Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
bronxer

Wilgoć w mieszkaniu

Recommended Posts

Witam

Mam problem z wilgocią w mieszkaniu. Problem był przy ogrzewaniu piecem kaflowym i jest nadal przy ogrzewaniu gazowym. Wentylacja która jest teraz w mieszkaniu to kratka z wentylatorem i rurą 110 w łazience.

Na ścianach które są ocieplone od zewnątrz które nie stykają sie ze ścianą od klatki schodowej wszystko gra nic nie wychodzi. Natomiast na ścianie która jest od klatki schodowej i ścianie sąsiedniej wychodzi wilgoć, grzyb. Ta klatka to drugie wejście do budynku, i tu pojawia sie kolejny problem z niesfornym sąsiadem, ale to nie te forum by opisywać całą sytuację.

Klatka schodowa jest nie ogrzewana.
O okresie letnim jak i zimowym klatka jest cały czas zamknięta, mieszkanie sąsiada też nie jest ogrzewane. Proszę o jakieś rozwiązania, ostatnio dużo czytam na temat rekuperacji czy było by to dobre rozwiązanie.

Co to za budynek? Mieszkasz w nim tylko z tym sąsiadem?

Jak żyje ten sąsiad w nieogrzewanym mieszkaniu :icon_eek:?

1 godzinę temu, bronxer napisał:

Wentylacja która jest teraz w mieszkaniu to kratka z wentylatorem i rurą 110 w łazience.

Wentylacja to nie tylko WYLOT powietrza... Masz pewnie szczelne okna drewniane albo plastikowe - są w nich nawiewniki?

Budynek wybudowany w latach 80-90 dokładnie nie wiem, sąsiad nie pali w piecu. Okna sa bez nawiewnikow.

43 minuty temu, bronxer napisał:

Budynek wybudowany w latach 80-90 dokładnie nie wiem, sąsiad nie pali w piecu. Okna sa bez nawiewnikow.

Ale co to za budynek? Jakiej wielkości? Kto jest właścicielem?

Brak nawiewników  to brak wentylacji i przede wszystkim trzeba sprawdzić wilgotność powietrza w mieszkaniu (kupić wilgotnościomierz) - w sezonie grzewczym nie powinna być wyższa niż 60%.  Pozostaje do rozwiązania problem ocieplenia  ścian od zimnych  pomieszczeń (klatki schodowej, sąsiada)

• Lubię to 1

38 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Brak nawiewników

w oknach pokoju, kuchni.

I ważne - jeśli w łazience jest piecyk gazowy, to chyba powinna być wentylacja nawiewna. To samo w kuchni, jeśli jest kuchnia gazowa.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W umowie przyłączeniowej  jest określany zakres odpowiedzialności za funkcjonowania zasilania (naprawy, konserwacja, modernizacja) przez ZE. Może być on różny w zależności od konfiguracji przyłącza, lokalizacji złącza czy urządzenia pomiarowego
    • Garaż na dwa auta w bryle budynku. W projekcie mamy strop drewniany (spadek 2%z obu stron do jednego z narożników) kryty papą w około ogniomur tak więc z dołu nie widać pokrycia dachu. Wyceniając strop nad częścią mieszkalną usłyszałem, że taniej i lepiej wyjdzie zrobić taki również strop teriva nad garażem. Dało mi to do myślenia i mam dylemat. Który "dach" będzie lepszy? Drewniany czy beton? Na stropie betonowym będzie ciężko wywołać spadek, podobno jest papa na styropianie więc to by było już jako izolacja termiczna ale czy to nie jest drogie rozwiązanie? Cena materiałów i wykonania ma dla mnie duże znaczenie.  
    • Zgadza się, musi być nadajnik i odbiornik czy raczej sterownik. Dla mnie opis redaktora z BD był zrozumiały, choć może faktycznie bardzo na skróty napisany albo specjalnie nie doprecyzowany po to aby rozwinęła sie dyskusja  
    • Każdy zakład energetyczny ma zatwierdzaną odgórnie (przez URE) taryfę opłat za wykonanie przyłączy. Faktycznie do 200 m jest zryczałtowana opłata za kW mocy przyłączeniowej. Jednak z inną (niższą ) stawką za przyłącza napowietrzne, niż za kablowe (ziemne). Stawka przy dłuższym przyłączu też jest zróżnicowana zależnie od rodzaju przyłącza (napowietrzne czy kablowe).
    • Oczywiście. Ale to duży skrót myślowy   Jak coś działa bezprzewodowo to zawsze jest jakiś nadajnik i odbiornik. Więc przewody do led czy lampki trzeba doprowadzić ale przez jakiś odbiornik.   Przy okazji:   Nie sądzę, żeby autor miał na myśli umieszczenie wyłącznika na suficie.   Po prostu niefortunnie skonstruował zdanie.      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...