Skocz do zawartości

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego


usiek

Recommended Posts

57 minut temu, usiek napisał:

Któryś z youtuberów pisał, że on tak podnosi.. ale zastanawia mnie w jaki sposób

Coś podobnego widziałem w castoramie. Jest tylko kwestia przymocowania płyty, kiedy ma ona być podniesiona pod kątem, zeby się nie zsunęła. Może jest jakiś profil do podnośnika z ogranicznikiem z jednej strony?

No i "trzecia ręka" w kilku sztukach by sie przydałado podparcia.

Samemu takie i podobne prace jest nie dwa razy (zamiast we dwojkę), ale trzy razy trudniej robić...niestety...

Powodzenia :12_slight_smile:

Link do komentarza

Chwilowo mam przestój ale już się zastanawiam czy dobrze to sobie wykombinowałem...

Na suficie między jętki 18cm zacząłem pakować 2x10cm wełny. Nie bardzo mi się to podoba ale zrobiłem tylko jeden "pas" i nie wiem czy w następne nie będę rozwarstwiał i dawał 10+5.

 

Od spodu sznurkuję to zwykłym sznurkiem i na gwoździe papniaki.

Profile i płyty GK będą jeszcze 10 cm pod jętkami więc ta wełna musi tam wisieć na tych sznurkach.

Czy ona tam długo powisi czy kiedyś pierdzielnie na sufit od góry?

Link do komentarza
1 minutę temu, animus napisał:

Długo powisi.

A to nie będę kombinował...

Łysy gdzieś tam chyba mówił, że sznurek to nie... że żmijka stalowa ITD :P

A jak już jestem to muszę wiedzieć co chcę i materiał na kolejny etap zbierać...

 

Mam uniflota knaufa 5kg na łączenia.

Chcę jak najmniej świrować z tymi Q.... Co muszę dać na wyszpachlowany sufit?

I czym przejechać ściany? Tynk cementowo-wapienny jest.

Link do komentarza

Uniflot, fizelina na rigipsa na łaczenia, taśma tuff-tape na kąty rozwarte pójdzie..

 

Czyli później wszystko tym https://allegro.pl/oferta/nida-start-sinat-gips-szpachlowy-25kg-8999888141

a na koniec tym https://allegro.pl/oferta/masa-szpachlowa-acryl-putz-finish-27-kg-6462466159 ?

 

Gruntować to najpierw trzeba? Ściany chyba tak bo z nich się sypie jak ręką przejadę....

 

 

edit: ten Siniat Start pisze, że do łączeń to jest... to chyba nie ten mi potzrebny

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
16 godzin temu, animus napisał:

Po szpachlowaniu jak przeszlifujesz to znowu grunt, chyba że rzeźbisz blichówą. 

Próbujesz mnie chyba przerzucić na wyższy poziom tymi nazwami. Ale google pokazuje mi, że blichówka to paca :)

 

Ja muszę mieć dokładny plan... żeby się do niego przygotować.

Majstry co troszkę tynki spi..doliły mówiły, że to jest takie gładkie, że przetrzeć lekko i malować. Ale ja sobie wymyśliłem, że dam wałkiem jedną warstwę jakiejś gładzi i przejadę pacą Kubala za miliony monet (ale Mhtyl mnie odwiódł od zakupu takiej pacy). Bo jak machnę taką pacą to nawet szlifować nie będzie trzeba :)

 

Czyli jedna warstwa to się nie da? Musi być ten gips szpachlowy i później dopiero finisz?

I sufit i ściany ta sama metoda i te same materiały?

 

Co to znaczy, że jak rzeźbię blichówką to nie muszę gruntować?

Link do komentarza

 Kubala to firma a pace robi  różne, domyślam się że chciałeś przetrzeć gąbką.:scratching:

 Może być też sam finisz, wszystko zależy od powierzchni.

Rzeźbienie blichówą to skrobane powierzchni po szpachlowaniu, jak wyschnie, zawsze trzeba to robić, znikają wtedy kamyczki i dropy.

Tynk też przed gruntowaniem trzeba przerzeźbić i zamieść.

 

Tu masz filmik, czym większa "stalówka" tym gładsza i równiejsza powierzchnia.  

Trzecia minuta filmu gościu rzeźbi akurat szpachelką.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
19 minut temu, animus napisał:

Kubala to firma a pace robi  różne, domyślam się że chciałeś przetrzeć gąbką.

Heh... źle nazwałem :) Chodziło mi o to:

https://allegro.pl/oferta/kubala-pioro-noz-do-scian-tynku-gladzi-gipsu-60cm-9044154662

 

 

Tak to chciałem machnąć... jedną warstwą :)

 

 

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Do szerokiego noża to przydałaby się masa amerykańska i jest to do zrobienia, tamte gipsy za szybko wyschną.

https://www.google.com/search?q=masa+amerykańska+ProForm+MULTI-USE&tbm=isch&hl=pl&ved=2ahUKEwivntmgiOjpAhUhwsQBHQaaCUUQBXoECAEQHA&biw=1269&bih=635

Jak chcesz inwestować więcej to lepsze takie szpachle finiszowe:

https://voxtools.pl/speedskim-narzedzia-do-gladzi-c-5.html

Idealne do gładzi amerykańskich.

 

 

 

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, usiek napisał:

Tak to chciałem machnąć... jedną warstwą :)

 

 

On ma już ścianę wyprowadzoną pod ostateczną gładź.

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć, jaką gładkość, kiedyś nawet po gładzeniu,  farbę nakładałem taką szpachlą,  to dopiero wychodzi gładkość, muchy spadają, nie mogą długo się utrzymać. :icon_mrgreen:

Link do komentarza
1 godzinę temu, animus napisał:

On ma już ścianę wyprowadzoną pod ostateczną gładź.

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć, jaką gładkość, kiedyś nawet po gładzeniu,  farbę nakładałem taką szpachlą,  to dopiero wychodzi gładkość, muchy spadają, nie mogą długo się utrzymać. :icon_mrgreen:

Nie mam żadnych wygórowanych wymagań... tanio, szybko i żeby za dużo się nie narobić :)

 

Ma być normalnie, gładko... żadnego Q10 nie potrzebuje.

Ta gładź głównie przez takie pęknięcia jak na fotce. Trochę dużo ich jest. I że jak ryjem polecę na ścianę żeby go nie obejrzeć za mocno :)

 

240b6e017e690a6f.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, usiek napisał:

Nie mam żadnych wygórowanych wymagań... tanio, szybko i żeby za dużo się nie narobić :)

 

Ma być normalnie, gładko... żadnego Q10 nie potrzebuje.

Ta gładź głównie przez takie pęknięcia jak na fotce. Trochę dużo ich jest. I że jak ryjem polecę na ścianę żeby go nie obejrzeć za mocno :)

Tam był skurcz duży, popękało bo za bardzo rozwodnione ktoś nakładał,  możesz spróbować zamulić to pacą gąbkową.

Link do komentarza
21 godzin temu, usiek napisał:

Ale jak przejadę gładzią to chyba też wystarczy?

Zależy jakie masz oczekiwania, jakiej gładkości oczekujesz...

Trzeba sobie uświadomić,   że są różne wykończenia powierzchni ścian... w ostatnim filmiku gość mówi o szpachlowaniu ściany, nie o wykonaniu GŁADZI... Po szpachlowaniu dość nierównych ścian uzyskuje się dalej dość nierówne - nieco równiejsze - ściany, tylko tyle, że gładkie w dotyku... wszystkie nierówności ściany, przy oświetleniu bocznym będą widoczne, ale czasem, przy oświetleniu centralnym, ten standard wystarcza.

Czym nieco innym jest gładź... tu powierzchnia jest wykańczana niemal na lustro i przy oświetleniu halogenem po ścianie nie powinno być żadnych, no, niemal żadnych odchyleń od płaszczyzny!

Jak TY przejedziesz gładzią, to może Tobie wystarczyć, ktoś inny może tego nie zaakceptować. Musisz zdawać sobie sprawę, że ten stan, który uzyskał autor filmiku, a który animus określił jako dramat - jest może łatwy do osiągnięcia dla autora, ale Ty tego nie osiągniesz, choć jak mówię: NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ. Autor filmiku dość długo musiał pracować, żeby uzyskać taką sprawność przy operowaniu pacą i wyćwiczyć te ruchy - kierunek, nacisk pacy, podejście do ściany... to tylko tak fajnie i prosto wygląda na filmiku... Pamiętam swoje pierwsze próby w gładzeniu ścian - też to był dramat... Praktyka ten dramat usuwa...

Nigdy nie nastawiałem się "na raz"... drugi raz był konieczny, czasem przydawał się trzeci... z międzyszlifowaniami...

 

 

23 godziny temu, animus napisał:

możesz spróbować zamulić to pacą gąbkową.

A to powinien wykonać wykonawca, właśnie

21 godzin temu, usiek napisał:

to "zafilcować"

przed całkowitym utwardzeniem tynku... Gdyby zafilcowali, nie byłoby tych pęknięć...

Link do komentarza

Wieczorkiem odniosę się do tych Waszych postów... Nawet fotki tynku porobiłem.

Ale teraz muszę troszkę wełny upchnąć bo chcę jak najszybciej z nią już skończyć :)

 

Tu od ściany jest 26cm. Pakować tam wełnę i nie wypadnie, czy jakoś sznurkować? Trzeba by kołki wiercić żeby sznurek było do czego przymocować....

 

c5214b9d2f922ae3.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, usiek napisał:

 

 

Tu od ściany jest 26cm. Pakować tam wełnę i nie wypadnie, czy jakoś sznurkować? Trzeba by kołki wiercić żeby sznurek było do czego przymocować....

 

c5214b9d2f922ae3.jpg

Ten profil w prawym górnym  rogu na zdjęciu to jest tak na sztukę na razie czy już na stałe przykręcony? Bo tam jest błąd, profil CD wejść w środek UD.

Między kleszcze nie dajesz wełny?

Link do komentarza
12 godzin temu, mhtyl napisał:

Ten profil w prawym górnym  rogu na zdjęciu to jest tak na sztukę na razie czy już na stałe przykręcony? Bo tam jest błąd, profil CD wejść w środek UD.

Między kleszcze nie dajesz wełny?

To jest tak na sztukę :) Po przeciwnej stronie mam wyłaz na strych więc ten profil mogłem nie zdejmować tylko go tak przesunąć. Bo ja to od dupy strony robiłem... najpierw CD60, później zaznaczanie gdzie ma być UD i co któregoś CD zostawiałem jako "prowadnica" co bym tym UDkiem trafił dobrze.

Masakra będzie teraz te CD60 tam powpinac. Na skosie już był problem, musiałem UD rozginac, wieszaki podcinać, a nawet profile lekko przycinać.... kilka k...rw sypnąłem do tego i jakoś powchodzilo. Trzeba uważać bo takiego ponad 3m CD60 można złamać jak by go próbować wygiąć po długości 

 

Między kleszcze pójdzie wełna ale na samym końcu co by wykorzystać jak najwięcej odpadów.

 

Wczoraj jak przeczytałem te Wasze posty o szpachlowaniu to szybko przyznałem Wam rację. Skoro w 3 tak mówicie to ja swoim pomysłem przekombinuje i będę napewno musiał poprawiać. Trzeba się nastawić od razu na podwójne szpachlowanie. 

Nie bardzo wiem czemu i jakie placki wyjdą ale kilka dni temu był tu jakiś temat... komuś coś właśnie powychodzilo więc wierzę na słowo.

 

@animusod samego początku dobrze mówił.

Po tym filmie wyżej ja się spodziewałem chyba efektu gładkości jak stół :)

 

A tu gość szlifuje później te ściany i gdzieś tam mówi, że szpachla na tynk CW na jeden raz to tak nie bardzo. Chciał to sprawdzić tylko...

 

 

 

A tu znalazłem, że wcześniej pokazywał też sufit.... Musi być tak samo po całości i tutaj to pióro fajnie mu to zbierało...

 

 

Ja mam ściany wydaje mi się proste więc podrownywal nie będę bo i nie dam rady. Ja kiedyś chciałem sobie ściany podrownac więc wiem jak to wygląda :)

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
12 godzin temu, usiek napisał:

to pióro fajnie mu to zbierało...

Bo on już wie jak je prowadzić, jaką gęstość ma mieć gładź, którą nakładał...

 

Uwierz mi, że na pierwszy raz nie jest to takie proste...

Ale on też kiedyś zaczynał... może miał pod ręką jakiegoś guru, który podpowiadał na bieżąco...

 

Powodzenia obraz.png.f4d61e40831bb30462ed087c3b385d79.png

Link do komentarza
8 minut temu, animus napisał:

Widać, 2 x szpachel i raz putz. 

Czyli najpierw odpylam to miotłą?

Później grunt... jaki grunt? (Wolę zapytać bo raz kiedyś sobie zagruntowalem sufit Unigruntem i się święcił jak psu jajca)

Między pierwszą a drugą warstwą szpachli bez gruntu?

I między szpachla a putzem też bez gruntu?

 

Link do komentarza

Tam jest "ciepły parapet" czyli twardy styropian.

To pękło samo czego się spodziewałem... a odpada jak się teraz o to oprę lekko.

Tynkarze otynkowali do parapetu i zostawili wystający. Się dowiedziałem, że to powinni obciąć i otynkować od czoła.... to obcięli i otynkowali.

 

I wszystkie okna tak mam.... do poprawy.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Aha, zapomniałem jeszcze jedno.

Tu wełnę dopiero taki pasek teraz i zamknąć to folią? Gdzie tą folie przykleić? Łysy pokazywał, że na uszczelniacz do środka tego felca... ale czy później tam płytę jeszcze wcisnę...

Nie mam wogole pomysłu jak tą folie przy oknie kleić. Chyba z kawałków coś posklejać trzeba.

 

03e460d9d6e5bdf4.jpg

Link do komentarza
22 godziny temu, usiek napisał:

Tego tynku tam różnie jest.... Od 0.5cm do 2cm i zalezy, które okno

 

4227f79f13483a09.jpg

Trzeba kupić Solbet / Multipor  5cm, lub 6cm,  naciąć z niego pasków o odpowiedniej wysokości, odciąć szczelinę na taką  głębokość, przykleić na brzegu na klej te paski płyty np. Multipor i zaszpachlować,  wyrównać z tynkiem.

 

21 godzin temu, usiek napisał:

Etap wełny można powiedzieć, że zakończony. Tylko, że światło miał być plafon na środku a mi teraz zachciało się chyba halogenów :)

Co byście tam dali? Sam plafon bo już jest sufit nisko czy 4 halogeny po rogach? Czy plafon i halogeny? ;)

Jak sypialnia, to obojętne.

1 godzinę temu, usiek napisał:

Aha, zapomniałem jeszcze jedno.

Tu wełnę dopiero taki pasek teraz i zamknąć to folią? Gdzie tą folie przykleić? Łysy pokazywał, że na uszczelniacz do środka tego felca... ale czy później tam płytę jeszcze wcisnę...

Nie mam wogole pomysłu jak tą folie przy oknie kleić. Chyba z kawałków coś posklejać trzeba.

Wełna równo z profilem, folia do felca.

Płyty z dwóch brzegów są pocienione.

Link do komentarza
59 minut temu, animus napisał:

Wełna równo z profilem, folia do felca.

Płyty z dwóch brzegów są pocienione.

Do parapetu wrócimy później bo nic nie rozumiem... ;)

 

Taki płat wełny szeroki na ok 5cm chce dać na bok krokwi... od krokwi do felca (tej pianki) żeby sięgał. O to chodzi?

Folie wkleić do felca... na dno felca czy na bok dać uszczelniacz, dać folie i kawałkiem płyty wcisnąć i docisnąć?

 

31448e8934603166.jpg

 

To w felc mam dawać oryginalna krawędź? To będzie więcej równania bo te płyty mają takie 5cm zwężenie i na końcu faza. Myślałem jakaś krawędź ciętą tam pakować...

 

Czy sobie sam mam pocieniowac?

 

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...