Skocz do zawartości

Wilgoć i wentylacja dachu


Recommended Posts

Orientacyjnie przyjmuje się przekrój w okapie odpowiadający 2 promilom powierzchni połaci i 0,5 promila  (jednostronnie ) w kalenicy. W praktyce - 2 - 3 cm szczelina na całej długości.  Otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych tworzone są na poddaszu nieużytkowym odprowadzając wilgoć przenikającą przez ocieplenie stropu.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Zamierzam ocieplić istniejący dach nakrokwiowo i wymienić dachówki. Pytanie: czy projekt takiego ocieplenia wykonuje firma dekarska czy też lepiej zlecić to... no właśnie komu?
Link do komentarza

Ja bym skonsultował z doradcą technicznym z firmy, która sprzedaje izolacje nakrokwiowe - prawdopodobnie wszyscy producenci wełny mineralnej, płyt PIR/PUR i dodatkowo np. Pruszyński blachy. Zaraz wywołam do tablicy Eksperta Blachy Pruszyński, służy fachowo pomocą, może coś ciekawego podpowie. Dodatkowo bym skorygował informacje od dostawcy izolacji u firmy wykonawczej, która robiła takie układy. Wtedy będziesz wiedział, ile towaru zamówić i czy to Ty czy wykonawca zamówi w hurtowni. To już formalne kwestie, ale ja bym obrał takie 2 drogi.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Andrzej Wilhelmi
Rysunek nr 2 pokazuje poprawne wykonanie krycia wstępnego bez względu na rodzaj folii. Pokazane na rysunku nr 3 otwory w ścianach szczytowych nic nie dają. natomiast sam rysunek pokazuje poprawne wykonanie kalenicy z otwarciem w sztywnym poszyciu i kryciu wstępnym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...