekcie z kiblem.:hahaha2:

I mostek termiczny ale babol.:icon_smile: 

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 23.09.2020 o 15:13, joks napisał:

Człowiek w trakcie pożaru owszem , pokaż mi jedną klatkę schodową w Polsce w jakimkolwiek bloku gdzie drzwi są ,,fabrycznie ''otwierane na zewnątrz czyli na klatkę ..mają się otwierać na mieszkanie bo tak jest łatwiej wejść taranem lub z buta służbom wszelkiej maści . Przepisy P, POŻ są tutaj dwukierunkowe , wejście na klatkę ma się otwierać na zewnątrz ....ale jakieś uzasadnienie pewnie tego jest. Pewnie jakieś tematy powiązane z zachowaniem logiki tłumu .

w budynkach wielorodzinnych klatka schodowa jest drogą ejakulacyjną, wiec wszystkie drzwi prowadzące z klatki na zewnątrz muszą otwierać się na zewnątrz (tak jak drzwi z garażu - otwierają się do klatki, bo zazwyczaj z garażu się sp.. od pożaru); drzwi do mieszkań nie są drogą ejakulacyjną, muszą otwierać się do wewnątrz aby w razie pożaru nie zablokowały światła klatki, czyli drogi ewakuacyjnej, buty i służby tu są najmniejszym problemem, zresztą zawiasy na zewnątrz łatwiej odstrzelić bo obecne drzwi do mieszkań to nie dykta tylko "anty" przynajmniej z kilkoma ryglami po obwodzie

co do kurników to pozostało trochę z tradycji - jak kiedyś nap... śniegu to na zewnątrz nie dało rady otworzyć, teraz - wybór właściciela

Link do komentarza
9 minut temu, aru napisał:

gdyby były drzwi wewnętrzne, przed schodami na górę to byłby praktycznie klasyk

Tam tej cienkiej ściany przed schodami nie kazałem sobie stawiać... są takie jakby "otwarte" schody bo tak mi się podobało.

 

6 minut temu, animus napisał:

To teraz norma, okna też wstawiłeś pewnie w środek

Okna były z hiper ciepłym montażem.... za miliony monet jak się później wczytałem :)

Są zlicowane z zewnętrzną stroną muru... nie wiem czy to standard czy nie.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Cieply_montaz_ocieplenie.jpg

5 minut temu, usiek napisał:

Okna było z hiper ciepłym montażem.... za miliony monet jak się później wczytałem :)

Są zlicowane z zewnętrzną stroną muru... nie wiem czy to standard czy nie.

:takaemotka:

Ja w 1998r. bodajże montowałem swoje okna w izolacji cieplnej.:icon_cool:

Wtedy w Polsce mało kto o tym słyszał i miał styropian na ścianach.:ph34r: 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
12 minut temu, animus napisał:

Cieply_montaz_ocieplenie.jpg

:takaemotka:

W sumie nie bardzo wiem i widzę co to daje... oprócz tego, że wizualnie by mi to bardzo odpowiadało bo mam obawy, że okna będą zbyt głęboko wyglądały przy styropianie 20cm.

6ced683ba547f1a7.jpg

 

Edit: może chodzi o to, że jak wyziębi futrynę okna to zimno nie idzie w mur tylko w ocieplenie będzie próbowało :)

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 minut temu, usiek napisał:

W sumie nie bardzo wiem i widzę co to daje... oprócz tego, że wizualnie by mi to bardzo odpowiadało bo mam obawy, że okna będą zbyt głęboko wyglądały przy styropianie 20cm.

6ced683ba547f1a7.jpg

 

Edit: może chodzi o to, że jak wyziębi futrynę okna to zimno nie idzie w mur tylko w ocieplenie będzie próbowało :)

Ale świństwo.

Za to jeszcze słono zapłaciłeś?:hahaha2:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...