Skocz do zawartości

Płytki 20x20 na podłogówkę jak grubo kleju


Recommended Posts

Witam, jestem nowym na tym forum, a więc witam wszystkich :) Zamierzam sam wykończyć mój dom szeregowy 80m2 i podejrzewam, że nie jedno pytanie ode mnie na tym forum padnie.

Pierwsze jakie będzie to jaka grubość kleju powinna być pod płytakami gresowymi 20x20 cm. Dodam, że płytki będę łączone na jednej powierzchni z panelami, które z podkładem będą miały 14mm. Moje pytanie brzmi,

czy jeżeli płytka ma 7mm, a poziom paneli to 14 mm czy warstwa kleju 7 mm nie będzie za gruba, kolejne pytanie jaki grzebień użyć, aby po dociśnięciu płytki nie było pęcherzy powietrza, a warstwa 7 mm była zachowana.

 

Proszę o poradę lub konstruktywną krytykę :)

 

PS: Jeżeli płytki są za cienkie mogą zostać zmienione na grubość 9mm, tak aby warstwa kleju była 5mm.

Edytowano przez kazik693 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Podłoże to wylewka cementowa na podłogówkę. Zależy mi na doborze grubości płytki, tak aby warstwa kleju plus płytaka = 14 mm. Stąd moje pytanie jaka grubość kleju, bo płytki mogę wybrać inne i dopasować ich grubość do tego aby warstwa kleju plus płytka równały się 14 mm. Pytanie o grubość kleju też miało rozwiać moje wątpliwości jaka grubość musi iść na podłogówkę. Klej oczywiście elastyczny do płytek na podłogówkę.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

jeśli jest to typowe ogrzewanie podłogowe wodne, wówczas można wyrównać trochę klejem. Rekomendujemy tu niepylący klej weber ZP414. Dla płytek 20 cm, polecana grubość to ok. 4 mm (może Pan posiłkować się załączoną grafiką).

Wyrównać można na dwa sposoby: albo wspomnianym klejem weber ZP414, albo zastosować wylewkę samopoziomującą np. weber.floor POZIOM.

Proszę jeszcze pamiętać, że 1-2 mm może dojść w przypadku zastosowania hydroizolacji mineralnej podpłytkowej (np. webertec Superflex D3 lub D2).

 

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. :)

 

image.thumb.png.5b0401001ea7b56f793759eca0559b65.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...