Skocz do zawartości

Izolacja podłogi piwnicy


Recommended Posts

Witam. Niebawem przyjdzie hydraulik robić przyłącze wody i zaplanował puścić je przy ziemi żeby później schowane to było w posadzce. Rurę chce puścić tuz przy ścianie, a ja jeszcze nie mam pociągniętej dalej izolacji.

Obecnie wygląda to tak - pod bloczkami jest papa termozgrzewalne.

 

4f10df110a139d36gen.jpg

 

Chciałbym przygotować chociaż jeden odcinek pod rurę na szerokość 1m. Czego używa się jako izolacja pozioma podłogi? Czy jeśli mam papę pod ścianą to użyć czegoś podobnego? Czy jakaś folia na lepiku? Czy izolacja ma wchodzić również na ściany?

Czy w przypadki papy termozgrzewalnej jako lepiku używać coś na zimno czy podgrzewać palnikiem? Ostatnio na parter pod ściany dawałem papy termozgrzewalnej kładzionej na zagruntowanym stropie z Botament  BE901 rozcieńczonym 1:1. Papę podgrzewałem palnikiem żeby się lepiej ułożyła na nierównościach i rozwijałem, ale ten grunt pod wpływem temperatury odparzał się. W opisie tego Botamentu napisane było że można stosować jako środek do gruntowania pod papy termozgrzewalne, ale nie napisali czy grzać czy układać na zimno. Co myślicie?

 

 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

rekomendujemy tu wykonanie hydroizolacji poziomej z dwuskładnikowej mikrozaprawy uszczelniającej webertec Superflex D3 lub weber.tec Superflex D2. W narożniki powinna być wklejona taśma uszczelniająca weber.tec 838 DB 150.

 

Więcej informacji o hydroizolacji pomieszczeń w gruncie znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/prawidlowa-hydroizolacja-pomieszczen-w-gruncie-piwnice-garaze-pomieszczenia-gospodarcze-kotlownie

 

Pozdrawiamy!

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 10.10.2019 o 22:29, dedert napisał:

Witam. Niebawem przyjdzie hydraulik robić przyłącze wody i zaplanował puścić je przy ziemi żeby później schowane to było w posadzce. Rurę chce puścić tuz przy ścianie, a ja jeszcze nie mam pociągniętej dalej izolacji.

Obecnie wygląda to tak - pod bloczkami jest papa termozgrzewalne.

 

4f10df110a139d36gen.jpg

 

Chciałbym przygotować chociaż jeden odcinek pod rurę na szerokość 1m. Czego używa się jako izolacja pozioma podłogi? Czy jeśli mam papę pod ścianą to użyć czegoś podobnego? Czy jakaś folia na lepiku? Czy izolacja ma wchodzić również na ściany?

Czy w przypadki papy termozgrzewalnej jako lepiku używać coś na zimno czy podgrzewać palnikiem? Ostatnio na parter pod ściany dawałem papy termozgrzewalnej kładzionej na zagruntowanym stropie z Botament  BE901 rozcieńczonym 1:1. Papę podgrzewałem palnikiem żeby się lepiej ułożyła na nierównościach i rozwijałem, ale ten grunt pod wpływem temperatury odparzał się. W opisie tego Botamentu napisane było że można stosować jako środek do gruntowania pod papy termozgrzewalne, ale nie napisali czy grzać czy układać na zimno. Co myślicie?

 

 

Polecam przeszukać internet, jednak mimo wszystko skorzystałbym z izolacji pianą poliuretanową z tego co się orientuje można zrobić to samemu - jednak nie chciałbym wprowadzać w błąd, bo nie miałem nigdy z tym styczności. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...