Skocz do zawartości

Wygodne schody na poddasze


Recommended Posts

Od dawna marzył mi się wielopiętrowy dom. Nie wiedziałam jednak jak rozwiązać problem właśnie ze schodami. Jakoś nie mogłam sobie ich wyobrazić np. w salonie, ale jednocześnie obawiałam się, że perspektywa klatki schodowej będzie mi się za bardzo kojarzyć z taką w blokach, co automatycznie mnie odrzucało. Ostatecznie jednak została dobudowana klatka schodowa. Teraz widzę, że był to najlepszy wybór. Jest mega funkcjonalna i genialnie prezenuje się z zewnątrz (no i jest więcej przestrzeni w domu). Teraz mam tylko jedną obawę na przyszłość: schody + małe dzieci. Wiadomo, że to przez jakiś czas bo szkraby rosną, ale no jednak :/ Chociaż może wystarczy zamknąć drzwi na poszczególnych piętrach i po problemie, bo już nie będą mieć wstępu. W sumie nie było by to możliwe, jakby schody były bezpośrednio w pomieszczeniach. Hm, kolejna zaleta takiego rozwiązania!

Link do komentarza
20 godzin temu, Elfir napisał:

wielopiętrowy dom to marzenie? Taki blok jednorodzinny?

dlaczego blok - raczej dom. 

Taki dom przy 4 poziomach (piwnica, parter, piętro, poddasze) ma takie plusy:

1. mała powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni użytkowej. Więcej zostaje działki na zieleń lub coś innego.

2. małe straty ciepła w stosunku do parterowego o tej samej pow.

3. możliwe plusy widokowe wyżej

4. Mozliwość wydzielenia kondygnacji dla danego mieszkańca

5. Tańszy koszt metra kwadratowego - ale to chyba, bo różnie może być.

6. Minimalizacja wrażliwego miejsca domu, czyli dachu.

7. Łatwiejsze doświetlenie pomieszczeń.

 

Link do komentarza
20 minut temu, Elfir napisał:

ma jeden ogromny, dyskwalifikujący minus - schody.

W blokach są schody i jakoś to nikogo nie zachwyca (zwłaszcza jak nie ma windy). Dlaczego ma zachwycać w domu?

Nie wszystko mnie zachwyca w domu - np WC, kosz na śmieci - to nie sa zachwycające miejsca i sprzęty, kotłownia z piwnicą też mnie nie zachwyca, ale po co mają zachwycać. Mniejsze okna w ścianie, gdzie mam ładny widok i chciałbym całą ścianę przeszklić, a dach bym chciał ze szkła, że by oglądać gwiazdy, wtedy by mnie zachwycił. 

Dom to sa tez kompromisy.

Natomist shody można uzupełnić windą - którą też nie ma sięco zachwycać. Po prostu służy.

 

Skoro schody są tak dyskwalifikujące, dlaczego bloki nie są parterowe?

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mam problem ze schodami na poddasze w starym domu. Wypadają pomiędzy kominami z czego ich lewa strona wychodzi na 1/3 komina. Muszę je przesunąć w prawo, ale z prawej strony schodow chciałam zrobić drzwi do pokoju A gdyby nie było tam schodów to z lewej strony było by wejscie do drugiego pokoju żeby nie przechodzić z jednego do drugiego. Ściana działowa od pokoi jest akurat za schodami
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...