Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Zaproponowany przez projektanta styropian jest ewidentnie źle dobrany. EPS 80 to typ wyrobu stosowany do ocieplenia podłóg, dachów i innych miejsc, gdzie występują obciążenia ściskające, ale nie jest to optymalny wybór do ocieplania ścian zewnętrznych (produkt przewymiarowany) Dodatkowo styropian EPS 80 jest niezgodny z większością dokumentów odniesienia dla kompletnych systemów ociepleń. Dla zastosowań styropianu na ocieplenie ścian zewnętrznych „fasada” stosuje się styropian, który w kodzie wyrobu ma oznaczenie „EPS S” i  w tym zastosowaniu (fasada) nie ma podawanej żadnej wartości liczbowej.

Jeżeli jest podawana wartość liczbowa przy EPS, np. EPS 80 to odnosi się to tylko do  parametru  wytrzymałości płyt styropianowych na ściskanie oznaczony w kodzie wyrobu symbolem CS(10)… i podana za nawiasem wartością wyrażona w liczbie np. EPS 80. Ten parametr  jest deklarowany tylko dla wyrobów, które po zastosowaniu będą poddawane oddziaływaniu sił ściskających, np. izolacja podłóg, dachów płaskich, parkingów, posadzek przemysłowych, ścian fundamentowych poniżej poziomu gruntu, itp.

W grupie produktów „fasada” płyty nie są poddawane obciążeniu na ściskanie, dlatego  parametr CS(10)… nie jest dla zastosowania „fasada” deklarowany.  Do ocieplenia ścian zewnętrznych budynków w kompletnym systemie ociepleń należy stosować styropian oznaczony w nazwie „fasada” np. TERMONIUM fasada, GALAXY fasada, GOLD fasada, itp. Najważniejszym parametrem w tym zastosowaniu jest wytrzymałość na rozciąganie oznaczona symbolem TR np. TR 80 lub TR 100

  • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2019 o 09:14, mariusz1992 napisał:

W projekcie zapisano styropian na ścianę EPS 80. Na stronie internetowej firmy Termo Organika nie znalazłem takiego produktu. Jaki to będzie odpowiednik ?

Na stronach internetowych pojawia się wzmianka, że przy spełnieniu określonych warunków brzegowych (to moja interpretacja) można ten styropian dać na ścianę w strefie cokołowej -> "Przy zastosowaniu odpowiedniej hydroizolacji styropian EPS 80-038 może zostać użyty do wykonania ścian poniżej poziomu gruntu i dachów płaskich. Z powodzeniem znajduje zastosowanie, jako izolacja cieplna cokołów wykonana w systemie Bezspoinowych Systemach Ociepleń."

Cytat zaczerpnięty z https://styropianonline.pl/

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...