Skocz do zawartości

Co na styropian w piwnicy?


Recommended Posts

Witam

Na jednej ścianie w piwnicy (z okienkiem) położyłem styropian na klej do styropianu (Ściana 140x90). Ściana z cegieł, chciałem ją tylko pomalować ale cegła i zaprawa między nią ma już troche lat, momentami zaprawa się wysypywała jak piasek... postanowiłem to podkleić styropianem, przy okazji trochę wyrównałem ścianę i ociepliłem (budynek ocieplony również od zewnątrz). Pytanie czy jest szansa na pojawienie się wilgoci? na posadzce nowa wylewka, ogólnie pomieszczenie suche. No i co teraz na styropian, nie zależy mi na pięknych ścianach, co dać żeby w końcowym etapie pomalować farbą (Farba Dekoral Akrylit W śnieżnobiała)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Zgadza się, do wykończenia takiej ściany należy podejść tak samo jak w przypadku ociepleń zewnętrznych w systemie ETICS. Jeśli chodzi o możliwość wykraplania się wilgoci, raczej nie powinno być z tym problemu jeśli piwnica jest sucha, a zewnętrzna hydroizolacja jest w dobrym stanie. Ogólnie zaleca się izolować ściany piwnicy ciągłą warstwą hydrofobowego styropianu od zewnątrz, co pozwala osiągnąć pożądany efekt ocieplenia i eliminuje ryzyko wystąpienia problemu z wilgocią. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...