Skocz do zawartości

Maszyna do cięcia styropianu?


Recommended Posts

Co oznacza "dość gruby"? Z powodzeniem można to zrobić używając stołowej piły tarczowej o dość drobnych zębach. Równo i powtarzalnie dzięki przykładnicy. Ale grubość jest ograniczeniem. Jeżeli cięcia jest niezbyt wiele można posłużyć się też wyrzynarką z długim brzeszczotem. Oczywiście też drobne zęby. To tak z narzędzi amatorskich, nie tych wyspecjalizowanych do cięcia styropianu.

Link do komentarza

Styropian ciąłem samoróbką zrobioną ze starej piły ramowej, na której naciągnięty był drut oporowy, zasilany z transformatora. Całej płyty nie obejmowała, ale do moich celów urządzenie było wystarczające... Coś na wzór z załączonych wyżej zdjęć.

 

Cięcie piłami wszelkiego rodzaju jest skuteczne, ale powoduje powstawanie"śniegu" :bezradny:styropianowego... a pytaczowi chodzi o:

5 godzin temu, Remontowa napisał:

szybkie i precyzyjne cięcie, tak by nie robić dużego bałaganu

 

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Z powodzeniem można to zrobić używając stołowej piły tarczowej o dość drobnych zębach. Równo i powtarzalnie dzięki przykładnicy. Ale grubość jest ograniczeniem. Jeżeli cięcia jest niezbyt wiele można posłużyć się też wyrzynarką z długim brzeszczotem. Oczywiście też drobne zęby

Tak ciąłem z początku. Ale syf leci ze styropianu i syf zostaje na płycie. Przykleja się do płyty (elektrostatyka chyba) i trzeba przemiatać to. I lata to wkoło. Trudno sprzątac te opiłki naelektryzowane.

Przy cięciu drutem i szybko, i czysto, i rowno, jak w fabryce. Prostopadłe cięcie (w poprzek w każdą stronę) jest dokładne. Jest też jaki taki przymiar do kąta w płaszczyźnie poziomej. Mało prądu zużywa. 

Tylko śmierdzi topiony styro - trzeba albo na polu, albo wietrzyć, żeby się nie inhalować :14_relaxed:.

2 godziny temu, uroboros napisał:

Całej płyty nie obejmowała, ale do moich celów urządzenie było wystarczające...

Właśnie, trzeba uważać, by długość drutu i podstawy była odpowiednia.

@uroboros - dałbym ci punkt, ale mi znikły z ekranu te możliwości. Też tak masz?

Link do komentarza
8 godzin temu, zenek napisał:

Mam coś takiego, dość dużo przecinałem, ale głównie pionowo. Pod kątem też.

https://perfekt-system.pl/

image.png.629a0c6525ef495ae1fee63c8c4d64d0.png

Zenku

Niestety też nie mam tej opcji.

Też chciałem dać Ci punkt za konkretną odpowiedź, ale chyba wątek w złym dziale... (Szukam ekipy, materiałów na budowę)

 

edytowałem bo tak lepiej brzmi - poprzednio nieudacznie sformułowałem treść..

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Remontowa napisał:

Z tego, co czytam to daje rade do wycinania w ukosie. 

Analizowałem te wycinarki - pokazany profil wycięcia jest możliwy - ale powtarzalność rzczej nie. Pokazane są też wycinane dyfuzory - też niepowtarzalne zwykle. 

Te dokładne wycinarki są o wiele droższe - ok 3000zł chyba i więcej. Ale na budowę taka chyba nie potrzebna.

Z drugiej strony ważna jest wygoda - musisz to jakoś wyczaić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...