Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Dom dla dwojga seniorów za 400 000 zł

Recommended Posts

Dnia 3.11.2019 o 16:03, joks napisał:

pisałem na pierwszej stronie tego wątku ...

Dla przypomnienia, ja też o tym pisałem :) 

Dnia 1.11.2019 o 20:02, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Colibra krytykowałem osobiście za pewien detal uważam istotny  i uważam że to ....

Leszka nie mogłem krytykować bo w jakimś tam promilu czuję się ojcem pomysłu ( zanim zaczął budować już dyskusja szła o kształt i funkcjonalność ) , więc musiałbym krytykować siebie .

Piszesz o dzienniku budowy a nie o artykule opisującym dom Coliberka, a ja cały czas pisze o artykule który ukazał sie na łamach miesięcznika BD.

• Lubię to 1

4 godziny temu, mhtyl napisał:

Piszesz o dzienniku budowy a nie o artykule opisującym dom Coliberka, a ja cały czas pisze o artykule który ukazał sie na łamach miesięcznika BD.

bo artykułu nie czytałem , wiem że był , ale co się miałem odzywać jak już wszystko w dzienniku było przegadane

1 minutę temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

bo artykułu nie czytałem , wiem że był , ale co się miałem odzywać jak już wszystko w dzienniku było przegadane

Tu chodziło o inny sens, mianowicie o ocenę całości tak jak w tym przypadku, w tym temacie oceniamy dom starszego państwa.

2 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

temat umarł po co go budzić ????

W ogóle z tym tematem jakieś cuda się dzieją :scratching:

Rozwijał się, pulsował, miał ponad trzy strony  - pomimo że był trochę "sprzątany" - potem został solidnie "wymieciony" do niepełnych dwóch stron, aż tu nagle O.o:icon_eek:... wybudził się w pełnym niemal wymiarze, na piątej stronie :zalamka:... Zmartwychwstanie jakieś, czy co...

Ale to prawda... czy jest sens rozdmuchiwać go od nowa?:icon_rolleyes:

5 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Umarłego zbudzić - piękna rzecz :14_relaxed:

2 godziny temu, uroboros napisał:

Ale to prawda... czy jest sens rozdmuchiwać go od nowa?:icon_rolleyes:

dmuchać, czy nie dmuchać? - oto jest pytanie :tease2:

10 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Chyba Tobie odpowiedzieć mogłem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• U mnie wykańczali dom pod klucz jacyś podwykonawcy, nie byli to pracownicy Hogera. Dawali taśmy zwykłe takie jak do malowania się daje i pod to nic nie dawali.Mieszkam w tym domu od sierpnia. Na dodatek płyta stropowa siadła i jest na suficie pomiędzy jedną płytą a drugą ponad 1 cm różnicy. Chcieli zwalić winę na mnie, że niepotrzebnie robiłem wylwekę na poddaszu. Okazało się , że wg projektu płyta miała być 30 a jest 12. Masakra. Podobno wszystkie pęknięcia mają naprawiać w przyszłym roku zobaczymy, odnośnie budowy niezgodnie z projektem będzie odszkodowanie. Tak rzeczywiście ciepło jest, w końcu ściana ma 0,5 m :-)
    • Gość Ravw
      1kw Energi elektrycznej to koszt 0,60zl, pompa daje 4kw, pelet 1kg to koszt ok 0,20zl i daje 5kw Energi cieplnej. Takie pie... Ze 950 zł koszt roczny bo to by oznaczało że grzeją peletem zapłacimy ok 320zl
    • Cześć,    jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość - liczę na pomoc, bo gubię się w informacjach w Internecie i zależałoby mi na opinii ekspertów - będę szalenie zobowiązany.   Wynajmuję mieszkanie, w którym chciałbym możliwie ekonomicznie poprawić niedoskonałości, których jest sporo (wpada do mnie dziewczyna niedługo). Poniżej kilka zdjęć i rozwiązania, które wydają mi się, że powinienem zastosować - ale żaden ze mnie ekspert, nigdy nic podobnego nie robiłem, bazuję na 15-minutowej wiedzy - serdeczna prośba o doradzenie, czy to co wymyśliłem ma sens lub jakieś lepsze sugestie. Dodam, że chętnie zatrudniłbym specjalistę, ale niestety nie jest to dla mnie rozwiązanie na teraz.    1/ plama po winie bądź coli - w tym miejscu chciałbym szarą farbą tablicową pomalować finalnie oczyszczenie, zmatowienie powierzchni zamalowanie powierzchni, na którą trafi farba tablicowa - 1 raz - farba na plamy; https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/gruntowanie-przed-malowaniem/farba-akrylowa-zacieki-plamy-0-4-l-biala-sniezka,p45659,l3071.html po wyschnięciu nałożenie farby tablicowej - 2 razy - https://www.leroymerlin.pl/farby/efekty-dekoratorskie/farby-tablicowe-i-magnetyczne/farba-tablicowa-do-mebli-i-scian-0-5-l-szara-jeger,p472361,l2422.html       2/ odpadająca/ pękająca farba - generalnie widać, że ktoś robił remont beznadziejnie i farba jest źle nałożona; da się to jakoś zakryć inaczej, niż obrazkiem?  - mój pomysł (czy to będzie jakkolwiek wyglądać?): delikatne zmatowienie/oszlifowanie dziury, tam gdzie farba odstaje już wyraźnie gruntowanie - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/gruntowanie-przed-malowaniem/grunt-uniwersalny-1-l-do-scian-suchych-axton,p445743,l3071.html nałożenie masy szpachlowej akrylowej - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/naprawa-sciany/masa-szpachlowa-naprawcza-elastyczna-160-g-dragon,p444374,l3069.html przygotowanie i pomalowanie jak plamy wyżej + tylko zamiast tablicowej użyję oryginalnej, która była tam kładziona ostatnio         3/ dziura gruntowanie - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/gruntowanie-przed-malowaniem/grunt-uniwersalny-1-l-do-scian-suchych-axton,p445743,l3071.html nałożenie masy szpachlowej akrylowej - https://www.leroymerlin.pl/farby/przygotowanie-podloza/naprawa-sciany/masa-szpachlowa-naprawcza-elastyczna-160-g-dragon,p444374,l3069.html malowanie jak plamy po winie, te same farby etc.     4/ pęknięcie - czy mogę je spróbować choć trochę wyrównać jak w przypadku wyżej?     Będę super wdzięczny za każdą sugestię.
    • Gość Rr
      Witam. Raczej chcialbym nowa wylewke. Chociaz sam nie wiem co zastane pod deskami..w przyszlym tyg usune deski,badz zaraz po nowym roku,wstawie zdj i poradze sie Was fachowcow.
    • Mi się trochę z Buką kojarzy.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...