Skocz do zawartości

Problem z kanalizacją


Radeong

Recommended Posts

Hej wracam dzisiaj z mpgk załamany, mianowicie jestem właścicielem działem 775/11 oraz 775/12 a także mam udział 1/4 w drodze 775/6, chciałem złożyć pismo o warunki techniczne przyłączenia mojej działki do kanalizacji biegnącej właśnie drogą ze współudziałem. Pan powiedział mi że warunki techniczne dostane ale aby możliwa była dalsza kontynuacja potrzebuję pisemnej zgody właściciela działki 775/10 na udostępnienie sieci kanalizacji ponieważ to on robił ją wcześniej na własny koszt. Moim zdaniem jeśli właściciel tamtej działki sprzedał mi drogę z udziałem 1/4 to wraz z kanalizacją, czy naprawdę będę musiał zapłacić sąsiadowi za podpisanie takiego pisma ? (wiem że nie podpisze z dobrej woli)

POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!

kanalizacja.JPG

Link do komentarza

A jak sprawę załatwili pozostali właściciele działek?

Wydaje mi się że skoro jesteś współwłaścielem drogi i kupiłeś działkę od właściciela  który wykonał nitkę kanalizacyjną to samo przezsie że musi wyrazić zgodę skoro nie ma innej opcji jak tylko kanalizacja. Można to podciągnąć pod działkę uzbrojoną  w sieć kanalizacyjną, a jeżeli nie wyrazi zgody czy będzie życzył sobie kwoty z kosmosu to niech płaci Tobie za to że jest położona rura od kanalizacji na twojej części drogi.

Szkoda, że o tym nie pomyślałeś przed zakupem działki.

Link do komentarza

Tylko pytanie, jaki długi jest ten odcinek nitki kanalizacyjnej prywatny? Bo na mapce widać że ta prywatna kanalizacja nie jest wpięta tylko biegnie dalej pod złamaniem 90 stopni. 

 

Jak daleko znajduje się główna sieć kanalizacyjna od działki 775/11?

Link do komentarza

Dzisiaj się dopiero dowiedziałem że ten właściciel budował kanalizację na własny koszt i nie przekazał jej na mpgk.

Naprawdę jako współwłaściciel drogi nie mogę się do tego włączyć bez opłaty ? 

 

Aby włączyć się do nitki mpgk musiał bym kopać przez drogę a to już też potrzeba zgody wspolwlasciciela. 

Zostaje mi to co mam w drodze , tylko pytanie jak to rozwiązać , on jako współwłaściciel może mieć pełną wlasność tej kanalizacji ? 

Link do komentarza

W moim odczucie widzę to tak, wybudował nitkę kanalizacyjną aby podnieść atrakcyjność działek których jest/był właścicielem.

Za podłączenie opłatę musiałbyś jakąś uiścić bo nawet podłączając się do sieci mpgk tez musiałbyś zapłacić, teraz pytanie ile ten właściciel sobie zażyczy za podłączenie i czy wyrazi zgodę. Abyś miał jakiś obraz sytuacji zapytaj w mpgk ile oni wołają za przyłącze do kanalizacji, wtedy będziesz miał porównanie z ceną jaką powie ci właściciel prywatnej nitki kanalizacyjnej.

Bo jak narazie to tylko gdybanie, nie rozmawiałeś z właścicielem a snujesz czarne scenariusze a być może nie będzie tak źle jak to sobie wyobrażasz. Czyli porozmawiaj z nim i napisz co uzgodniliście, wtedy będzie można dalej coś kombinować  :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...