Skocz do zawartości

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego


usiek

Recommended Posts

Nie dobijajcie mnie ;) Ja wiem, że ocieplenie konieczne ale może nie tak bardzo, nie teraz... Skarbonka jest pusta na tą chwilę.

 

Ja mam 1 warstwę pustaka kozłowickiego 25cm. Szwagier wątpię żeby miał 2 warstwy. On miał inną cegłę - Wienenberger... jakaś taka jak klinkierowa wyglądała, że bez tynku ładnie wyglądało. Ale ładował za to sporo w komin.

Link do komentarza

Już kiedyś z animusem ten temat poruszałem.... ale muszę odświeżyć bo w piątek powinienem mieć parapety.

ps. Ta tej drugiej fotce to jest złudzenie, że parapet będzie za wysoki. Ale będzie na styk.... 3cm wysoki.

 

Ten rant tynku od czoła ciepłego parapetu już odłamałem i teraz mam zamiar oprócz wykucie po bokach odciąć ten styropian (ciepły parapet) w miejscu gdzie wbiłem tą szpachelkę. To będzie mniej więcej w połowie szerokości.... jakieś 6-7cm.

Animus pisał o cięciu i przyklejaniu tam kawałków jakiś bloczków. A ja chcę łatwo, tanio i dobrze. Wiem, że takie rzeczy teraz tylko w Play :)

Ale jakbym to uzupełnił np klejem do płytek? Tylko bez "szalunku" to mi ten klej stamtąd wypłynie.

Druga sprawa to nie wiem czy nie za mała wysokość będzie do tego 3cm parapetu.

 

 

371ae84a0397cc25.jpg

 

1a69b5695f10bba6.jpg

 

dc718502d4c932d9.jpg

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, usiek napisał:

Nie dobijajcie mnie ;) Ja wiem, że ocieplenie konieczne ale może nie tak bardzo, nie teraz... Skarbonka jest pusta na tą chwilę.

 

Ja mam 1 warstwę pustaka kozłowickiego 25cm. Szwagier wątpię żeby miał 2 warstwy. On miał inną cegłę - Wienenberger... jakaś taka jak klinkierowa wyglądała, że bez tynku ładnie wyglądało. Ale ładował za to sporo w komin.

Zostaw te roboty i zacznij ocieplać chatę.:icon_mrgreen:

Link do komentarza
2 godziny temu, animus napisał:

A grzałeś?

 

Nie. Bo kotła nie ma... ;)

Poszła pierwsza warstwa gładzi na sufit w tej garderobie. Trochę za rzadka mi się zrobiła ale to chyba dozwolone bo dobrze mi się tym robiło?

I było ... dopóki nie zacząłem tym pół metrowym piórem jeździć i gąbką na mokro kombinować. Ta gąbką ściąga gładź albo z gładkiej jakieś badziewie robi. Może za szybko zaatakowałem tą gąbką ;)

Link do komentarza
40 minut temu, joks napisał:

Po przecieraniu czy po .....i co Cię podkusiło do gładzi wapiennej?

Nic jeszcze nie tarłem....

Znajomy fachura mnie podkusił... bo tynk cementowo-wapienny bo coś tam.... oddychać będzie.

 

Źle zrobiłem? Wczoraj w miarę dobrze poszło i dzisiaj jeszcze 2 worki dokupiłem.

Jest szansa, że jutro wymienią :)

Link do komentarza
15 minut temu, usiek napisał:

Nic jeszcze nie tarłem....

Znajomy fachura mnie podkusił... bo tynk cementowo-wapienny bo coś tam.... oddychać będzie.

 

Źle zrobiłem? Wczoraj w miarę dobrze poszło i dzisiaj jeszcze 2 worki dokupiłem.

Jest szansa, że jutro wymienią :)

To upierdliwy materiał jest , przeznaczenie do wilgotnych pomieszczeń , nie rób tym całej chałupy , tylko łazienki .

To beretem można przeszlifować , zrób papierem 180 tką delikatnie , na to grunt Atlas 1 do 0,75 z wodą , potem maluj czym chcesz.:icon_biggrin:

Link do komentarza
Dnia 19.08.2020 o 08:52, usiek napisał:

Już kiedyś z animusem ten temat poruszałem.... ale muszę odświeżyć bo w piątek powinienem mieć parapety.

ps. Ta tej drugiej fotce to jest złudzenie, że parapet będzie za wysoki. Ale będzie na styk.... 3cm wysoki.

 

Ten rant tynku od czoła ciepłego parapetu już odłamałem i teraz mam zamiar oprócz wykucie po bokach odciąć ten styropian (ciepły parapet) w miejscu gdzie wbiłem tą szpachelkę. To będzie mniej więcej w połowie szerokości.... jakieś 6-7cm.

Animus pisał o cięciu i przyklejaniu tam kawałków jakiś bloczków. A ja chcę łatwo, tanio i dobrze. Wiem, że takie rzeczy teraz tylko w Play :)

Ale jakbym to uzupełnił np klejem do płytek? Tylko bez "szalunku" to mi ten klej stamtąd wypłynie.

Druga sprawa to nie wiem czy nie za mała wysokość będzie do tego 3cm parapetu.

 

 

371ae84a0397cc25.jpg

 

1a69b5695f10bba6.jpg

 

dc718502d4c932d9.jpg

A parapety w bagażniku..... Mhtyl by wiedział co i jak :zalamka:

Link do komentarza
45 minut temu, usiek napisał:

Mhtyl by wiedział co i jak

 

Jeśli tylko na niego liczysz - jest wyjście...

 

Zadzwoń do niego i popytaj... telefon mają niektórzy userzy, niech skontaktują się z Heniem, spytają, czy mogą udostępnić Tobie jego numer - na pewno wyrazi zgodę - i na ten udostępniony numer zadzwonisz i się dogadasz... chyba...

 

Może ktoś w innym miejscu pomoże, może na YT znajdziesz...

 

Nie pękaj - dasz radę!

Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

 

Jeśli tylko na niego liczysz - jest wyjście...

 

Zadzwoń do niego i popytaj... telefon mają niektórzy userzy, niech skontaktują się z Heniem, spytają, czy mogą udostępnić Tobie jego numer - na pewno wyrazi zgodę - i na ten udostępniony numer zadzwonisz i się dogadasz... chyba...

 

Może ktoś w innym miejscu pomoże, może na YT znajdziesz...

 

Nie pękaj - dasz radę!

Właśnie zgarnąłeś nagrodę ,,Złoty Bzdet '' za poradę roku , jesteś miszczem :takaemotka:

H40 Mapeii albo żelowy Atlasa , mają najmniejszy skurcz według mnie .To są wysokoelastyki , więc wiązanie jest przedłużone .Ale potem parapet jest nie do wyrwania jeżeli to konglomerat lub kamień .

Link do komentarza

Dzisiaj poszła na sufit/skos Nida Perfect. Ostatnio było za rzadko a dzisiaj trochę za gęste. Ale tak fajnie szło, że machnąłem prawie całość zanim zacząłem ściągać. Przy tej temperaturze zaczęło już to wiązać i znowu wyszła lekka kiszka :) Pozostały kawałek wyszedł prawie idealnie. Jeszcze kilka metrów i dojdę do wprawy :P

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Przymierzałem parapet. Na szerokość chyba ja się walnąłem o 0.5cm ale za to parapeciarz dodał po długości 1.3cm.

 

b214db70f9c4067d.jpg

 

3aea06bb0768e1ee.jpg

 

c3f7ac9bc5f71958.jpg

 

1697893c36189b88.jpg

 

2d74e3bf54fc588b.jpg

 

7e62d554fb8ec350.jpg

 

fb74c05ce89afe20.jpg

 

Ten parapet ze styropianu jest krzywo, musiałem go tam lekko podcinać od góry. Teraz parapet właściwy opiera się na nim. Ciężko było ale udało się wcisnąć pod samo okno.

 

Plan był taki: odciąć na całej długości taki pasek jak tam teraz wyciąłem ten prostokąt, dać tam H40 aż do lica ściany i po sprawie.

Ale ten styropianowy po obcięciu będzie wisiał w powietrzu, to H40 nie wiem czy nie wpadnie do pustaków. 

Parapet jest w ch... ciężki, on nie będzie miał się o co oprzeć tak mi się wydaje.....

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Znowu sam sobie odpowiem ;)

 

Kupię jakieś kliny, obetnę ten styropian, podłoże pod niego na całej długości ze 3 kliny i wpsiknę pod niego piankę... może go nie wysadzi w górę tylko pianka pójdzie w pustak.

Dziury w pustakach też zapiankuje, pożniej piankę odetnę i położę H40, położę parapet z konglomeratu i na piramidkach z klinów go od dołu ustabilizuje.

 

Mam nadzieję, że nie przekombinuje i niczego nieodwracalnie nie zniszczę :)

Link do komentarza

Z wypożyczaniem to tak średnio bo albo pójdę na 3 godziny na budowę albo nie bo coś wyskoczy..... i tydzień bym to trzymać musiał.

 

Kupiłem 3 woreczki klinów, powkładałem je i pianki trochę dałem. Te odstające kwadraty na razie trzymają poziom, może je skroce albo obetnę całe.

 

188ad01b8dd30bc9.jpg

 

Ten H40 powinien tak samo zadziałać jak te powklejane kawałki bloczków. To jakiś cudowny materiał jest po przeczytaniu worka stwierdziłem :) I nawet go w hurtowni mojej mieli.

Link do komentarza
4 godziny temu, joks napisał:

Piła prawie 200ście , brzeszczot sensowny 140 - 200

O ile piłę można wypożyczyć to już brzeszczotu nie , przynajmniej w mojej okolicy w wypożyczalniach sprzętu budowlanego tak jest.

Brzeszczot 50 zł,  bo to tylko suporeks, pila max 100 zł, jakaś używka może też być  i do cięcia innych materiałów się przyda budowa jeszcze w powijakach.

H40  60 zł woreczek, a parapetów sporo, a suporeks 3 zł.:)  

https://www.olx.pl/oferta/pila-szablasta-bosch-CID628-IDG7EvJ.html#bed31880fc

image;s=1000x700;r=180

 

https://allegro.pl/oferta/brzeszczot-pila-szablasta-305-bloczek-silka-pustak-8842256311

 

Trzy wory H40 tyle samo  kasy wyciągną,  a tu te narzędzia zostają Ci do dalszych prac.:bezradny:

Joks przyzwyczajony do robienia robót szybko, nie patrząc na ceny materiałów, bo za nie płaci inwestor. :scratching:

Link do komentarza
10 minut temu, Buster napisał:

Niech autor posta wybaczy zaśmiecanie....

Ja się nie gniewam.... Nawet jak z czegoś teraz nie skorzystam to poszerzam wiedzę i spojrzenie na przyszłość :)

A umiecie szrankować takie piły?

Bo kiedyś jak widziałem jak się teściowa męczy przy gałęzi z taką podobną piłą to jej kombinerkami szrankowałem.... ale 2 zęby przy tym straciła... ta piła :)

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 minut temu, usiek napisał:

Ja się nie gniewam.... Nawet jak z czegoś teraz nie skorzystam to poszerzam wiedzę i spojrzenie na przyszłość :)

A umiecie szrankować takie piły?

Bo kiedyś jak widziałem jak się teściowa męczy przy gałęzi z taką podobną piłą to jej kombinerkami szrankowałem.... ale 2 zęby przy tym straciła... ta piła :)

Ooo... to masz pojęcie o tym, super.

Link do komentarza

Co do szablastej nie wypowiem się. Miałem krótko i nie szrankowałem.

Jeśli Twoja straciła 2 zęby to była z twardego materiału.

Mało tnę krajzegą ale czasem trzeba i ostatnią "tarczę" co kupiłem u mieniącego się porządną firmą producenta mogę szrankować młotkiem,udarowo co byłoby nie do pomyślenia z poprzednią. 

 

Link do komentarza
16 godzin temu, animus napisał:

Z takim worem-filtrem jest niezłe, tylko bierz takie co się przysysa do ściany, sufitu,  wtedy lżej robić.

Ja to i tak chyba do odkurzacza bym podłączył... bo sobie sprawiłem takiego małego Karchera WD3.

Już się wczoraj zdecydowałem, że kupuje... tylko nie wiem który z tych dwóch. 

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
15 godzin temu, usiek napisał:

Ja to i tak chyba do odkurzacza bym podłączył... bo sobie sprawiłem takiego małego Karchera WD3.

Już się wczoraj zdecydowałem, że kupuje... tylko nie wiem który z tych dwóch. 

Te budżetowe to wszystko Chony, przyklej sobie naklejkę jaką chcesz.:icon_mrgreen:

15 godzin temu, usiek napisał:

Wziąłem tą niebieską.... bo wszyscy ją biorą :takaemotka:

Może i to jest jakieś wyjście.:takaemotka:

16 godzin temu, usiek napisał:

Ja to i tak chyba do odkurzacza bym podłączył... bo sobie sprawiłem takiego małego Karchera WD3.

Z otrząsaczem.

Link do komentarza

K... co to jest ten otrząsacz?

Instrukcji jeszcze nie oglądałem bo nie mam czasu go wypakować.

No z tego co pamiętam jest tam ten filtr i worek. I chyba jeszcze jakiś inny filtr można wsadzić... czy nie?

 

To co, gipsy nim raczej nie odkurzać a tym bardziej nie podłączać do takiej szlifierki? Nawet przy użyciu worka?

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
47 minut temu, usiek napisał:

To co, gipsy nim raczej nie odkurzać

Mam taki kilka lat - b. dobry odkurzacz. Ale do takiego aktywnego odbioru gipsu w czasie szlifowania to jednak nie. Ja szlifuję u siebie ręcznie - najpierw miotłą ściągam w dół pył, potem dopiero odpylam tym odkurzaczem do czysta. Ale to nieduże powierzchnie. To samo np ze styropianem przed zakładaniem siatki i kleju.

a więc przyjmuje trochę wieksze drobiny sprawnie.

Podłączam też do bruzdownicy - pomaga, mniej pyłu i nic sie nie działo, odciąga sprawnie, acz nie do końca. 

Jednak pył z gipsu jest drobniejszy - więc rzęczywiscie może wnikać w silnik itd.

Używam ten odkurzacz do wszystkiego w remoncie, ma tez mocny nadmuch, zbiera wodę (zdarzyła sie parę razy awaria wody}.

 

Link do komentarza
3 godziny temu, usiek napisał:

co to jest ten otrząsacz?

Urządzenie do oczyszczania filtra w odkurzaczu - najprościej jest to wibrator mechaniczny, włączany okresowo albo wyłącznikiem czasowym, albo związanym z pomiarem podciśnienia ssania... producenci wymyślają coraz bardziej złożone systemy, ale to odzwierciedlone jest w cenie urządzenia...

 

Na przykład:

obraz.thumb.png.e71200ba2538bf1b938ae91cedbff767.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...