Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
dawid86

Dom 360m2 z piwnicą budowany własnoręcznie

Recommended Posts

1 minutę temu, joks napisał:

Nie wszystkie się da , w trakcie zrywania szalunków nie wszystkie wykręcisz bo skutecznie bywają zamaskowane betonem czy inną zaprawą , i kruche są , szybko się ułamują i część zostaje w drewnie ..i to co zostaje pustoszy tarczę w pile .A ja taki szczęściarz jestem że na pile , w trakcie piłowania te obłamki znajduję ..:icon_biggrin:

Wiesz, jak to się robi samemu to nie ma problemu, najgorzej jak fachowcy to robią to wtedy co im i tak tego nie będą rozkręcać więc lecą  aby szybciej, widziałem jak tacy fachowcy wkręty wbijali młotkiem i zakrzywiali :) . Ja sam skręcałem i potem sam rozbierałem szalunek i rozkręcałem i nie miałem problemu. Wkręty czarne fakt są kruche ale w drewno sosnowe wkręcają się jak w masło, gorzej gdy trza wkręcać w twarde drewno to wtedy ukręcają się przy łbach.

Przed chwilą, mhtyl napisał:

Wiesz, jak to się robi samemu to nie ma problemu, najgorzej jak fachowcy to robią to wtedy co im i tak tego nie będą rozkręcać więc lecą  aby szybciej, widziałem jak tacy fachowcy wkręty wbijali młotkiem i zakrzywiali :) . Ja sam skręcałem i potem sam rozbierałem szalunek i rozkręcałem i nie miałem problemu. Wkręty czarne fakt są kruche ale w drewno sosnowe wkręcają się jak w masło, gorzej gdy trza wkręcać w twarde drewno to wtedy ukręcają się przy łbach.

Mi bardziej chodziło o to że na budowie jak wkręci się kilka ....a nawet kilkanaście tyś wkrętów to nie wszystkie się wykręci ...są wygodne , trzymają tak jak żaden gwóźdż nie utrzyma , wygodne w użyciu , i w ogóle same plusy ..tylko chodzi o odzyskanie tego opału ..:D tu jest minus , ale tylko dla tych co palą takim drewnem ..

3 minuty temu, joks napisał:

Mi bardziej chodziło o to że na budowie jak wkręci się kilka ....a nawet kilkanaście tyś wkrętów to nie wszystkie się wykręci ...są wygodne , trzymają tak jak żaden gwóźdż nie utrzyma , wygodne w użyciu , i w ogóle same plusy ..tylko chodzi o odzyskanie tego opału ..:D tu jest minus , ale tylko dla tych co palą takim drewnem ..

Przy takiej ilości wkrętów to nie ma co się dziwić :)  Ja miałem kilkadziesiąt.

4 minuty temu, mhtyl napisał:

Ja miałem kilkadziesiąt.

Żeby to zawsze tak łatwo było..

Strzemiona są wykonane niepoprawnie, końce wewnętrzne strzemion powinny być wygięte do środka.

626613_2.jpg

626613_1.jpg

Do skręcania drutu wiązałkowego to najprostsze narzędzie jakie może być to co na fotce poniżej. Tymi obcęgami to sie zajedziesz przy skręcaniu zbrojenia.

870a6f4a42468f9a628667891542

Albo trochę droższy, 30-40 zl taki przyrząd.

i-dedra-wiazarka-zbrojen-twist-1275.jpg

Dlaczego tak wykonuję strzemiona mówiłem we wcześniejszym filmie - zagięte krótsze końce do środka przeszkadzają podczas skręcania belek w narożnikach (uniemożliwiają równoległe połączenie zakładów dwóch belek) - wiem bo w wieńcu płyty fundamentowej tak robiłem i było to uciążliwe. Zgadzam się, że takie jak pokazałeś powiedzmy lepiej trzymają pręty belki ale uważam, że nie jest błędem gdy te końcówki są pod kątem prostym. Po to wiążemy dobrze drutem aby się to trzymało. Powiem więcej - nie widziałem jeszcze firmy budowlanej która wygina te końcówki do środka ;)

Co do narzędzia służącego do skręcania drutu - używane przeze mnie kleszcze są właśnie do tego przeznaczone. Poza tym każdy wybiera to co mu bardziej pasuje. Pozdrawiam

Węzły martwe - ciąg dalszy skręcania belek - nadproża.

1449435529_57-budowana5.thumb.jpg.ebc2dbe8ac6c9da916676491fc4cbf21.jpg

https://youtu.be/vdP_yvLVryc

Edytowano przez dawid86 (zobacz historię edycji)

23 godziny temu, dawid86 napisał:

Co do narzędzia służącego do skręcania drutu - używane przeze mnie kleszcze są właśnie do tego przeznaczone. Poza tym każdy wybiera to co mu bardziej pasuje.

Jakoś mnie naszło odnośnie wykorzystania po robocie narzędzia i resztek drutu wiązałkowego :)

84091818_506181500296449_535123083648827392_n.jpg

34 minuty temu, bobiczek napisał:

Jakoś mnie naszło odnośnie wykorzystania po robocie narzędzia i resztek drutu wiązałkowego :)

84091818_506181500296449_535123083648827392_n.jpg

Pięknie Ci to wyszło, pomyśl nad opatentowaniem. 

Co do wiązania strzemion i narzędzi to te cążki które używasz są dobre, ale jak byś chciał zmienić na klucz który pokazał Mhtyl to można go zrobić samemu z drutu fi6 , zaginasz końcówkę na rączkę aby Ci pasowała do ręki, chociaż może zostać proste, a drugą  końcówkę zaklepujesz i zaginasz, tanio i szybko. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez ewamariusz (zobacz historię edycji)

U mnie się sprawdziły druciki z gp i wkrętarka zwykła, natomiast sam klucz z gp się nie spradził choć jest dosyć solidny.

9 minut temu, dawid86 napisał:

Zakładam szalunki i belki wieńca.

Dopisz "korzystając z wiosny trwającej zimą".

3 minuty temu, retrofood napisał:

Dopisz "korzystając z wiosny trwającej zimą".

Dokładnie, pogoda jest mega więc trzeba korzystać :). Pozdrawiam

20 godzin temu, retrofood napisał:

Co tam takie zielone rośnie w okolicy drzew?

Hehe to chyba refleks bo zdjęcie robione pod słońce ;) aż tak zielono to jeszcze tam nie ma. Pozdrawiam

Dnia 1.02.2020 o 16:34, dawid86 napisał:

Wkręty czy gwoździe? Co się bardziej sprawdzi na budowie?

wolę gwoździe - szybciej idzie. Ale wkręty lepiej trzymają.

2 godziny temu, dawid86 napisał:

Jak wykonałem szalunek podciągu 5 metrów nad ziemią bez rusztowania.

Sorki ale nie pisz nieprawdy i nie okłamuj bo jak byk widać rusztowanie i jak z niego korzystasz.

Nie o to rusztowanie chodziło ;) wcześniej wspominałem, że będę musiał zrobić jakieś rusztowanie pod tym podciągiem od strony zewnętrznej budynku, ale jak widać obyło się bez tego. Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...