Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

[S] Oferta farb i tynków DEKORAL, MALFARB, SIGMA, BONDEX w bezkonkurencyjnych cenach!

Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry,   Skonsultowałem sprawę jeszcze raz z moim kierownikiem budowy i dowiedziałem się, że w tym przypadku wywinięcie folii budowlanej na ściany w zupełności wystarczy. Dziękuję za trafną podpowiedź. Nie mniej jednak cały czas martwiłem się podciąganiem kapilarnym na styku ściana/podłoga. dlatego sprawa po konsultacji z kierownikiem została załatwiona w następujący sposób: Na styku ściana-podłoga użyłem zaprawy uszczelniającej Ceresit CR90. Pierwsza warstwa zaprawy położona pędzlem , druga warstwa zaprawy położona szpachelką budowlaną (masa była bardziej plastyczna), trzecia warstwa zaprawy jeszcze raz położona pędzlem. Chciałem użyć dodatkowo taśm CL152 ale w tym przypadku nie ma mowy o przesączaniu się wody lub wody działającej pod konkretnym ciśnieniem, raczej nie będzie miało też miejsca zawilgocenie posadzki w związku z tym zrezygnowałem z taśm. Na to zostanie położona folia wywinięta na ściany. Teren gdzie znajduje się dom - piachy, woda tam nie stoi nigdy, nawet przy bardzo dużych opadach deszczu, ponadto woda z rynien będzie odprowadzana do studni chłonnej.
    • Po dokładniejszym zgłębieniu tematu, okazuje się że jednak wbrew temu co napisałem wcześniej, te nowe liczniki jednak mogą pokazywać wskazania wsteczne, czyli minusować zużycie wody. Może nie wszystkie, ale nawet te z odczytem radiowym jak najbardziej maja taką opcję, czyli nowoczesne. Tak więc proponuję Tobie Pawel1587 dokładne przyjrzenie się temu wodomierzowi w która stronę on się kręci i czy nabija, a może jednak minusuje Ci wskazania tego licznika. Podczytywacz wspominał już o tym i zdaje się że to miał właśnie na myśli, bo jeżeli wszystko w instalacji jest szczelne, to cudów nie ma i coś musi powodować ten ruch wodomierza. Bo w momencie grzania wody w bojlerze na pewno woda będzie się cofać, bo tam nie ma żdnego naczynia przeponowego, ani zaworu zwrotnego. No więc sprawdzaj i pisz bo sam jestem ciekaw. Cholera a do tej pory myślałem że te wodomierze nie rejestrują wstecznego przepływu.  
    • Znaczy się że cały dach jest w poziomie i środkiem się wklęsł?
    • Beż   Bez sprężyn?  A ten materiał to nie za cienki? Pewno materiał  kupiłeś pod maszynę do szycia. https://allegro.pl/oferta/dot-tkanina-meblowa-material-na-sofe-poduszki-bez-9768875152
    • Witam,   Stropodach (6x9m) wylał się majstrowi trochę wklęsły w środkowej części - kałuża na ok. 1-3cm głęboka.    To stropodach (nad częścią ogrzewaną - salon); z jednej strony przyległy do części piętrowej budynku, z trzech pozostałych stron attyki. W projekcie warstwy mam takie: strop żelbetowy - 20 cm; izoalacja  (folia/papa); termoizolacja (styropian) - 15 cm; styropian spadkowy - 1-16cm; papa wst. krycia; papa termozgrzewalna.   Pytanie czym to wyrównać pod pierwszą warstwę dachu najlepiej??
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...