Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Które obiekty budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę?

Recommended Posts

Gość Inwestor
Witam serdecznie. Chciałbym postawić obok siebie dwa budynki gospodarcze każdy do 35 m2. interesuje mnie minimalna odległość między tymi dwoma budynkami.

Gość mhtyl
22 godziny temu, Gość Inwestor napisał:

Witam serdecznie. Chciałbym postawić obok siebie dwa budynki gospodarcze każdy do 35 m2. interesuje mnie minimalna odległość między tymi dwoma budynkami.

Mogą stać obok siebie, nie ma wymaganej odległości. Odległości jakie musisz zachować to odległości od granicy działki.

Gość Maro39
Witam Chciałbym do istniejącego domu jednorodzinnego na wsi dobudować pokój max 20 m2 Czy muszę na to robić projekt czy wystarczy zgłoszenie? Z góry Dziękuję za odpowiedź

15 godzin temu, Gość Maro39 napisał:

Witam Chciałbym do istniejącego domu jednorodzinnego na wsi dobudować pokój max 20 m2 Czy muszę na to robić projekt czy wystarczy zgłoszenie? Z góry Dziękuję za odpowiedź

Projekt rozbudowy domu, pozwolenie na budowę, kierownik budowy.

Gość Bogdan
mam dzialke budowlana na ktorej istnieje dom mieszkalny,posiada prad i wode,szambo chce wybudowac obiekt budowlany 35m2 jaka moze miec wysokosc , adazialka nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego jest kwadratowa 35mx37m. czy musze miec warunki zabudowy oraz opinie gestorow sieci el,gaz,wod-kan.

Gość Rolnik
Jestem rolnikiem, chcę wybudować na polu o powierzchni 4 ha szopę 35m2 niezbędną dla działalności rolniczej. Czy muszę ją zgłaszać?

Gość Gosc
Czy mogę postawić budynek gospodarczy 35m2 z przedłużonym dachem na 2 miejsca parkingowe?

Gość Darek
W PZPG mam zapis że moja działka może być dokładnie cytuje" Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej może być zabudowany jednym obiektem budowlanym zgodnie z rysunkiem". Czy mogę zatem zbudować wiatę drewnianą doklejona do budynku istniejącego już mojego domu od 10 lat na kotwach czyli nie na stale związaną z gruntem do 50 m kwadratowych. Wszyscy dookoła mówią, że nie można, bo ten zapis w Planie Zagospodarowania. Ja już sam nie wiem, bo ludzie mają wiaty, może nielegalnie. Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi. Dziękuje

Gość Anna
Posiadam działkę 28 ar z warunkami zabudowy na dwa domy mieszkalne na terenie wiejskim Chciałam teraz sprzedać działkę 10 ar jednakże gmina nie pozwala gdyż mimo ze są warunki zabudowy nowy nabywca podobno ich nie dostanie bo od nowego roku 2020 weszła jakaś ustawa elektrowni wiatrowych I jestem obrębie wiatraków Gmina pozwoli sprzedać tylko wtedy gdy sama postawie dom i wtedy mogę wydzielić działkę do tej budowy Proszę o pomoc I poradę Może wystarczy zgłosić budowę wytyczyć dom ???

Gość Ornafel
Garaż na zgłoszenie mogę wybudować oddalając się po 3m od granicy. Budując w granicy muszę mieć plan budowlany i koszta rosną do kilku tysięcy za same papiery. Za to wiatę z trzema ścianami mogę postawić w granicy bez żadnego zgłoszenia. To jest prawo polskie właśnie.

Gość Ja

Dnia 31.03.2020 o 20:28, Gość Maro39 napisał:

Dnia 1.04.2020 o 12:25, Elfir napisał:

Projekt rozbudowy domu, pozwolenie na budowę, kierownik budowy.

deja vu:scratching:

p.#53 i p.#54

2 godziny temu, Gość Ja napisał:

już dostałeś.

Gość Patryk
Witam Mam pytanie odnośnie prac związanych z rozbudową całej konstrukcji dachu oraz dobudową budynku gospodarczego do istniejącej budowli ( garaż) , mianowicie chciałbym dowiedzieć się czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę w obu przypadkach. Istniejący garaż jest oddalony od granicy działki około 1,5 m , czy można dobudować budynek gospodarczy w tych samych liniach istniejącego budynku ? Istniejący budynek ma powierzchnię około 50 m 2 ,czy na samo zgłoszenie można dobudować budynek gospodarczy o powierzchni nie przekraczającej 35 m 2 ? Chciałbym także zwiększyć wysokość muru na starym garażu , by nowa konstrukcja miała mniejszy procent spadku , czy to wymaga pozwolenia na budowę i jak to wygląda ? Oraz czy można więźbe dachową oraz połać dachową wysunąć maksymalnie do granicy działki sąsiedniej ?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy na planowaną rozbudowę pozwala MPZP lub w przypadku jego braku zapoznanie się z lokalnymi  przepisami odnośnie zabudowy działek, studium zagospodarowania i wystąpienie o wydanie warunków zabudowy do gminy. Od tych ustaleń zależne będzie dalsze postępowanie.

Gość Radek
Witam mam działkę budowlaną symbol D30MN, czy mogę postawić domek rekreacyjny całoroczny? Czy musi być dom całoroczny? Nie mogę określić co oznacza symbol D30?

Gość sylwek
czy jak przebuduje obore w budynek mieszkalny to musze to zgłosić i wnieść to na jakiś plan i to gdzies zgłosic

5 godzin temu, Gość sylwek napisał:

czy jak przebuduje obore w budynek mieszkalny to musze to zgłosić i wnieść to na jakiś plan i to gdzies zgłosic

najpierw zmiana przeznaczenia - z gospodarczego na stały pobyt ludzi. Projekt przebudowy, pozwolenie na budowę.

Gość Olka
Tak Panie Sylwku trzeba mieć pozwolenie na adaptacje budynku gospodarczego na mieszkalny i trzeba zgłosić w Urzędzie Miasta .Posiadac prawo do dysponowania gruntem.

Gość E
Witam. Mam betonowe schody prowadzące do budynku mieszkalnego, z dwóch stron otoczone ścianami tego budynku. Chciałabym dobudować dwie ściany i na tych schodach zbudować ganek (i oddzielne schody do niego). Czy mogę to zrobić na zgłoszenie? Ganek miałby około 8m kwadratowych.

Gość Robert
Witam. Proszę o poradę, chce wybudować bud. gospodarczy do 35m2 na działce budowlanej o powierzchni 22ary(stoi tam dom). Bud. gospodarczy chciałem postawić 150cm od działki sąsiedniej na której nie ma żadnych zabudowań. Proszę o podpowiedź czy jest szansa na budowę bud. gos. W odległości 150cm od granicy z inną działką. Czy potrzebuję zgody właściciela działki sasiedniej

4 godziny temu, Gość Robert napisał:

Witam. Proszę o poradę, chce wybudować bud. gospodarczy do 35m2 na działce budowlanej o powierzchni 22ary(stoi tam dom). Bud. gospodarczy chciałem postawić 150cm od działki sąsiedniej na której nie ma żadnych zabudowań. Proszę o podpowiedź czy jest szansa na budowę bud. gos. W odległości 150cm od granicy z inną działką. Czy potrzebuję zgody właściciela działki sasiedniej

Nie potrzebujesz zgody, bo ona nie ma mocy prawnej.
Możesz zbudować budynek gospodarczy 1,5m od granicy, ale wymaga to pozwolenia na budowę, ze względu, że obszar oddziaływania obejmuje działkę sąsiednią.
Chyba, ze sąsiednia działka nie jest działką budowlaną.

Gość Krzychu
W mojej gminie tak się czepiają jak jesteś "legalny", że budynek teoretycznie bez pozwolenia to droga przez mękę. Ja chciałem zrobić wszystko po ludzku, 2garaże + budynek gospodarczy coś w rodzaju schowka. W koło same łąki, nieużytki gleba najgorszej klasy w dodatku podmokłe. Duża działka 0,6ha i eko mondzioły chodziły i sprawdzały, czy nie ma tam czegoś pod ochroną. Na szczęście sąsiedzi doradzili ażeby dosłownie zawczasu wykarczować całą działkę a najlepiej do gołej ziemi. I tak musiałem niwelować i eko Zyebowi nie mieściło się to w głowie po co ciężkim sprzętem równam swoją WŁASNOŚĆ, że on nie może stwierdzić czy coś tutaj było czy zniszczyłem etc. więc wydał negatywną decyzję. Prywatnie powiedział, żebym nie starał się przez kilka lat dopóki nie odnowi się flora samoczynnie. Oczy mi z orbit wyszły. Myślałem koniec, pobudowane. Sąsiedzi lata temu postawili garaże, wiaty, altany nawet kuchnie zewnętrzne nikt nie ma pozwolenia bo to nie ma sensu więc idę dokładnie tym samym trybem. Nawet nie będę się wygłupiać z byciem legalnym bo się zwyczajnie nie da.

Gość marcin
witam chce postawic budynek gospodarczy49m/k drewniany szkieletowy 3sciany i brama ,jakie papiery potrzebne pozdro

1 godzinę temu, Gość Krzychu napisał:

W mojej gminie tak się czepiają jak jesteś "legalny",

masz działkę w obszarze chronionym?

59 minut temu, Gość marcin napisał:

witam chce postawic budynek gospodarczy49m/k drewniany szkieletowy 3sciany i brama ,jakie papiery potrzebne pozdro

pozwolenie na budowę

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...