Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Remontowa

Maszyna do cięcia styropianu?

Recommended Posts

Jaki model maszyny do ciecia styropianu możecie polecić? Coś, co da rade ciąć w ukosie dość gruby styropian. Chodzi o szybkie i precyzyjne cięcie, tak by nie robić dużego bałaganu. 

59 minut temu, Remontowa napisał:

Jaki model maszyny do ciecia styropianu możecie polecić?

Mam coś takiego, dość dużo przecinałem, ale głównie pionowo. Pod kątem też.

https://perfekt-system.pl/

image.png.629a0c6525ef495ae1fee63c8c4d64d0.png

coś koło 500 zł chyba, ale nie pamiętam dokładnie

działa ze dwa lata

Są urządzenia droższe i bardziej precyzyjne - ale tak do moich celow starcza.

Co oznacza "dość gruby"? Z powodzeniem można to zrobić używając stołowej piły tarczowej o dość drobnych zębach. Równo i powtarzalnie dzięki przykładnicy. Ale grubość jest ograniczeniem. Jeżeli cięcia jest niezbyt wiele można posłużyć się też wyrzynarką z długim brzeszczotem. Oczywiście też drobne zęby. To tak z narzędzi amatorskich, nie tych wyspecjalizowanych do cięcia styropianu.

Styropian ciąłem samoróbką zrobioną ze starej piły ramowej, na której naciągnięty był drut oporowy, zasilany z transformatora. Całej płyty nie obejmowała, ale do moich celów urządzenie było wystarczające... Coś na wzór z załączonych wyżej zdjęć.

Cięcie piłami wszelkiego rodzaju jest skuteczne, ale powoduje powstawanie"śniegu" :bezradny:styropianowego... a pytaczowi chodzi o:

5 godzin temu, Remontowa napisał:

szybkie i precyzyjne cięcie, tak by nie robić dużego bałaganu

2 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Z powodzeniem można to zrobić używając stołowej piły tarczowej o dość drobnych zębach. Równo i powtarzalnie dzięki przykładnicy. Ale grubość jest ograniczeniem. Jeżeli cięcia jest niezbyt wiele można posłużyć się też wyrzynarką z długim brzeszczotem. Oczywiście też drobne zęby

Tak ciąłem z początku. Ale syf leci ze styropianu i syf zostaje na płycie. Przykleja się do płyty (elektrostatyka chyba) i trzeba przemiatać to. I lata to wkoło. Trudno sprzątac te opiłki naelektryzowane.

Przy cięciu drutem i szybko, i czysto, i rowno, jak w fabryce. Prostopadłe cięcie (w poprzek w każdą stronę) jest dokładne. Jest też jaki taki przymiar do kąta w płaszczyźnie poziomej. Mało prądu zużywa. 

Tylko śmierdzi topiony styro - trzeba albo na polu, albo wietrzyć, żeby się nie inhalować :14_relaxed:.

2 godziny temu, uroboros napisał:

Całej płyty nie obejmowała, ale do moich celów urządzenie było wystarczające...

Właśnie, trzeba uważać, by długość drutu i podstawy była odpowiednia.

@uroboros - dałbym ci punkt, ale mi znikły z ekranu te możliwości. Też tak masz?

8 godzin temu, zenek napisał:

Mam coś takiego, dość dużo przecinałem, ale głównie pionowo. Pod kątem też.

https://perfekt-system.pl/

image.png.629a0c6525ef495ae1fee63c8c4d64d0.png

Zenku

Niestety też nie mam tej opcji.

Też chciałem dać Ci punkt za konkretną odpowiedź, ale chyba wątek w złym dziale... (Szukam ekipy, materiałów na budowę)

edytowałem bo tak lepiej brzmi - poprzednio nieudacznie sformułowałem treść..

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)

56 minut temu, Remontowa napisał:

A ta? Za niecałe 1300 zł od remontech? Ktoś ma ten model? Z tego, co czytam to daje rade do wycinania w ukosie

Oj...albo masz za dużo kasy albo...... ;) 

1 godzinę temu, Remontowa napisał:

Z tego, co czytam to daje rade do wycinania w ukosie. 

Analizowałem te wycinarki - pokazany profil wycięcia jest możliwy - ale powtarzalność rzczej nie. Pokazane są też wycinane dyfuzory - też niepowtarzalne zwykle. 

Te dokładne wycinarki są o wiele droższe - ok 3000zł chyba i więcej. Ale na budowę taka chyba nie potrzebna.

Z drugiej strony ważna jest wygoda - musisz to jakoś wyczaić.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W umowie przyłączeniowej  jest określany zakres odpowiedzialności za funkcjonowania zasilania (naprawy, konserwacja, modernizacja) przez ZE. Może być on różny w zależności od konfiguracji przyłącza, lokalizacji złącza czy urządzenia pomiarowego
    • Garaż na dwa auta w bryle budynku. W projekcie mamy strop drewniany (spadek 2%z obu stron do jednego z narożników) kryty papą w około ogniomur tak więc z dołu nie widać pokrycia dachu. Wyceniając strop nad częścią mieszkalną usłyszałem, że taniej i lepiej wyjdzie zrobić taki również strop teriva nad garażem. Dało mi to do myślenia i mam dylemat. Który "dach" będzie lepszy? Drewniany czy beton? Na stropie betonowym będzie ciężko wywołać spadek, podobno jest papa na styropianie więc to by było już jako izolacja termiczna ale czy to nie jest drogie rozwiązanie? Cena materiałów i wykonania ma dla mnie duże znaczenie.  
    • Zgadza się, musi być nadajnik i odbiornik czy raczej sterownik. Dla mnie opis redaktora z BD był zrozumiały, choć może faktycznie bardzo na skróty napisany albo specjalnie nie doprecyzowany po to aby rozwinęła sie dyskusja  
    • Każdy zakład energetyczny ma zatwierdzaną odgórnie (przez URE) taryfę opłat za wykonanie przyłączy. Faktycznie do 200 m jest zryczałtowana opłata za kW mocy przyłączeniowej. Jednak z inną (niższą ) stawką za przyłącza napowietrzne, niż za kablowe (ziemne). Stawka przy dłuższym przyłączu też jest zróżnicowana zależnie od rodzaju przyłącza (napowietrzne czy kablowe).
    • Oczywiście. Ale to duży skrót myślowy   Jak coś działa bezprzewodowo to zawsze jest jakiś nadajnik i odbiornik. Więc przewody do led czy lampki trzeba doprowadzić ale przez jakiś odbiornik.   Przy okazji:   Nie sądzę, żeby autor miał na myśli umieszczenie wyłącznika na suficie.   Po prostu niefortunnie skonstruował zdanie.      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...