Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ogrzewanie podłogowe


Michał.1

Recommended Posts

Witam jestem na etapie instalowania ogrzewanie w nowym domu. Zastanawia mnie czy można przy ogrzewaniu piecem węglowym (miałowym), zastosować ogrzewanie podłogowe np. w łazience, kuchni, korytarzu (oprócz tego dodatkowo grzejnik)? Czy raczej nie powinno się robić takich kombinacji?
Link to postu
Zależy w jakim systemie będziesz robił instalacje co. Ja mam hepword i ogrzewanie podłogowe miejscami oraz kaloryfery. Wiem, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym nie powinna przekraczać 50 stopni. takie były zalecenia. Mając piec gazowy możemy ustawić sobie temperaturę - piec jest ustawiony max. na 50 stopni. Niewiem jak jest w przypadku pieca węglowego czy można nim sterować w taki sposób aby ustawić temperaturę? Raczej nie. A może sie mylę - piece węglowe kojarzą mi sie z takimi prymitywnymi urzadzeniami.
Link to postu
Mnie też piece węglowe kojarzą sie ze starymi urządzeniami, którymi nie dało sie sterować. Ale dużo się ostatnio zmieniło.....

Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym rzeczywiście temperatura nie może być wysoka ponieważ rurki są w podłodze i rozkurczają pod wpływem ciepła i kurczą gdy są zimne.
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
Przy kotle węglowym jak najbardziej można zastosować podłogówki.Jest wiele możliwości ograniczenia temp. wody na podłogówkę.Sporo takich instalacji zrobiłem.trochę kosztów jest,ale jak ktoś chce,to nie ma przeciwwskazań.
Napiszę o tym później,bo już padam.
Link to postu
Źródło ciepła nie jest istotnym ograniczeniem dla instalacji podłogówki.
Trzeba zrobić oddzielny układ mieszający.Najprostsze rozwiązanie to zastosowanie zaworu ograniczającego temperaturę powrotu.Droższe,to centralka sterowana poprzez termostaty w pomieszczeniach,które to sterują elektrozaworami na rozdzielaczu.
Różnica w cenie pomiędzy tymi rozwiązaniami,przy 5-ciu obwodach podłogowych wynosi ok.1000-1200zł.
Są jeszcze pośrednie rozwiązania.
Instalator,który twierdzi,że tego się nie robi do kotłów węglowych albo się boi tematu,albo mu się nie chce,bo i tak jest zawalony robotą.
Do tego pierwszego nie miał bym pretensji.Przynajmniej,skoro się nie zna,nie bierze roboty,by coś nie spaprać.Ma prawo a i dla klienta lepiej.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...