Skocz do zawartości

Dom kanadyjski


Pelo

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na tym forum więc jeżeli cokolwiek w złym miejscu pisze to proszę nie negujcie mnie od razu tylko skierujcie na właściwy tor.

Kupiłem z żoną działkę 11ar i chcemy szybko i tanio postawić domek nad 80m bez garażu parterowy, 3 pokoje, łazienka, kuchnia + salon, jakies małe pomoeazczenie na piec itp. Zastanawiamy się poważnie nad domem kanadyjskim budowanym pod klucz, aby ominąć problemy z wyborem ekip budowlanych osobno od wykończenia osobno od dachu itd itp. Czy moze ktoś się wypowiedziec czy korzystal już z usług tego typu ? Jeżeli tak to w jakiej firmie czy warta polecenia, kogo wybrać ,na co uważać, na czym najlepiej zaoszczędzić a na co więcej wydać, jakie fundamenty, jak wygląda kwestia gwarancji oraz warunków atmosferycznych wpływających na taki dom. ?? Bardzo proszę o rady 😉😉😉

Link do komentarza

Bez obaw, tu pomagamy :)

Wracając do meritum. Kanadyjczyk w moim rozumieniu tematu jest synonimem domów w technologii szkieletowej. Podziwiam fakt, że specjaliści w niektórych krajach (również w USA) potrafią w oparciu o moduły wybudować ganek w jeden dzień, przebudować układ ścian działowych bez taczki gruzu a cały dom wyremontować w miesiąc na cito.

Posiłkując się Wujkiem G znalazłem takiego wykonawcę http://domyprefabrykowane.com/domy-szkieletowe.

Drugi strzał: http://www.ibudhaus.pl/technologia-szkieletowa/

Autorytetem w tej dziedzinie jest Wojciech Nitka a strona z tematyką to http://budujzdrewna.pl/category/domy-drewniane/domy-szkieletowe

Warto też zapoznać się z listą wykonawców na stronie Stowarzyszenie Dom Drewniany http://domydrewniane.org/firmy-wykonawcze/

 

Link do komentarza

Z jakiego regionu pochodzisz?

Moi znajomi postawili sobie dom - wprawdzie nie kanadyjkę, a taki z bali - w firmie z lubelskiego.

Pełna, profesjonalna współpraca, świetny efekt!

Najpierw wykonano płytę fundamentową, w międzyczasie, w kolejce przygotowywano materiały, z których na miejscu zmontowany został domek, pokryty, wykończony wewnątrz do stanu deweloperskiego.

Grzanie gazem, wspomagane kominkiem.

Nie mam zdjęć, ale, jakby co, mogę podrzucić.

 

Wujek Google pomoże znaleźć firmę - dom z bali Radzyń Podlaski.

W razie podejrzeń o spam, zaznaczam, że ani moja rodzina, ani ja nie jestem właścicielem czy pracownikiem tej firmy :)

 

 

 

Szkieletowe domy też mają w ofercie :)

 

Edit Redakcja: bez obaw, służymy pomocą.

Link do komentarza
45 minut temu, uroboros napisał:

Z jakiego regionu pochodzisz?

Moi znajomi postawili sobie dom - wprawdzie nie kanadyjkę, a taki z bali - w firmie z lubelskiego.

Pełna, profesjonalna współpraca, świetny efekt!

Najpierw wykonano płytę fundamentową, w międzyczasie, w kolejce przygotowywano materiały, z których na miejscu zmontowany został domek, pokryty, wykończony wewnątrz do stanu deweloperskiego.

Grzanie gazem, wspomagane kominkiem.

Nie mam zdjęć, ale, jakby co, mogę podrzucić.

 

Wujek Google pomoże znaleźć firmę - dom z bali Radzyń Podlaski.

W razie podejrzeń o spam, zaznaczam, że ani moja rodzina, ani ja nie jestem właścicielem czy pracownikiem tej firmy :)

 

 

 

Szkieletowe domy też mają w ofercie :)

 

Edit Redakcja: bez obaw, służymy pomocą.

Hej ! Dzieki za odpowiedź

Ja pochodzę z tarnowa woj. małopolskie
Nie ukrywam ze bardziej nastawiam się na budowe w stylu szkieletowym, ale jezeli oferta była by ciekawa to tez wezme pod uwagę. Jesli jest opcja podesłać fotki jak wyglada ten domek z zewnątrz i wewnątrz bylbym wdzięczny. Dodam tylko ze szukam firmy która zrobiła by wszystko "pod klucz".

moj mail : Kuba.pel90@gmail.com

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź :)

Link do komentarza
23 minuty temu, Pelo napisał:

Hej ! Dzięki za odpowiedź

Ja pochodzę z Tarnowa woj. małopolskie
Nie ukrywam ze bardziej nastawiam się na budowę w stylu szkieletowym, ale jeżeli oferta była by ciekawa to też wezmę pod uwagę. Jeśli jest opcja podesłać fotki jak wygląda ten domek z zewnątrz i wewnątrz byłbym wdzięczny. Dodam tylko ze szukam firmy która zrobiła by wszystko "pod klucz".

moj mail : Kuba.pel90@gmail.com

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)

Dlatego zanim doczekasz się odpowiedzi na maila, zerknij proszę ponownie na listę wykonawców z mojego linkowania.

Oczywiście dyskusja trwa dalej i niezależnie od Twoich poszukiwać rozwijamy temat. Zobacz czy na liście film z linkowania nie znajdziesz jakiegoś znajomego logo z Twojego regionu. Przyznam szczerze, z e w Twoje okolicy szybciej będzie znaleźć domy z bali. W moim przekonaniu - taki region.

Możliwe, że tu zjawi się osoba, która mieszka w "Kanadyjczyku".

Link do komentarza
10 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Dlatego zanim doczekasz się odpowiedzi na maila, zerknij proszę ponownie na listę wykonawców z mojego linkowania.

Oczywiście dyskusja trwa dalej i niezależnie od Twoich poszukiwać rozwijamy temat. Zobacz czy na liście film z linkowania nie znajdziesz jakiegoś znajomego logo z Twojego regionu. Przyznam szczerze, z e w Twoje okolicy szybciej będzie znaleźć domy z bali. W moim przekonaniu - taki region.

Możliwe, że tu zjawi się osoba, która mieszka w "Kanadyjczyku".

A może zjawi się ktoś kto mieszka w domku z bali i się cokolwiek może wypowiedziec :)? 
Szczerze mowiac to w zyciu czesciej slyszalem, że "szkieletory" przewyższają domki z bali trwałością oraz jakością wykonania :)
Oczywiście bardzo ładnie wyglądają domki z bali ale jednak nie są chyba tanie w postawieniu. Może ktoś się wypowie ? :)

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Z jakiego regionu pochodzisz?

Moi znajomi postawili sobie dom - wprawdzie nie kanadyjkę, a taki z bali - w firmie z lubelskiego.

Pełna, profesjonalna współpraca, świetny efekt!

Najpierw wykonano płytę fundamentową, w międzyczasie, w kolejce przygotowywano materiały, z których na miejscu zmontowany został domek, pokryty, wykończony wewnątrz do stanu deweloperskiego.

Grzanie gazem, wspomagane kominkiem.

Nie mam zdjęć, ale, jakby co, mogę podrzucić.

 

Wujek Google pomoże znaleźć firmę - dom z bali Radzyń Podlaski.

W razie podejrzeń o spam, zaznaczam, że ani moja rodzina, ani ja nie jestem właścicielem czy pracownikiem tej firmy :)

 

 

 

Szkieletowe domy też mają w ofercie :)

 

Edit Redakcja: bez obaw, służymy pomocą.

Hej ! Dzieki za odpowiedź

Ja pochodzę z tarnowa woj. małopolskie
Nie ukrywam ze bardziej nastawiam się na budowe w stylu szkieletowym, ale jezeli oferta była by ciekawa to tez wezme pod uwagę. Jesli jest opcja podesłać fotki jak wyglada ten domek z zewnątrz i wewnątrz bylbym wdzięczny. Dodam tylko ze szukam firmy która zrobiła by wszystko "pod klucz".

moj mail : Kuba.pel90@gmail.com

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź :)

Link do komentarza
3 godziny temu, Pelo napisał:

Witam,

Jestem nowy na tym forum więc jeżeli cokolwiek w złym miejscu pisze to proszę nie negujcie mnie od razu tylko skierujcie na właściwy tor.

Kupiłem z żoną działkę 11ar i chcemy szybko i tanio postawić domek nad 80m bez garażu parterowy, 3 pokoje, łazienka, kuchnia + salon, jakies małe pomoeazczenie na piec itp. Zastanawiamy się poważnie nad domem kanadyjskim budowanym pod klucz, aby ominąć problemy z wyborem ekip budowlanych osobno od wykończenia osobno od dachu itd itp. Czy moze ktoś się wypowiedziec czy korzystal już z usług tego typu ? Jeżeli tak to w jakiej firmie czy warta polecenia, kogo wybrać ,na co uważać, na czym najlepiej zaoszczędzić a na co więcej wydać, jakie fundamenty, jak wygląda kwestia gwarancji oraz warunków atmosferycznych wpływających na taki dom. ?? Bardzo proszę o rady 😉😉😉

Na pewno daruj sobie piec i kotłownię wszak rozumiem sentyment do XIX wieku ale mamy juz XXI i palenie paliwami stałymi będzie w przyszłości zakazane jak np w Krakowie.

 

Ja mieszkam od 16 lat w Kanadyjczyku budowanym przez firmę Andmark z Warszawy, już nieistniejącą 

Ta firma juz istnieje ładnych paręnaście lat http://www.inez.com.pl/mowia-o-nas/

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
12 minut temu, gawel napisał:

Na pewno daruj sobie piec i kotłownię wszak rozumiem sentyment do XIX wieku ale mamy juz XXI i palenie paliwami stałymi będzie w przyszłości zakazane jak np w Krakowie.

 

Ja mieszkam od 16 lat w Kanadyjczyku budowanym przez firmę Andmark z Warszawy, już nieistniejącą 

Ta firma juz istnieje ładnych paręnaście lat http://www.inez.com.pl/mowia-o-nas/

Super !
Dziekuje za odpowiedź, natomiast zastanawia mnie fakt kotłowni i pieca. Uważasz że palenie piecem CO2 będzie zakazane ? jakie ewentualne alternatywy na dzien dzisiejszy jeżeli chodzi o ogrzewanie ?

Link do komentarza

Na dziś to nie wiem ale od 16 lat ogrzewam prądem i nie zamieniłbym tego na żadne kotlownie bo jest to bezzasadne koszt kotłowni, komina, centralnego ogrzewania i samego wyposażenia kotłowni przy cenie węgla ok 900 zł za t to nie ma sensu absolutnie. Natomiast odpowiadając na twoje pytanie to nie wiem czy zyjesz w odosobnieniu i izolacji od internetu i wiadomości ale trąbi sie o ograniczeniu emisji zanieczyszczeń cały czas nie wiem dlaczego taki jestes zdziwiony ?

 

W skrócie o moim domku Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18 sterowane centralnie zegarem w tablicy o łącznej mocy 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), kominek z DGP grawitacyjnym TARNAVA 16 KW - używany okazjonalnie. Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nie ogrzewany z osobnym wejściem. CUW PC powietrzna z zasobnikiem 300 l moc silnika 0,44 kW. Całkowite Zuzycie pradu roczne na wszelkie cele w moim domu ok 7000 kwH koszt do 4 tys złotych.

 

Jutro mam montaż PV moc 4 KW koszt z 1 kw 4660 brutto po odliczeniu dotacji i podatku koszt całkowity 10600 czas zwrotu z inwestycji 3 lata.

Link do komentarza

Gawel!!! BRAWO TY!!!

 

Pelo - podążaj tym śladem!!!

1 godzinę temu, Pelo napisał:

Jesli jest opcja podesłać fotki jak wyglada ten domek z zewnątrz i wewnątrz bylbym wdzięczny

Pogadam ze znajomymi, czy nie wejdę zbytnio w ich prywatność... czy jakoś tam...

Jeśli wyrażą zgodę - podeślę... oczywiście to, co od nich dostanę :) Byłem u nich wiele razy, ale nigdy nie przyszło mi do głowy cyknięcie jakiejś fotki :bezradny:

Link do komentarza
10 minut temu, gawel napisał:

Na dziś to nie wiem ale od 16 lat ogrzewam prądem i nie zamieniłbym tego na żadne kotlownie bo jest to bezzasadne koszt kotłowni, komina, centralnego ogrzewania i samego wyposażenia kotłowni przy cenie węgla ok 900 zł za t to nie ma sensu absolutnie. Natomiast odpowiadając na twoje pytanie to nie wiem czy zyjesz w odosobnieniu i izolacji od internetu i wiadomości ale trąbi sie o ograniczeniu emisji zanieczyszczeń cały czas nie wiem dlaczego taki jestes zdziwiony ?

 

W skrócie o moim domku Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18 sterowane centralnie zegarem w tablicy o łącznej mocy 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), kominek z DGP grawitacyjnym TARNAVA 16 KW - używany okazjonalnie. Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nie ogrzewany z osobnym wejściem. CUW PC powietrzna z zasobnikiem 300 l moc silnika 0,44 kW. Całkowite Zuzycie pradu roczne na wszelkie cele w moim domu ok 7000 kwH koszt do 4 tys złotych.

 

Jutro mam montaż PV moc 4 KW koszt z 1 kw 4660 brutto po odliczeniu dotacji i podatku koszt całkowity 10600 czas zwrotu z inwestycji 3 lata.

Nie jestem zdziwiony :) Poprostu jestem na takim etapie, że sprawdzam wszystko dokładnie, a każda nowa informacja jest na swój sposób dla mnie zaskakująca ( szczególnie taka która daje sporo do myślenia )
Dziękuje ci za wyczerpującą odpowiedź. Wezme teraz bardzo poważnie pod uwagę kwestię ogrzewania prądem. Jest to co prawda dla mnie nowość bo nikt kogo znam osobiście, nie stosuje tej metody a widzę że jest to ciekawa opcja gdzie odchodzą koszty budowania kotłowni, pieca itd itp. Rozumiem, że nie masz absolutnie żadnych zastrzeżeń co do tej metody ?
Jeżeli jeszcze jakieś praktyczne porady wpadną ci do głowy, będe naprawdę wdzięczny jeśli je tutaj zamieścisz.

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam :)

6 minut temu, uroboros napisał:

Gawel!!! BRAWO TY!!!

 

Pelo - podążaj tym śladem!!!

Pogadam ze znajomymi, czy nie wejdę zbytnio w ich prywatność... czy jakoś tam...

Jeśli wyrażą zgodę - podeślę... oczywiście to, co od nich dostanę :) Byłem u nich wiele razy, ale nigdy nie przyszło mi do głowy cyknięcie jakiejś fotki :bezradny:

Jasne :) 
Nie zakładałem, że nagle wejdziesz komuś " na kwadrat " i zaczniesz cykać fotki dla byle typa z forum heh. 
Możesz znajomym przedstawić temat i jeśli nie będą mieli nic przeciwko to wtedy podeślij.

Link do komentarza
3 minuty temu, Pelo napisał:

dla byle typa z forum

Dla mnie jesteś Pelo z forum, a nie jakimś "byle typem z forum" :icon_mrgreen:

 

20 minut temu, gawel napisał:

Zuzycie pradu roczne na wszelkie cele w moim domu ok 7000 kwH koszt do 4 tys złotych

Jeśli możesz, napisz ile dusz mieszka w tym kanadyjczyku...

Ile korzysta a wody - o to mi chodzi.

Link do komentarza

Mieszka się wygodnie i tanio. Z cuw korzystam ja +córka nastolatka= 3 osoby :D, woda nigdy się nie kończy jak w bloku. W lecie PC pracuje około 2h /dobę to wychodzi około 12 zł/1 msc w zimie więcej ale i tak niewiele. Mam te PC 2 rok i przwd nią miałem bojler 100 litrów pracujący tylko w II strefie na cuw zużywałem 3000 kwh/rok teraz 1000kwh/rok

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...