Skocz do zawartości

Droga dojazdowa czy zjazd


Recommended Posts

Witam i bardzo proszę o pomoc, 

Gmina przebudowała układ dróg i zmieniono dojazd do mojej posesji. Na załączonej grafice moja działka ma nr. 58. Wcześniej droga szła wzdłuż mojej posesji przez działkę 63/9 i zjazd był bezpośrednio w droge. Teraz wybudowano nowa drogę obok działki i tam wybudowano zjazd - działka 236/9 i 63/8. Gmina upera się, że to zjazd i ma wymiar 4,5m i szerokość drogi 3,5m. Obecnie wyjazd z mojej nieruchomosci(brama) jest na działkę 63/9(wczesniej ulica) jest łuk i dalej zjazd jest na działce 63/8. Nigdzie nie widziałam takiego zjazdu, zawsze na grafikach łączy się z nieruchomością na wprost. Czy w takim wypadki nie powinna to być droga dojazdowa oraz zjazd z tej drogi w miejscu, gdzie jest moja brama? Czy taka droga nie powinna mieć placu do zwracania? Mamy duży problem z wyjazdem, ponieważ mamy autolawetę. Wcześniej wyjezdzalismy w droge, która miała 7m bez problemu. Czy jest szansa coś w tym przypadku wywalczyć? 

pobrane.jpeg

Link do komentarza

Zgłaszaliśmy uwagi, jednak gmina traktuje to "coś" jako zjazd indywidualny i podaje parametry na połączeniu drogi publicznej, a nie mojej bramy. Działka po drugiej stronie ulicy ma identyczny dojazd tylko dłuższy i tutaj zrobiono droge dojazdowa. Mamy problem ze złamaniem się na tym łuku przy bramie nasza lawetą, jak wyjeżdżamy nawet osobówką to musimy się łamać. W takim wypadku podejrzewam, że np. Straż pożarna też do nas się nie "złamie". Według mnie to powinna być droga dojazdowa i zjazd z niej w miejscu gdzie jest brama, ale już sama nie wiem. I jeszcze pytanie czy tzw. "dojście" do posesji musi być jakość utwardzone? Mamy tylko ten zjazd. 

Link do komentarza

Przy przebudowie drogi inwestor  (gmina) ma obowiązek wykonania zjazdu z drogi publicznej do granicy przylegającej działki. Zjazd musi odpowiadać parametrom określonych w szczegółowych przepisach i Z pewnością nie może utrudniać wjazd na posesję. W praktyce przy przebudowach ustala się z właścicielami posesji lokalizację i formę takiego zjazdu nawet  gdy nie są oni stroną w postępowaniu o wydanie pozwolenia na przebudowę drogi. Przy braku efektów negocjacji zawsze pozostaje droga sądowa poprzez złożenie pozwu o spowodowanie utrudnienia dojazdu.

Link do komentarza

Budynek już stoi, a w projekcie na który uzyskano pozwolenie na budowę  (plan zagospodarowania działki) zaznaczono lokalizacje wjazdów i to jest podstawą do projektowania zjazdu z drogi. Z zamieszczonego planu wynika, że ten wjazd jest tymczasowy do czasu pobudowania ul. Działkowej, ale bez dodatkowej wiedzy o planach Urzędu trudno to jednoznacznie ocenić.

 

Link do komentarza

Ulica ma być przebudowywana, ale zjazd ma zostać tak jak jest. Nie wiem czy urząd miasta nie ma kolejnego problemu. Okazuje się, że działka 63/9 zajęta w latach 80 pod drogę, która faktycznie powstała, formalnie w księdze wieczystej jest własnością moich dziadków. Problem się rozszerza, bo jest 5 spadkobierców po dziadkach. Czy w związku z tym miasto otrzyma pnb na przebudowę drogi? To dla nas ważna informacja pod kątem przebudowy zjazdu. Jeśli gmina będzie musiała budować drogę oraz chodnik poza działka 63/9 to jest szansa na szerszy zjazd. W aktualnych planach przebudowy na tej działce jest chodnik i ścieżka. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...